Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 23 stycznia 1987, 17:00

5

(1:1; 0:2; 2:1)

"Cracovia nie sprostała liderowi" -

Cracovia nie sprostała liderowi

CRACOVIA — NAPRZÓD JANÓW 3:5 (1:1. 0:2, 2:1). Bramki zdobyli dla gospodarzy: Steblecki 1 i 54 min.. Pa¬puga 47; dla gości: Koszewski 6, Woźniczko 14. Kasperczyk 23 I 45. Dronia 37 min. Sędziowała słabo trójka sędziowska z Gdańska, jako główny W. Mądrala.

Naprzód okazał się wymagającym rywalem (jest przecież liderem) i odniósł w Krakowie zasłużone zwycięstwo. Wprawdzie już w 14 sek. Steblecki przy ogromnym aplauzie kibiców zdobył dla gospodarzy prowadzenie, ale potem przez 40 min. goście byli zdecydowanie lepsi. Grali szybko, twardo, mieli bardzo dobrze zorganizowaną obronę, z którą nie umieli sobie poradzić zawodnicy krakowscy. Na słabszej postawie gospodarzy zaważyła pechowa bramka stracona w 14 min. Bramkarz Guzy miał już krążek pod sobą, ale stracił nad nim kontrolę i krążek stanął tuż przed linią bramkową. Wszyscy oczekiwali na gwizdek sędziego, a najwięcej refleksu wykazał Woźniczko i wepchnął go do siatki.

A jednak gospodarze nie s pasowali. w trzeciej tercji, choć przegrywali już 1:5, ruszyli do ataku i wówczas zaczął się prawdziwy mecz. W 54 min. Cracovia zniżyła na 3:5 I chwilę potem grała 2 minuty z przewagą jednego zawodnika. Nie wykorzystała jednak tej okazji i janowianie