7 Wyrębek
4 Kurda

"Zwycięstwo w ostatnich sekundach" -

Zwycięstwo w ostatnich sekundach

Rozegrano przedostatnia rundę spotkań przed rozpoczęciem turniejów w ekstraklasie piłkarek ręcznych Wicemistrzynie Polski. Cracovia, zdobyły komplet punktów i dzięki temu zapewniły sobie miejsce w grupie czterech najlepszych zespołów które walczyć będą o medale. Zwycięstwa nie przyszły jednak krakowiankom łatwo

W sobotę Cracovia pokonała Zgodę Ruda Śląska 26:23 (13: 13) Było to zacięte i wyrównane spotkanie, a na tablicy najczęściej pojawiał się wynik remisowy. Co prawda w 20 min. krakowianki wywalczyły czterobramkową przewagę, ale szybko ją straciły.

Jeszcze przez kwadrans po przerwie zawodniczki Zgody dotrzymywały kroku wicemistrzyniom. a w 40 min. nawet prowadziły 18:17. Krakowianki lepiej wytrzymały spotkanie pod względem kondycyjnym i w końcówce systematycznie zwiększały przewagę bramkową. W 57 min. Cracovia prowadziła pięcioma bramkami i nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Bramki dla zwycięzczyń zdobyły: Wójcik 6, Siodłak, Golik i Karaś po 5, Gorzkowska 2, Hołda, Sala i Madej po 1. najwięcej dla pokonanych Rosińska 7 i Jagusztyn 5.

Wczoraj Cracovia pokonała Sośnice 23:22 (12:10) To spotkanie dostarczyło znacznie więcej emocji dzięki dramatycznej końcówce. Krakowianki w pierwszej części spotkania miały przewagę dwóch, trzech bramek, ale no przerwie zagrały słabiej i dały się zaskoczyć rywalkom Zawodniczki Sośnicy walczyły z wielką ambicja-I poświęceniem, czasami nawet zbyt ostro, ale odrobiły straty i czterokrotnie obejmowały prowadzenie jedna bramką. Wicemistrzynie pogubiły się, popełniały sporo błędów, nie mogąc sobie poradzić z agresywna obrona przeciwniczek. W 54 min. było 22:19 dla Cracovii. ale Sośnica zdołała wyrównać. Na 5 sekund przed końcem meczu Wójcik zdobyła zwycięską bramkę dla krakowianek.

Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Siodłak 7, Wójcik 6, Golik i Karaś po 3, Sala 2, Hołda i Gorzkowska po 1, najwięcej dla pokonanych Wyrębek 7 i Kurda 4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 43 z 20 lutego 1989