Golik
Główczak

"Przebudzenie wicemistrzyń" -

Przebudzenie wicemistrzyń

Wicemistrzynie Polski piłkarki ręczne Cracovii pokonały wczoraj w Krakowie mistrzynie Polski AKS Chorzów 29:21 (19:10), Było to ciekawe i stojące na dobrym poziomie spotkanie. Krakowianki, które do tej pory spisywały się w lidze raczę i słabo, tym razem jakby się przebudziły.

Cracovia od pierwszych minut uzyskała wyraźną przewagę. Podopieczne trenera Edwarda Surdyki Drzeprowadzały pomysłowe, szybkie akcje kończone celnymi strzałami. Chorzowianki były momentami bezradne i przewaga bramkowa krakowianek powiększała się z minuty na minutę. Bardzo dobry mecz rozegrały Golilk. Wójcik i Główczak.

Po przerwie tempo spotkania nieco siadło mające już nawet 11-bramkową przewagę krakowianki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Chorzowianki zdołały częściowo odrobić straty.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 244 z 17 października 1988