1988-09-23 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:2

Kraków, Siedleckiego, piątek, 23 września 1988, 17:00

2

(1:1; 1:1; 1:0)

"Podhale pokonało wicelidera. Przełamano zła passa Cracovii" -

Podhale pokonało wicelidera. Przełamano zła passa Cracovii

Hokeiści Cracovii przełamali wreszcie złą passę i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tego-rocznych rozgrywkach, pokonując Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Bramka zdobyli dla Cracovii: Pieczonka 5 min.. Bomba 33 j 50 min. Dla gości: Wieloch 15 min.. Cholewa — 36 min.

Nareszcie szczęście uśmiechnęło się do hokeistów Cracovii. Po niezwykle zaciętym, bardzo twardym pojedynku pokonali groźną drużynę Sosnowca. W porównaniu do poprzednich spotkań krakowianie zagrali przede wszystkim mądrze taktycznie, a świetny dzień miał młody bramkarz Mariusz Kieca (jeszcze do niedawna bronił w Zagłębiu).

Gospodarze prowadzili w tym meczu dwukrotnie (obie bramki strzelili grając w przewadze), ale goście za każdym razem doprowadzali do remisu (drugiego gola strzelili grając w 5 przeciwko 3 krakowianom). Decydujące znaczenie dla całego meczu miała 43 minuta, wtedy to za rzucenie kijem przez jednego z obrońców Cracovii sędzia podyktował karnego Bramkarz M. Kieca obronił strzał reprezentanta kraju Zdunka! W 50 min daleki strzał Wieczorkiewicza przepuścił między parkanami dobrze do tej pory broniący Olszewski i Bomba dobił krążek do pustej bramki Dramatyczne Pyły ostatnie minuty, w których gra zaostrzyła się, ale Cracovia obroniła zwycięstwo.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 225 z 24 września 1988