1991-05-08 MZKS Alwernia - Cracovia 0:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Herb_MZKS Alwernia

Trener:
Mieczysław Sibik (grający)
pilka_ico
okręgowe rozgrywki Pucharu Polski, ćwierćfinał
Alwernia, środa, 8 maja 1991

MZKS Alwernia - Cracovia

0
:
2

(0:0)Herb_Cracovia

Trener:
Janusz Sputo
Skład:
skład z zawodnikami rezerwowymi
P. Burzyński
K. Chodacki
R. Berny
R. Jakóbik
K. Kuciel
P. Andruchów
A. Stefański
M. Spuła
A. Matusik
J. Sęk
J. Odrzywołek
M. Sibik
J. Nowak
S. Bucki
Z. Perończyk (bramkarz)


bramki Bramki
0:1
0:2
? (71')
J. Czarnik (88')


Opis meczu

Przed meczem z Alwernią. Kapitanowie A Stefański i M. Holocher.png
Fragment meczu Alwernia - Cracovia.png

"Honorowe pożegnania z Pucharem Polski po 0:2 z Cracovią" -
Alchemik

Honorowe pożegnania z Pucharem Polski po 0:2 z Cracovią

Niewątpliwe najważniejszym wydarzeniem ostatnich tygodni, a także w całej dotychczasowej historii Między-zakładowego Klubu Sportowego Alwernia był ćwierćfinałowy pojedynek w Pucharze Polski na szczeblu regionu z Cracovią. Piłkarze z Krakowa są spadkobiercami pięknych tradycji swego klubu, a obecnie zajmują 3 lokatę w tzw. małopolskiej lidze makroregionalnej, czyli trzeciej.

Na ten piłkarski spektakl czekała cała sportowa Alwernia. Mało kto z mieszkańców naszej gminy był przed meczem optymistą, o czym świadczy choćby ankieta jaką przeprowadził nasz zakładowy radiowęzeł. Spodziewano się pogromu naszych, a skrajni pesymiści dawali nawet 12:0 dla Cracovii.

8 maja wypełniły się trybuny stadionu w Alwerni. Powszechne oczekiwano ciekawego widowiska, ale byli i tacy, którzy po cichu liczyli, iż Cracovia przyśle swój rezerwowy gatnitur i może będzie sensacja. Kibice wiedzieli, że termin meczu pucharowego pokrywa się z datą spotkania juniorów do lat 19-tu Polska - Węgry, a z drużyny naszych rywali do kadry byli powołani Duda, Hajduk, Rząsa i Zegarek. Mało tego, w przeddzień meczu w Alwerni, Cracovia grała prestiżowe spotkanie z III-ligowym zespołem belgijskim Belgacom. Były więc przesłanki, że krakowianie będą mocno osłabieni, ale okazały się one płonne, bowiem dla trenera Sputo mecz z MZKS-em był ważniejszy niż spotkanie międzynarodowe i poza kadrowiczami do Alwerni przyjechali wszyscy najlepsi piłkarze Cracovii.

Janusz Cholewa
Źródło: Alchemik nr 5 z maja 1991


Miesięcznik Alchemik