Rząsiecka 3
10 Siemiątkowska

"Czy E. Surdyka zmieni decyzję? Kwiaty i medale dla Cracovii" -

Czy E. Surdyka zmieni decyzję? Kwiaty i medale dla Cracovii

Piłkarki ręczne ekstraklasy zakończyły wczoraj sezon 1985/96. Już wcześniej zapadły wszystkie rozstrzygnięcia. Przypomnijmy więc, że mistrzem Polski została Pogoń Szczecin, wicemistrzem Cracovia, a do II ligi spadły Start Elbląg i Skra Warszawa.

Na zakończenie sezonu Cracovia wystąpiła przed własną publicznością, podejmując zdegradowaną już Skrę. W sobotę wygrała Cracovia 39:30 (19:17). Tyl¬ko przez pierwszych kilka minut mecz był wyrównany, potem krakowianki zdobyły przewagę bramkową i utrzymały ją do końca. Mecz stał na słabym poziomie, a najlepiej w zespole Cracovii grała Figas. Kontuzjowana została Golik, która nie wystąpiła w niedzielę. Bramki dla Cracovii zdobyły: Figas 9, Karaś 7, Tomaszewska 6, Wójcik 5, Hołda 4, Rząsiecka 3. Golik i Siodłak po 2, Sasnal 1; najwięcej dla Skry: Siemiątkowska 11.

W rewanżu Cracovia ponownie pokonała Skrę 32:29 (22:17). Na początku spotkania kilkakrotnie obejmowały prowadzenie warszawianki, ale od 15 minuty uwidoczniła się przewaga krakowianek. Po przerwie zawodniczki Cracovii były już myślami na wakacjach, grały nonszalancko i ambitnie walczące zawodniczki Skry bliskie były wyrównania.

Bramki dla Cracovii zdobyły. Figas 10, Tomaszewska 4, Garncarz, Sasnal i Wójcik po 8, Hołda, Karaś, Gorzkowska i Wojtoń po 2, Siodłak 1; najwięcej dla Skry: Siemiątkowska 10.

Po meczu odbyła się uroczystość wręczenia krakowiankom srebrnych medali mistrzostw Polski, a dokonał tego sekretarz Związku Piłki Ręcznej w Polsce Demiańczuk, Przedstawiciele władz krakowskiego sportu i działacze klubowi złożyli zawód, nioskom gratulacje i wręczyli kwiaty.

W imieniu redakcji gratulacje złożyliśmy na ręce trenera E. Surdyki, zadając mu jednocześnie jedno pytanie: czy żegna się s zespołem, jak to zapowiadał wcześniej? E. Surdyka po¬wiedział, że rzeczywiście złożył wypowiedzenie z pracy ale działacze klubowi starają się go przekonać, by zmienił zdanie. Dlatego trener jeszcze się waha 1 ostateczną decyzję podejmie nieco później.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 110 z 12 maja 1986