1989-10-28 Podhale Nowy Targ - Cracovia 7:3

Nowy Targ, sobota, 28 października 1989, 17:00

3

(4:0; 2:1; 1:2)

"W derbach górą Podhale" -

W derbach górą Podhale

W Nowym Targu w dachach naszego regionu Podhala pokonało Cracovię 7:3 (4:0,2:1, 1:2). Bramki zdobyli dla gospodarzy: J. Szopiński 3 min., Balakowicz 9 min., Tomasik 15 min., R. Szopiński 19 min., Hajnos 35 1 59 min., Kaczmarczyk 36 min., dla gości: Mazur 33 min., Steblecki 43 min., Pawlik 58 min.

Mecz praktycznie rozstrzygnął sio już w pierwszej tercji, w której gospodarze strzelili 4 gole, nie tracąc żadnego. W następnych tercjach gra wyrównała, zwłaszcza pierwszy atak Cracovii siał sporo zamieszania pod bramką Batkiewicza.

W meczu tym ges podrze wystąpili bez Andrzeja Łukaszki, który rano idąc na trening został potrącony przez samochód. Wypadek był na szczęście niegroźny, po uzyskaniu pomocy w szpitalu Łukaszka wrócił do domu.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 253 z 30 października 1989