1986-03-22 Cracovia - Ślęza Wrocław 30:18

Kraków, ul. Głowackiego 5, sobota, 22 marca 1986, 17:00

18

(15:6)

"Mistrzynie Polski znów w wysokiej formie" -

Mistrzynie Polski znów w wysokiej formie

W kolejnych meczach o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej kobiet obrończynie tytułu mistrzowskiego — drużyna Cracovii odniosła dwa pewne zwycięstwa nad zajmującą dotychczas trzecią pozycję Ślęzą Wrocław; w sobotę — 30:18 (15:6) i w niedzielę — 24:20 (10:8). Bramki dla Cracovii zdobyły: Golik 5 i 7. Siodłak 5 I 4, Wójcik 3 i 3, Karaś 6 i —, Tomaszewska 4 i 1, Figas 4 i 3, Sasnal 0 1 4, Madej 2 i 1, Wojtoń — i 1, Rząsiecka 11—, najwięcej dla ślęzy —Pigla 3 i 3, Łyslkowska 6 i 0, Stefunko 0 15. Wszystko wskazuje na to, że Cracovia ma już regres formy poza sobą i będzie znów poważnie liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. W sobotnim meczu już do przerwy prowadziła różnicą 9 bramek, prezentując grę chwilami na bardzo dobrym poziomie. Znacznie trudniej było wygrać spotkanie rewanżowe, gdyż w zespole gości świetnie broniła bramkarka Urszula Falba. Do przerwy mecz miał wyrównany przebieg, później krakowianki odskoczyły na odległość kilku bramek i zapewniły sobie w pełni zasłużone zwycięstwo. (rm)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 70 z 24 marca 1986