1988-10-18 Cracovia - Podhale Nowy Targ 0:6

Kraków, Siedleckiego, wtorek, 18 października 1988, 17:00

6

(0:1; 0:2; 0:3)

"Halny zmiótł Gromię!" -

Halny zmiótł Gromię!

W derbach Małopolski hokeiści Cracovii przegrali na swoim lodowisku z Podhalem 0:6 (0:1, 0:2, 0:3). Bramki dla Podhala zdobyli: Wronka — 17 i 45 min., R. Ruchała — 38 i 60 min., Tomasik — 36 min.. Łukaszka — 55 min.

Mecz miał jednostronny przebieg, Podhale było drużyną zdecydowanie lepszą i jego zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone. Goście od pierwszych minut zastosowali pressing na całym lodowisku, a że grali przy tym bardzo twardo i zdecydowanie zespół krakowski miał spore problemy z wyprowadzeniem krążka z własnej tercji i budowaniem akcji ofensywnych. „Szarotki” nie dały wczoraj pograć Cracovii, która jakby wystraszyła się rywala, nie grała z takim wigorem i zadziornością, jak w innych meczach. Do 36 min. utrzymywał się wynik 1:0 dla gości, choć mieli oni mnóstwo pozycji, ale szczęście dopisywało bramkarzowi Kiecy (bronił on bardzo dobrze). Kibice krakowscy liczyli jeszcze na ewentualne odwrócenie się karty, ale w ciągu 200 sekund Podhale zdobyło dwa gole i było praktycznie po meczu.

Cracovia nie strzeliła nawet honorowej bramki, choć w III tercji przez pełne 2 minuty grała w piątkę, przeciwko trójce rywali!
Źródło: Gazeta Krakowska nr 246 z 19 października 1988