1989-05-21 Cracovia - Garbarnia Kraków 0:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
III liga grupa VIII , 22 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 21 maja 1989, 11:00

Cracovia - Garbarnia Kraków

0
:
1

(0:0)Herb_Garbarnia Kraków

Trener:
Ireneusz Adamus
Skład:
Holocher
Kowalik
Baliga
Dybczak
Mikoś
R.Wrześniak
Bartoszewski
A.Karaś
Owca (63' Nawrot)
Bargieł
Ziętara


Widzów: 5 000

bramki Bramki
0:1 Maślanka (56')
zolte_kartki Żółte kartki
Kłaput
Skład:
Kaim
Maślanka
Śmiałek
Kłaput
Miętka
Szopa (46' Biernacik)
Janik
Włodarz
Czort
Popczyński
Fuczka

Ustawienie:
4-3-3
Mecz poprzedniego dnia:

1989-05-20 Cracovia II - Bronowianka Kraków 0:1Zapowiedź meczu

Opis meczu

Tempo

Małe derby Krakowa zwabiły na stadion przy ul. Kałuży I sekretarza KW PZPR Józefa Gajewicza, kandydata na posła dzielnicy Podgórze. To nie jedyny dowód, że miasto żyło wczorajszym meczem. Nie zabrakło przecież przedstawiciela władz komunalnych, wiceprezydenta Mariana Kuliga, wiernego kibica Garbarni. Reprezentowane było środowisko sportowe (Kazimierz Oleszek, Marian Jabłoński, Janusz Sputo, Andrzej Turecki, Roman Steblecki). Wszyscy w oczekiwaniu emocji, z nadzieją na obejrzenie interesującego meczu.

Z tą ostatnią kwestią było różnie, choć sam wynik oddaje układ sił. Na dzień dzisiejszy Garbarnia jest po prostu silniejszym zespołem, co zresztą udowodniła. Poza ostatnim kwadransem, gdy z własnej winy "brązowi" zaczęli stwarzać niebezpieczne sytuacje na... własnym przedpolu, wyższość nowego lidera grupy VIII nie podlegała dyskusji. Drużyna Ireneusza Adamusa potrafiła z duzą łatwością zawiązywać akcje, pomimo iż uważna gra R. Wrześniaka nie pozwala na częste stosowanie skutecznego ostatnio manewru z dublowaniem pozycji przez Czorta i Z. Miętkę. Stąd trudności z dochodzeniem do klarownych sytuacji strzeleckich.

Gdy jednak Maślanka po dwójkowej akcji z Czortem zdołał wreszcie Holochera - zaistniały sprzyjające okoliczności pójścia za ciosem. Czort strzelił nad poprzeczkę. Maślanka nie zdołał sfinalizować zagrania Fuczki z Miętką, nie przyniosła bramkowego efektu nawet liczebna przewaga "trzech na dwóch". A później zaczął się desperacki szturm "Pasów", tyle desperacki, co nieudolny zarazem, choć Bargiełowi zabrakło w ostatniej minucie dosłownie centymetrów, by wyrównać wynik.
Źródło: Tempo


"Garbarnia przegoniła Cracovię!" -
Gazeta Krakowska

Garbarnia przegoniła Cracovię!

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Cracovia — Garbarnia 0:1 (0:0), bramka w 57 min. Maślanka, żółte kartki: Dybczak i Kłaput. sędziował słabo: p. Anioł z Opola, widzów ok. 8 tys.

W małych derbach Krakowa Garbarnia pokonała Cracovię i na 4 kolejki przed zakończeniem rozgrywek oba zespoły mają jednakowa ilość punktów, ale liderem jest Garbarnia dysponująca korzystniejszą różnicą bramek.

Herby nie dostarczyły spodziewanych emocji, stały na słabym poziomie. Z taką grą żadna z tych drużyn nie ma czego szukać w II lidze. Cracovia grająca od wielu spotkań praktycznie bez ataku, mizerną pomocą, mogła co najwyżej marzyć o remisie.

Ale w 57 min. „garbarze” przeprowadzili szybką kontrę, .strzelał Maślanka, piłka odbiła się jeszcze od pleców jednego z obrońców gospodarzy i myląc dobrze tego dnia broniącego Holochera, wpadła do siatki. 30 sekund wcześniej dogodnej sytuacji nie wykorzystała Cracovia...

Garbarnia wygrała zasłużenie. bo prezentowała bardziej urozmaiconą grę. lepsze indywidualne wyszkolenie. jej gracze byli szybsi, bardziej zdecydowani. Niepewnie grała jednak obrona, gubiąc się przy wysokich dośrodkowaniach. W ostatniej minucie młody Nawrot po takiej właśnie centrze nie trafił w piłkę z 3 metrów od bramki.

Za dużo w tym meczu było brzydkich fauli sędzia stanowczo zbyt tolerancyjny, za dużo prowincjonalnych manier. Ale kiedy nie staje umiejętności...

CRACOVIA: Holocher — Kowalik, Baliga, Dybczak. ML koś — Karaś, Wcześniak, Ziętara. Bartoszewski — Owca (63 Nawrot), Bargieł.

GARBARNIA: Kaim — Maślanka, Śmiałek, Kłaput. Mietka — Janik, Szopa (77 Biernacik), Czort. Włodarz — Popczyński, Fucika.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 119 z 22 maja 1989