4

(3:2; 3:1; 2:1)

"Cracovia pokonała Legię-KTH" -

Cracovia pokonała Legię-KTH

Wczoraj w Krakowie rozegrano pierwszy mecz o pozostanie w ekstraklasie hokejowej pomiędzy Cracovią i Legią/KTH. Kryniczanie od pierwszych minut przyjęli łatwą do rozszyfrowania taktykę — nastawili się na obronę własnej bramki, nie rezygnując z kontrataków. Już w 3 min. Kanabus zdobył prowadzenie dla Cracovii, ale w dwie minuty później wyrównał Hachuła. Gospodarze grali niemrawo, szablonowo, rzadko stwarzali sytuacje podbramkowe W 13 min. znów objęli pro¬wadzenie po strzale Papugi, ale i odpowiedź gości była szybka, w 15 min. na 2:2 wyrównał Mużelak. W 19 mim. krakowianie wykorzystali przewagę w polu 1 Jamek zdobyć trzeciego gola.

Po pierwszej dość wyrównanej tercji, w drugiej uwidoczniła się już przewaga hokeistów Cracovii. którzy częściej prze¬prowadzali składne akcje i raz po raz gościli pod bramką KTH. Gospodarze zdobyli w tej części trzy gole po strzałach: w 26 min. Papugi. 23 min. Stobiec-kiego i 39 min. Wieczorkiewicza, tracąc tylko jedną (34 min. Hachula).

W trzeciej tercji obraz gry nie uległ zmianie. Skutecznie strzelali: Kanabus (46 min.) i Pawlik (59 mim.) oraz Potoczek (48 min.).

Cracovia pokonała więc Legię/KTH 8:4 (3:2, 3:1, 2:1). będąc zespołem lepszym. Kolejny mecz barażowy w piątek w Krynicy. Drugie zwycięstwo zapewni krakowianem byt ligowy.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 41 z 18 lutego 1986