1985-09-27 Podhale Nowy Targ - Cracovia 5:3

3

(1:1; 1:2; 3:0)

"Zadecydowała trzecia tercja" -

Zadecydowała trzecia tercja

(Obsł. wł.) W derbach regionu Podhale pokonało w Nowym Targu Cracovię 5:3 (1:1,1:2,3:0). Bramki dla Podhala: Jachna 2 (5 i 59 min.), J. Szopiński 2 (42 i 49 min.) oraz Ryłko w 30 min.; dla Cracovii: Papuga w 3 min., Steblecki w 35 min. i Pawlik w 38 min.

Spotkanie było bardzo zacięte. W pierwszych dwóch tercjach niepodziewanie dobrze zagrali goście. Po blamażu w Krynicy tym razem krakowianie grali bardzo ambitnie i przede wszystkim skutecznie, tak, że po dwóch tercjach prowadzili jedną bramką. Bardzo zacięta i dramatyczna była ostatnia tercja. W 42 min. wyrównał Szopiński. Od tego momentu gra stała się nieczysta. Zdarzało się, że na ławce kar siedziało po trzech, czterech zawodników (Podhale). Gospodarze objęli prowadzenie grając z przewagą dwóch zawodników. W końcówce ich sukces przypieczętował Jachna. W trakcie jednej z bójek Dziubiński złamał nos Papudze.

W bramce Cracovii wystąp i tym razem W. Guzy i miał on kilka udanych interwencji, które uchroniły gości co najmniej od straty dwóch bramek.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 227 z 28 września 1985