(2:0; 1:2; 0:0)

Antoni Gutowski

"Hokeiści Cracovii nad przepaścią" -

Hokeiści Cracovii nad przepaścią

W grupie słabszej Cracovia przegrała w meczu wyjazdowym z ŁKS 2:3 (0:2. 2:1. 0:0). Bramki dla krakowian zdobyli Sikora w 36 min., Klich w 40 min., dla łodzian Przybysz w 2 min., Żmudziński w 19 min., Siodemski w 38 min.

Hokeiści Cracovii zdawali sobie sprawę-, że tylko zwycięstwo może poprawić ich sytuacje przed spotkaniami barażowymi. dlatego też postawili wszystko na jedna kartę i od początku przyjęli taktykę ofensywna. Ułatwili tym samym nieco zadanie gospodarzom, którzy przeprowadzali groźne kontry I no pierwszej tercji prowadzili 2:0. W drugiej części meczu goście wykorzystali dwukrotnie przewagę jednego zawodnika, zdobywając dwa gole. Łodzianie PO kolejnej kontrze strzelili jednak, jak się później okazało, zwycięska bramkę. W trzeciej tercji hokeiści Cracovii nadal atakowali. jednak grali nieskutecznie i nie byli w stanie pokonać bardzo dobrze broniącego Hahna. Zacięty. emocjonujący mecz, ale stojący na słabym poziomie.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 72 z 26 marca 1988

"ŁKS — CRACOVIA 3:2 (2:0. 1:2, 0:0)" -
b.d.

ŁKS — CRACOVIA 3:2 (2:0. 1:2, 0:0)

1:0 — Przybysz — Król (2), 2:0 — Żmudziński — Iwaniak (19), 2:1 - D. Sikora — Schmidt — Bodzioch (36), 3:1 — Siódemski (38). 3:2 — Schmidt — Steblecki (40).

ŁKS: Hahn; Cyniak — Chodakowski (2). R. Chrobak — Król (2), Ludwig — Jędraszczyk (2); Piasecki (2) — Rybowskl — Witczak, Przybysz (4) — Masłowski (2) —. Siódemski. Iwaniak — Żmudziński - Merta. Wasiak. Trener Walery KOSYL.

CRACOVIA: Wojakiewicz (od 2 min Jaskiernia). Wieczorkiewicz - Bodzioch (2); Janek — Gębczyk. Baryła — Rapacz; Steblecki (2) — D. Sikora — Schmidt (4). S Chrobak (2) — Bomba (2) — Papuga (2), W. Cupiał — Pieczonka — S. Cupiał. Trener Antoni GUTOWSKI.

Sędziowali: Więckowski (OZHL Warszawa), Wycichowski i Matuszak (OZHL Bydgoszcz). Widzów 800.

Kary: ŁKS — 14 min., Cracovia — 14 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Leszek Więckowski — widownia 8. organizacja 8, kwalifikator PZHL Artur Sławiński 8/8. .Sport” 8/8.
Źródło: b.d. 26 marca 1988