3

(2:1; 0:1; 2:1)

"Pechowa porażka Cracovii" -

Pechowa porażka Cracovii

W meczu I ligi hokejowej GKS Katowice wygrał z Cracovią 4:3 (2:1, 0:1, 2:1). Bramki dla GKS: Wielgus 7 min., Sojka 18 min., Musiał 42 min. i Olszewski 52 min.; dla Cracovii: Pawlik 8 min., Klich 22 min. i Behounek 55 min.

Było to interesujące, żywa spotkanie — mówi trener ANDRZEJ KOSTUREK. — Niestety, już na początku mieliśmy pecha, gdyż na rozgrzewce Fronczek przypadkowo otrzymał uderzenie w twarz krążkiem i musiał pojechać do szpitala. Wprawdzie po zszyciu luku brwiowego wrócił na lodowisko, ale w I tercji już nie zagrał. Zawodnicy trochę zdeprymowani takim obrotem sprawy grali mało bojowo i choć po strzale Pawlika zdołaliśmy wyrównać na 1:1, to jednak na dwie minuty przed końcem tercji celnie strzelił Sojka i przegrywaliśmy 1:2. Druga tercja to bardzo dobra gra mojego zespołu i w efekcie po bramce Klicha remis 2:2. Niestety dwa błędy Wieczorkiewicza w ostatnich 20 min. nie pozwoliły nam na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Na 40 sekund przed końcową syreną wycofałem bramkarza i graliśmy z przewagą i zawodnika, ale nie udało nam się strzelić gola na wagę remisu.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 236 z 9 października 1985