2:0
3:0

Tempo

Tabela po 2 kolejce1:1
"Cracovia" - na dźwięk tego słowa wielu starszym kibicom łza się w oku kręci. Od kilku lat tuła się po opłotkach krajowego piłkarstwa. Tym razem również inaugurując rozgrywki III-ligowe w roli gospodarza podejmowała beniaminka Ładę Biłgoraj... w Andrychowie.

Do wielu kłopotów z jakimi boryka się klub doszedł nowy - kibice. Oni to (a ściślej ich zachowanie) spowodowali, iż PZPN zawiesił boisko popularnych "Pasów". Spotkanie z trzecioligowym nowicjuszem było ostatnim z serii meczów objętych sankcją. Obawiam się jednak, że po tym co obserwowaliśmy w Andrychowie kara może szybko powrócić. Hordy pijanych wyrostków, ubrane w szaliki w klubowych barwach zakłócały porządek w mieście. Szczęśliwie andrychowianie schodzili im z drogi, gdyby dali się sprowokować - ekscesy murowane. W pobliżu obiektu nie było sił porządkowych. Podczas meczu kilku emerytowanych panów z opaskami nie upilnowało wbiegających na murawę po każdej bramce "sympatyków" Cracovii. Doszło do tego, iż po zdobyciu przez krakowian trzeciego gola arbiter przerwał mecz. Dopiero energiczna interwencja jednego z działaczy krakowskiego klubu zapobiegła... szybszemu zakończeniu spotkania. Czy nie za późno na lekcje wychowania?

Smutna była oprawa meczu, w którym eks-ligowiec zdobył 3 punkty. Zespół grał ofensywnie przez 90 minut - w bramce wystąpił "młodzieżowiec" Piotr Wrześniak, co pozwoliło trenerowi Stanisławowi Zapalskiemu wzmocnić siłę uderzenia doświadczonymi zawodnikami. Z rezultatu krakowianie byli zadowoleni, lecz sen z powiek spędza im postawa kibiców...
Źródło: Tempo

"Trzy punkty Cracovii." -

Trzy punkty Cracovii.

Artykuł w Echu Krakowa

CRACOVIA - LADA Biłgorai 3:0 (0:0) Bramki strzelili: Karaś (50 min.) Cisowski (52 min.) i Orzeł (72 min) Sędziował: K. Pietrzyk z Katowic CRACOVIA- Wrześniak — Kowalik, Florków Baliga — Ziętara. Karaś. Bargiel. Mikoś (od. 80 min Krawczyk) — Cisowski (od 73 min Owca) Dybczak Orzeł.

Zwycięstwo Cracovii mogło być jeszcze efektowniejsze. Podopiecznym Stanisława Zapalskiego zabrakło jednak strzeleckiej precyzji.
Źródło: Echo Krakowa nr 153 z 8 sierpnia 1988