Kraków, czwartek, 9 listopada 1989, 17:00

(3:0; 4:3; 2:1)

Adam Woźnicki

"Huśtawka nastrojów w Nowym Targu. W Krakowie Agulin - show" -

Huśtawka nastrojów w Nowym Targu. W Krakowie Agulin - show

W ekstraklasie hokejowej Cracovia pokonała GKS Katowice 9:4 (3:0, 4:3, 2:1), bramki dla gospodarzy: Agulin 4 (8, 14. 17. 39 min.). Sroka 2 (30 i 44). Fras 23. Pawlik 24, Steblecki 44, dla gości: L. Trybuś 2 (29 i 35). Tkacz 26, Niedźwiedź 45.

Był to bezsprzecznie najlepszy mecz krakowian w tym sezonie. Od pierwszych minut grali pomysłowo i szybko, a że goście też prezentowali ofensywny hokej, oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko. Po 21 min. gospodarze prowadzili już 5:0. a wiele interesujących a kr li pokazał duet hokeistów radzieckich: J. Roszczin i S. Agulin. Ten ostatni, wielokrotny król strzelców I ligi radzieckiej(odpowiednik naszej II ligi) imponował skutecznością i w I tercji zdobył 3 bramki pod rząd. A w 39 min. Agulin ukoronował swoja dobra cię chytrze strzelona czwarta bramka.

Goście choć przegrywali 0:5 walczyli dzielnie, zmniejszyli rozmiary porażki 2:5 i 3:6, ale ostatnie słowa należało do krakowian. a w III tercji kilkoma efektownymi akcjami popisał się atak.

W IIII toboli za brzydki faul Baryła (uderzenie kitem przeciwnika) otrzymał karę 2x2 min. Goście przez ponad 3 min. grali w piątkę przeciwko trójce krakowian, ale niemiłosiernie patałaszyli, a z wyczuciem i szczęściem bronił J. Wajda.

...
Źródło: Gazeta Krakowska nr 262 z 10 listopada 1989

"Cracovia — Katowice 9:4 (3:0. 4:3, 2:1)" -
b.d.

Cracovia — Katowice 9:4 (3:0. 4:3, 2:1)

1:0 — Agulin — Roszczin (8), 2:0 — Agulin (14). 3:0 — Agulin — Roszczin (17). 4:0 — Fras — Sł. Cupiał (23), 5:0 — B. Pawlik — Steblecki (24), 5:1 — Tkacz — Płachta (26), 5:2 —Ł. Trybuś — Tkacz (29). 6:2 — Sroka —Stebłecki — Bodzioch (30), 6:3 —' L. Trybuś — Tkacz (35), 7:3 — Agulin — Roszczin (39). 8:3 — Stebłecki — Wieczorkiewicz (44). 9:3 — Sroka — B. Pawlik (44), 9:4 — Niedźwiedź ,(45).

Sędziowali: Trabuć (OZHL Opole) oraz Piechnik i Oleś (obal OZHL Katowice). Widzów 3.000.

CRACOVIA: Wajda: Wieczorkiewicz — Pieczonka (2). Baryła (4) — Musiał, Schmidt (4) — Bodzioch (2); Steblecki — B. Pawlik — Sroka (2). Roszczin — Agulin — Bomba. Sł. Cupiał — Porzecki — Fras. Trener Ryszard BIALIK

KATOWICE: Wieczorek (od 23 min. Włodarczyk); Fonfara — Funiok (2). Strzempek — Niedźwiedź. Imiołczyk — Rasikoń, Wielgus — Hachuła (2) — Olszewski. L. Trybuś — Tkacz — Płachta (2), Szymański— M. Trybuś — Oarski (4). Trener Adam WOŹNINSKI.

Kary: Cracovia — 14 min.. Katowice — 10 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Jacek Trabuć org. 6, publ. I, kwalifikator PZHL Mieczysław Ostrowski 5/0, „Sport” 6/2.

KRAKÓW. Po wzmocnieniu dwoma zawodnikami Dynama Mińsk potwierdziło się, że Cracovia to już nie ta sama drużyna co kilka tygodni temu. Gra szybko, nieźle kombinacyjnie i dość skutecznie. Wczoraj już w pierwszej tercji Siergiej Agulin zdobył trzy bramki z rzędu, w tym dwie z podania Jewgienija Roszczina, co wyraźnie zniechęciło katowiczan. Również kilka popisowych zagrań pokazał pierwszy atak Cracovii ze Stebleckim i Pawlikiem. Zespół Katowic sprawił duży zawód swoja postawa, prał chaotycznie i przy tym nieskutecznie. Popisem ich nieudolności było 3 i pół minuty w trzeciej tercji, kiedy to grali w pięciu na trzech krakowian i dosłownie ośmieszyli się nie mogąc wypracować sytuacji do zdobycia bramki. Nie popisali, się kibice krakowscy, którzy skandowali ordynarne odzywki pod adresem sędziów i drużyny gości.
Źródło: b.d. 10 listopada 1989