1987-10-06 Cracovia - Podhale Nowy Targ 3:3

Kraków, Siedleckiego, wtorek, 6 października 1987, 17:00

(1:0; 2:2; 0:1)

Franciszek Klocek

"Cracovia — Podhale 3:3" -

Cracovia — Podhale 3:3

W hokejowych derbach Polski południowej rozegranych w Krakowie Cracovia zremisowała z Podhalem 3:3 (1:0, 2:2, 0:1). Bramki zdobyli dla gospodarzy: Pieczonka 5 min., Steblecki 36, Bodzioch 37, dla gości: J. Szopiński 33 min., Kapica 33, I Łukaszka 47. Widzów ok. 3 tysiące.

Przed meczem pierwsze zaskoczenie — mimo choroby i zwolnienia lekarskiego w boksie Cracovii pojawił się trener T. Bulas. Cracovia przyjęła wariant defensywny, a szansy szukała w kontrach. W 5 min. kiedy goście grali osłabieni, Pieczonka strzelił mocno z ostrego kąta i Samolej skapitulował.

Mistrz Polski przez długie minuty nie może chwycić właściwego rytmu gry. Krakowanie mądrze rozbijają chaotyczne ataki „Szarotek" i kilkakrotnie są bliscy strzelenia drugiego gola. W II tercji goście przyspieszają tempo I w 33 min. J. Szopiński wyrównuje na 1:1, a w 9 sek. później (!) młody Kapica po raz drugi pokonuje Jaskiernię. Ale gospodarze są tego dnia dobrze dysponowani. W 36 min. później Steblecki wyrównuje z dobitki, a w 60 sek. później kapitan Cracovii przeprowadza popisową solową akcję, wycofuje krążek do tyłu I młody obrońca Bodzioch mocnym strzałem pokonuje Samoleja. III tercja to zażarta walka z obu stron, w 47 min. moment nieuwagi gospodarzy i Łukaszka wyrównuje na 3:3.

Po meczu obaj trenerzy F. Klocek i T. Bulas twierdzili, że zwycięstwo należało się Jego zespołowi. Moim zdaniem — wynik remisowy jest sprawiedliwy. Jest to na pewno sukces Cracovii, która przełamała wreszcie passę porażek jedną bramką. „Szarotki" nieco mnie rozczarowały, grały chaotycznie i popełniały stanowczo za dużo błędów w obronie.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 234 z 7 października 1987

"Cracovia — Podhale 3:3 (1:0, 2:2, 0:1)" -
b.d.

Cracovia — Podhale 3:3 (1:0, 2:2, 0:1)

1:0 — Pieczonka — Papuga (5), 1:1 ~ J. Szopiński — K. Ruchała (33), 1:2 — A. Kapica — Chowaniec (33), 2:2 —; Steblecki (36), 3:2 .

Bodzioch — Steblecki (37), 3:3 — A Łukaszka — Niedośpiał (37). Sędziowali Papoń oraz Bartoń i Miszęk (OZHL Katowice). Widzów 2.500.

CRACOVIA: Jaskiernia; Wieczorkiewicz — Bodzioch, Baryła — Rapacz, Jaracz — J. Gębczyk; Steblecki — Bomba — Mazur. St. Chrobak — Pieczonka — Papuga. W. Cupiał (2) — Tomaszkiewicz — Jura. Sł. Cupiał. Trener: Tadeusz BULAS.

PODHALE: Sam olej; R. Szopiński — Matras. Chowaniec (2) — Cyrwus, Niedośpiał — Książkiewicz; K. Ruchała - J. Szopiński (2) — Podlipni (2), R. Ruchała — A. Kapica — Ryłko, Hajnos — Puławski — Niedziółka, J. Batkiewicz — Wronka — A. Łukaszka. Trener: Franciszek KLOCEK.

KARY: Cracovia — 2 min.. Podhale — 6 min. CHALLENGE LODOWISK: sędzia Paweł Papoń org. 7. publ. 7, kwalifikator PZHL Mieczysław Ostrowski 8/8, „Sport” 7/9.

KRAKÓW. O dużym szczęściu mogą mówić aktualni mistrzowie Polski — hokeiści nowotarskiego Podhala, którzy z najwyższym trudem uratowali w Krakowie punkt. Po serii porażek różnicą jednej bramki zespół Cracovii rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie i z przebiegu gry zasłużył na zwycięstwo. O wyniku remisowym zadecydowały dwie bramki zdobyte przez „Szarotki” w 33 minucie meczu w odstępie dosłownie dziewięciu sekund. Ponadto na przeszkodzie stanął z dużym wyczuciem broniący bramkarz Podhala — Gabriel Samolej, a zawodnicy gospodarzy z wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek wykorzystali zaledwie trzy.