Golik 5
Wójcik 4

"W meczach na szczycie-remis" -

W meczach na szczycie-remis

Sobotni mecz na szczycie w ekstraklasie piłkarek ręcznych pomiędzy liderkami Cracovią i wiceliderkami Skrą Warszawa ściągnął nadkomplet widzów. Krakowianki sprawiły jednak swym sympatykom olbrzymi zawód, przegrywając ze Skrą 22:29 (8:18). Było to jedno z najsłabszych spotkań piłkarek ręcznych Cracovii w tym sezonie, które grały wolno, niedokładnie, popełniając wiele błędów tak w defensywie, jak i w ataku.

Warszawianki, które także nie zachwyciły grą, były wyraźnie lepsze i z minuty na minutę zwiększały swą przewagę bramkową. W 10 min. Skra prowadziła 8:3, w 28 min. 17:8, a w 46 min. aż 25:13. Dopiero pod koniec meczu krakowianki zdołały zmniejszyć rozmiary porażki. Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Tomaszewska 8, Hołda 6, Pawłowska i Wójcik po 2; dla Skry: Niewiarowska 10.
Spotkanie rewanżowe, które nic wywołało już tak wielkiego zainteresowania widzów, wygrała Cracovia 26:25 (15:13). Mecz był zacięty i wyrównany, a jego losy ważyły się do ostatniej minuty. Krakowianki prowadziły przez cały czas, w pierwszej części pojedynku — trzema bramkami, a po przerwie nawet pięcioma golami. Piłkarki ręczne Cracovii nie wytrzymały jednak meczu kondycyjnie. W ostatnich pięciu minutach nie zdołały zdobyć ani jednej bramki!

Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Hołda 6, Tomaszewska i Golik po 5, Wójcik 4; dla Skry: Żak 9 i Niewiarowska 7.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 65 z 18 marca 1985