6 min. 10 min.
Hanisz

"Klęska Cracovii" -

Klęska Cracovii

CRACOVIA — NAPRZÓD 1:8 (0:1, 0:2, 1:5). Bramki dla gości: Kozieł 14 I 37 mim, Kajzerek 31, Adamiec 45, Kwasi- groch 50, Kasperczyk 51, Czapka 55, Olejowski 55, dla krakowian: Bomba 59.

Goście w popisowy sposób wypunktowali krakowian. W I tercji gospodarze często atakowali i wypracowali wiele świetnych sytuacji, ale byli bardzo nieskuteczni pod bramką pewnie broniącego Hanisza. W 14 min. daleki strzał Kozieła wylądował w siatce Kiecy. Cracovia jeszcze próbowała walczyć. Na początku II tercji znowu miała kilka stuprocentowych sytuacji, ale nawet reprezentant kraju Steblecki nie potrafił ich wykorzystać. W 31 min. na ławkę kar powędrowali Sikora i Batkiewicz, goście nie zaprzepaścili szansy i zdobyli drugiego gola.

W ostatniej tercji załamana Cracovia oddała zupełnie inicjatywę Naprzodowi, który po szybkich akcjach zdobył aż 5 goli. Dopiero w przedostatniej minucie Bomba „odczarował” bramkę Hanisza.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 33 z 8 lutego 1989