Karaś
Madej

"4 punkty Cracovii" -

4 punkty Cracovii

Bardzo dobrze w ekstraklasie piłkarek ręcznych spisują się zawodniczki Cracovii, które w kolejnych meczach pokonały w sobotę AKS Chorzów 26:25 (13:12), a w niedzielę — Ruch Chorzów 32:21 (14:8).

Bramki dla Cracovii: Siodłak 4 i 4, Figas 5 i 0, Tomaszewska 1 i 7, Golik 6 i 8, Hołda 4 i 4, Wójcik 3 i 1, Sasnal 3 i 3, Karaś 0 i 3, Madej 0 i 2. Początek sobotniego meczu nie zapowiadał, że walka o zwycięstwo będzie toczyć się do samego końca. W pierwszej fazie krakowianki prowadziły dość wyraźnie z chorzowiankami, ale te wykorzystując nieskuteczność oraz słabszą postawę w obronie krakowianek doprowadziły przed przerwą do rezultatu, który wskazywał, że rozstrzygnięcie padnie dopiero w drugiej połowie. Znowu krakowianki u- zyskały przewagę, ale w 59 minucie AKS wyrównał. 40 sekund przed końcem meczu skutecznie wykonany rzut karny przez Beatę Golik przesądził o zwycięstwie Cracovii.

W niedzielę przeciwniczkami gospodyń była drużyna chorzowskiego Ruchu. W tym meczu nie było już kłopotów z pokonaniem zespołu, który również pretenduje do czołowej lokaty. Stało się tak za sprawą dobrze grającej Cracovii, zarówno w obronie jak i ataku.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 69 z 23 marca 1987