Sasnal 2
Golik 3
11 Pacewicz
4 Osmola

"Dziś mecz pucharowy Cracovia — Wakefield Metros. Pojedynek ze Ślęzą nie był spacerkiem" -

To będzie pracowity wee¬kend dla mistrzyń Polski, plik arek ręcznych Cracovii. Rozpoczęły go wczoraj meczem licowym ze Ślęzą Wrocław i wygrały pewnie 30:23 (13:9).

Było to doić ciekawe i stojące na niezłym poziomie spotkanie zwłaszcza w pierwszych 30 minutach. Wrocławianki rozpoczęły pojedynek w dobrym stylu i w 4 min. prowadziły 3:0. Krakowianki rozkręcały się wolno i w 9 min. wyrównały na 3:3, a w chwilę potem objęły prowadzenie 4:3. Ślęza zdołała jeszcze dwukrotnie doprowadzić do remisu, ale w końcówce pierwszej części meczu przewaga Cracovii była jut widoczna.

Po przerwie mistrzynie wyraźnie górowały nad rywalkami. grały dokładniej, a przede wszystkim skuteczniej. W 44 min. Cracovia prowadziła ośmioma bramkami, zwolniła jednak tempo, oszczędzając si-ły przed dzisiejszym meczem pucharowym, co ambitnie walczące wrocławianki szybko wykorzystały i odrobiły częściowo straty (w BI min. było jut tylko 22:19). W końcówce mistrzynie znów powiększyły przewagę bramkową pewnie wygrywając.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Figas 8, Madej i Wójcik po 5, Tomaszewska 4, Golik 3, Sasnal i Gorzkowaka po 2, Karaś 1, najwięcej dla Ślęzy: Pacewicz 11 i Osmolą 4.

Najlepiej w zespole krakowskim zagrały Dąbrowska ( obroniła trzy rzuty karne), Figas i Tomaszewska. Mecz ze Ślęzą kosztował piłkarki ręczne Cracovii sporo wysiłku, a już dziś o godz. 10.30 w hall AWF grają spotkanie o Puchar Europy z mistrzyniami Anglii Wakefield Metros. W niedzielę krakowianki walczą i kolei w meczu ligowym z AZS Wrocław (hala Wawelu, godz. 11).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 219 z 19 września 1987