Golik 7
Hołda 2
5 Żak
4 Sołoducha

"Piłkarki ręczne zakończyły I rundę rozgrywek minuty na minutę przewagę bramkowa. Cracovia liderem" -

Wczoraj piłkarki ręczne I ligi zakończyły pierwszą rundę rozgrywek. Teraz nastąpi czteromiesięczna przerwa przeznaczona na przygotowanie reprezentacji do mistrzostw świata grupy ..B”. Piłkarki ręczne ekstraklasy powrócą na parkiety dopiero w lutym. Na czele tabeli są mistrzynie Polski — Cracovia. Krakowianki miały bardzo pracowity weekend, od piątku do niedzieli rozegrały trzy mecze: dwa ligowe i jeden pucharowy, wszystkie wygrywając.

Wczoraj Cracovia pokonała AZS AWF Wrocław 24:17 (9:10). Wrocławianki rozegrały dobre spotkanie i przez 40 minut były równorzędnymi partnerkami dla krakowianek. W pierwszych minutach mistrzynie Polski prowadziły 4:1. ale w 18 min. Wrocławianki wyrównały na 8:5. a w 21 min. objęły prowadzenie 8:7. Trwała zacięta walka o każdą piłkę. Obydwa zespoły dobrze grały w obronie.

Piłkarki ręczne Cracovii grały nierówno, obok bardzo dobrych, efektownych zagrań, popełniały też liczne Wędy. Obawialiśmy się trochę, czy po piątkowym meczu ze Ślęza i sobotnim pojedynku pucharowym krakowianki wytrzymają niedzielne spotkanie pod względem kondycyjnym. Ale były to niepotrzebne oba-wy. Trener E. Surdyka, mając długą ławkę rezerwowych, dokonywał częstych zmian i w końcówce mistrzynie miały znacznie więcej sił od wrocławianek. które grały tylko ośmioma zawodniczkami w polu. W 39 min. Cracovia objęła prowadzenie i nie oddała go już zwiększając.

Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Golik 7. Figas 5, Siodłak 4, Wójcik 1. Hołda 2. Sala, Gorzkowaka i Madej po 1. najwięcej bramek dla pokonanych zdobyły: Żak 5 i Sołoducha 4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 220 z 21 września 1987