5

(0:1; 2:3; 2:1)

"Z beniaminkiem też porażka" -

Z beniaminkiem też porażka

Hokeiści Cracovii przegrali w Krakowie s Towimorem Toruń 4:5 (0:1, 2:3, 2:1), bramki zdobyli dla Cracovii: Pieczonka 36, Chrobak 39, Iwaniak 57, Jaracz 58 min.; dla gości: Górecki 5, Soliński 31 i 38, Stefański 33. Majstrzyk 50.

Już dawno nie widziałem tak ile i bezmyślnie grających hokeistów Cracovii. Fatalnie bronili obaj bramkarze (Kieca i Wajda), którzy maja na sumieniu 4 gole. Ale na równie niską oceną zasłużyli napastnicy, którzy nie wykorzystali kilkunastu idealnych sytuacji podbramkowych, nawet reprezentant kraju Steblecki fatalnie pudłował. Także obrońcy grali bez składu i ładu, raz po raz popełniając błędy, po których rywale dochodzili do pozycji strzeleckich.

Słowem cały zespół krakowski grał źle. bez głowy. Tymczasem goście (beniaminek!) przyjechali z jasno określoną koncepcją, grali wzmocnioną ofensywą i szukali szczęścia w kontrach, a że trafili na wyjątkowa niedyspozycję krakowian. wygrali zasłużenie.

Wygrali także dlatego iż przez pełne 60 minut prezentowali olbrzymią waleczność i bojowość . nie było dla nich straconych krążków. Tym jeszcze do niedawna Imponowała Cracovia, wczoraj krakowianie zerwali się do walki w samej końcówce, kiedy to ze stanu 2:5 doprowadzili do 4:5, ale huraganowe ataki w ostatnich dwóch minutach nie przyniosły już zmiany wyniku.

Początek sezonu jest fatalny dla Cracovii, 3 mecze — 3 porażki. Kiedy nastąpi przełamanie tej złej passy?
Źródło: Gazeta Krakowska nr 222 z 21 września 1988