14 Haładyn
8 Wodzińska

"Szczęśliwe zwycięstwo mistrzyń" -

Szczęśliwe zwycięstwo mistrzyń

W sobotę i w niedzielę piłkarki ręczne rozegrały podwójną kolejkę spotkań. Walczące o tytuł piłkarki Pogoni Szczecin pokonały dwukrotnie Start Elbląg i nadal prowadzą w rozgrywkach, mając punkt przewagi nad Cracovią. Cracovia również odniosła dwa zwycięstwa pokonując AZS Wrocław.

W sobotę krakowianki pokonały akademiczki 34:24 (18:11). Tylko przez pierwszych kilka minut trwała wyrównana walka, w 13 min., było już 10:5 dla Cracovii. Podopieczne trenera E. Surdyki grały szybko, pomysłowo i skutecznie. Wrocławianie! były momentami bezradne. Łatwe i pewne zwycięstwo mistrzyń Polski.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Golik 7, Figas 6, Hołda 5, Tomaszewska 1 Siodłak po 4, Sasnal 3, Madej i Karaś po 2, Wójcik 1, najwięcej dla AZS Wrocław: Haładyn 8 i Fudko 5.

Spotkanie rewanżowe miało zupełnie Inny przebieg. Krakowianki zagrały znacznie gorzej niż w sobotę, w ciągu kilkunastu godzin straciły gdzieś formę i z trudem uratowały dwa punkty. Prawie przez cały czas róż¬nicą kilku bramek prowadziły wrocławianki. Dopiero w 50 min. Cracovia objęła prowadzenie 22:21. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. W 58 min. był remis 23:23, a na pół minuty przed zakończeniem spotkania Golik z rzutu karnego zdobyła zwycięskiego gola. Wygrały doić szczęśliwie mistrzynie Polski 24:23 (11:15).

Bramki dla Cracovii zdobyły: Golik 11. Hołda 5, Figas 3, Wojtoń 2, Sasnal, Karaś i Siodłak po 1, najwięcej dla AZS: Haładyn 14, Wodzińska 8.

Przed sobotnim meczem zawodniczki Cracovii: Dąbrowska, Główczak i Golik otrzymały nominacje olimpijskie.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 99 z 28 kwietnia 1986