6 Mierzejewska

podczas meczu

"Zwycięski marsz mistrzyń" -

Zwycięski marsz mistrzyń

Mistrzynie Polski, piłkarki ręczne Cracovii zdobyły komplet punktów w meczach o mistrzostwo I ligi z Pogonią Szczecin. Zwycięstwa cieszą, jednakże sporo zastrzeżeń można było mleć do gry krakowianek. W sobotą obydwa zespoły zagrały nerwowo, chaotycznie. Pierwsza część meczu była wyrównana, Cracovia cały czas prowadziła, ale nie więcej niż dwiema bramkami. Szczecinianki tylko dwukrotnie wyrównały, w 13 min. na 4:4 1 w 22 min. na 8:8.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszych minutach po przerwie. Cracovia przyśpieszyła grą, wykorzystała błędy rywalek w obronie oraz słabszą dyspozycją bramkarek i w 40 minucie prowadziła już 19:10. Pod koniec spotkania trener E. Surdyka wprowadził na boisko zawodniczki rezerwowe i wtedy Pogoń zdołała zmniejszyć rozmiary porażki. Cracovia wygrała 29:25 (12:10). Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Tomaszewska 7, Golik, Hołda i Figas po 5, Sasnal 4, Wójcik 2, Gorzkowska 1, dla pokonanych najwięcej goli zdobyły: Pietrzak 7, Żurowska i Mierzejewska po 6.

W meczu rewanżowym Cracovia pokonała Pogoń 28:26 (12:12). Spotkanie było bardziej wyrównane niż w sobotę. Początkowo prowadziły szczecinianki 2:0, ale krakowianki dość szybko odrobiły straty 1 objęły prowadzenie. Kilka razy na tablicy pojawiał się wynik remisowy. W 56 min. Cracovia zdobyła czterobramkową przewagę 1 nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Figas 9, Golik 6, Sasnal 5, Hołda, Wójcik i Tomaszewska po 2, Karaś i Wojtoń po 1, najwięcej dla pokonanych Mierzejewska 6 .
Źródło: Gazeta Krakowska nr 210 z 9 września 1985