7

(1:4; 3:3; 0:0)

"Cracovia nie sprostała tyszanom" -

Cracovia nie sprostała tyszanom

Dobiegły końca rozgrywki I ligi hokeja na lodzie. Mistrzem Polski zostało Zagłębie Sosno¬wiec, wicemistrzem — Polonia Bytom, a brązowe medale przypadły hokeistom Podhala Nowy Targ. I ligę opuszcza Unia Oświęcim, a na jej miejsce w przyszłym sezonie grać będzie KTH — Legia Krynica.

Wczoraj w meczu decydującym o zajęciu 5 miejsca w rozgrywkach o mistrzostwo hokejowej ekstraklasy Cracovia przegrała a GKS Tychy 4:7 (1:4, 3:3, 0:0). Bramki dla Cracovii zdobyli: Pawlik 2 w 20 i 24 min.. Klich w 22 mir., oraz Palichleb w 35 mm.; dla GKS Chrząstek 3 w 3, 17 i 38 min., Worwa 2 w 9 i 27 min., oraz Bednarski w 15 i Pułka w 37 min.

W wypadku zwycięstwa krakowianie mieli jeszcze szansę na zajęcie 5 miejsca, dziś doszłoby do decydującego meczu. Niestety podopieczni trenera Józefa Kurka przegrali wczorajszy mecz zdecydowanie 4:7 i ani przez chwilę nie zagrażali tyszanom. O zwycięstwie gości zadecydowała I tercja. GKS po 17 min. gry prowadził już 4:0, a pierwszoplanowe role odegrali w drużynie gości Chrząstek i Worwa. Na początku II tercji po strzale Pawlika w 24 min. było już tylko 3:4, a w 35 min. Palichleb znów zdobył kontaktową bramkę (4:5). Niestety końcówka II tercji należała do gości. Strzały Pułki 1 Chrząstka przesądziły o ich zwycięstwie, które dało zespołowi z Tych V miejsce w ligowej tabeli. III tercja to chaotyczna gra z obu stron i w efekcie nie padła ani jedna bramka.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 95 z 24 kwietnia 1985