1987-04-04 Cracovia - AZS-AWF Wrocław 30:23

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, sobota, 4 kwietnia 1987, 17:00

Cracovia - AZS-AWF Wrocław

30
:
23

(14:11)


AZS Wrocław - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Golik 7
Wójcik 6
Figas 5
Tomaszewska 3
Zawodniczki:
gracze m.in.
10 Haładyn


Relacje z zawodów

"Na Cracovię nie ma silnych" -
Gazeta Krakowska

Na Cracovię nie ma silnych

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Wczoraj pił kark i ręczne ekstraklasy zakończyły I rundę rozgrywek. Cztery najlepsze zespoły: Cracovia, AZS Wr„ Pogoń Szczecin i niespodziewanie Start Gd. grać będą teraz systemem turniejowym o medale. Pierwszy turniej już w najbliższy piątek, ostatni w Krakowie (22—24 maja).

Prawie pewnym kandydatem do tytułu mistrzowskiego jest prowadząca w tabeli Cracovia, nie tylko dlatego, że ma już sporą przewagą punktową nad rywalkami, ale głównie z tego powodu, iż prezentuje rzeczywiście wysoką formę. Mogły się o tym przekonać w sobotę piłkarki ręczne AZS AWF Wrocław. Krakowianki wygrały wysoko 30:23 (14:11).

Tylko przez pierwszych 15 minut mecz był wyrównany. Później, a zwłaszcza po przerwie, przewaga podopiecznych trenera E. Surdykl była już momentami przygniatająca, w końcówce spotkanie stało się jednostronnym widowiskiem. Cracovia rozegrała znów dobry mecz. Dobrze grały krakowianki w obronie, świetnie broniła Dąbrowska. Jest to zespół wyrównany, bez słabych punktów, mający wartościowe rezerwy i jeśli utrzyma formę do maja — tytuł mistrzowski powinien powrócić do Krakowa.

Najwięcej bramek dla Cracovii: Golik 7, Wójcik 6. Figas 5, Tomaszewska 3, dla AZS: Haładyn 10.

Wczoraj Cracovia bez trudu wygrała ze Ślęzą Wrocław 35:19 (15:11). I tym razem krakowianki rozkręcały się dość wolno, w 10 min. było 4:4, a w 15 tylko 8:7. Dobrze w tym okresie broniła Falba, ale po przerwie była już zupełnie bezradna, a w końcu usiadła na ławce rezerwowych zniechęcona ciągłym wyjmowaniem piłki z siatki.

Najwięcej bramek dla Cracovii: Hołda 8, Golik 6, Wójcik 5, Tomaszewska i Sansal po 4, dla Ślęzy: Pacewicz 5.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 81 z 6 kwietnia 1987