1985-10-11 Cracovia - Naprzód Janów 4:10

Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 11 października 1985, 17:00

10

(3:3; 1:5; 0:2)

"Podhale nadal niepokonane" -

Podhale nadal niepokonane

Nie wiedzie się Cracovii, która wczoraj przegnała kolejny mecz ligowy tym razem u siebie z Naprzodem Janów aż 4:10 (3:3, 1:5, 0:2). bramki zdobyli dla gości: Gondzik 3. Bojar 2, Kwasigroch. Bąk. Dronia, Adamiec 1 Pacuła po 1, dla gospodarzy: Tętnowski 2. Klich i Janek. Tylko w I tercji Cracovio dotrzymywała kroku rywalowi, a nawet po bramce-kuriozum (ni to strzał ni pod antę Tętnoskiego z połowy lodowiska krążek przepuścił do siatki Hanisz) prowadziła 2:1. Od drugiej tercji krakowianie grali po prostu mnożyły się błędy w grze obronnej, drużyna atakował bez jakiejkolwiek asekuracji własnej bramki. Tak gra w nowoczesnym hokeju to samobójstwo, goicie atakowali szybkimi kontrami, a ponieważ byli dobrze dysponowani strzałowo I dopisywało im szczęście (2 gole dla Naprzodu to były bramki typowo samobójcze) wygrali gładko cały mecz.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 239 z 12 października 1985