Rowicki
Łatka

4-4-2

Tempo

Przyczyn kolejnej porażki Cracovii można by oczywiście upatrywać w pechu. Brakiem szczęścia można wytłumaczyć strzał Wrześniaka w poprzeczkę w 73 min, ale nie ma już żadnego alibi dla Hermaniuka-który w 3 min z 3 m strzela w bramkarza, a w 10 minut później, również z 3 metra, przenosi piłkę nad pustą bramką! Nie znajdzie wytłumaczenia Olejnik kopiący przeciwnika po nogach i osłabiający swój zespół na ostatnie pół godziny, bowiem bezbłędnie prowadzący zawody arbiter natychmiast zauważył brutalny faul i wyjął czerwoną kartkę. Cóż więc z tego, że Marek Holocher obroni w kilku beznadziejnych sytuacjach, że Marek Węgiel wykona pracę maratończyka, łatając dziury na całym boisku, skoro pozostali zepsują wszystko.
Oba gole były wynikiem kolejnych szkolnych błędów obrony, wykorzystanych z zimną krwią przez doświadczonego Łatkę i szybkiego Wędzyńskiego.
Źródło: Tempo 14 października 1991

"Żal było patrzeć" -
b.d.

Żal było patrzeć

Cracovia — Polonia W-wa 0—2 (0—1)

Bramki: Łatka (17), Wędzyński (57). Będkowa! P. Smaczny z Katowic, Żółte kartki: Stromecki, Wędzyński i Dźwigała. Czerwona kartka: Olejnik. Widzów ok. 1 tys.

CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Bobariko, Leśnowolski, Kubik — Siemieniec, Wcześniak, Owca, Apryjas (62' Duda) — Her-maniuk (46’ Marcinkowski), Olejnik.

Ci, którzy zrezygnowali z przyjścia na stadion przy ul. Kałuży mogą być... zadowoleni. Oszczędzili sobie bowiem kolejnej porcji rozczarowania i kibicowskich udręk. Bo oglądanie piłkarzy Cracovii to obecnie po prostu koszmar. Nie ma zespołu —- jest zlepek rozbitych psychicznie zawodników, którzy nawet bardzo chcą, ale nic się ta nie udaje, albo też szczęście nie dopisuje... Przykłady z soboty: w 13 minucie Hermaniuk „przeniósł* pitkę nad poprzeczką stojąc tezy (!) metry przed bramką; w 25 minucie Olejnik strzelił na wiwat z ok. 10 metrów przed bramką Olczaka; w 59 minucie Olejnik był sam na sam z Olczakiem, próbował „tobować” i bramkarz gości spokojnie złapał futbolówkę; w 72 minucie Wcześniak trafił piłką w poprzeczkę.

Polonia grała spokojnie, wręcz oszczędnie, ale umiała skutecznie kontrować i wykorzystywać błędy gospodarzy. Tak padł pierwszy gol dla niej. Łatka przejął piłkę podawaną przez Apryjasa do Holochera, wymanewrował tego ostatniego i spokojnie — mimo ostrego kąta — skierował ją do siatki. Drugie trafienie to efekt silnego strzału Stromecklego, rozpaczliwej interwencji Holochera i przytomności pozostawionego bez opieki Wędzyńskiego („dobitka” z 5 metrów). Była też ^czerwień” dla Olejnika Propanie rywala).
(W. BAT.)
Źródło: b.d. 14 października 1991

"W żałobnym nastroju" -
b.d.

W żałobnym nastroju

Cracovia — Polonia Warszawa 0:2 (0:1). Bramki zdobyli: Łatka w 17 min. i Wędzyński w 57 min. Żółte kartki: Stromecki, Dźwigała i Wędzyński (wszyscy Polonia). Czerwona kartka Olejnik (Cracovia) — za kopnięcie zawodnika bez piłki. Sędziował P. Smaczny (Katowice).

CRACOVIA Holocher — Węgiel, Bobariko. Leśnowolski .Kubik — Siemieniec, Wrześniak, Owca, Apryjas (od 62 min. Duda) — Hermaniuk (od 46 min. Marcinkowski), Olejnik.

Okazuje się. że piłkarze Cracovii nie mają jednak zbyt dużo wiernych kibiców, bowiem na mecz z Polonią Warszawa przyszła garstka widzów, którzy, po tym co zobaczyli. chyba nie szybko wybiorą się znów na stadion przy ul. Kałuży. Jedynym jasnym punktem tego spotkania był... świetlny zegar, który wreszcie został na-prawiony. A na boisku i na trybunach panowała żałobna atmosfera, nawet "szalikowcy” siedzieli cicho. Piłkarze Cracovii grali tak jak umieli, czyli kiepsko, na dodatek sprawiali wrażenie, jakby nie wierzyli, że się utrzymają w TI lidze. Ba, nie wierzyli chyba nawet w to, że mogą z Polonią zdobyć punkty.

A mogli przynajmniej zremisować, gdyby wykorzystali kilka świetnych okazji strzeleckich. Najlepszą zmarnował w 13 min. Hermaniuk, który z 2 metrów nie trafił do bramki. Ponadto Olejnik dwukrotnie był sam na sam x bramkarzem Olczakiem, a Wrześniak uderzył piłką w poprzeczkę. Tymczasem Polonia pierwszego goła otrzymała w prezencie od obrońców Cracovii, którzy podali piłkę Łatce, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Holocherem.
(TG)

"Gorzej nie można" -
b.d.

Gorzej nie można

CRACOVIA—POLONIA WARSZAWA 0-2 (0-1)

Zmiana trenera nic nie poprawiła w grze Cracovii, ale też zmienić zbyt wiele nić mogła. Wespół, który z 3 miejsca w III lidze awansował do bezpośredniego zaplecza ekstraklasy, okazał się nie przygotowany do walki w zawodowej lidze. Transfery z Ukrainy są zbyt słabym wzmocnieniem.

Ruchliwa w pomocy Polonia, uniemożliwiła krakowianom opanowanie środka pola. Pomocnicy warszawscy umiejętnie wysyłali do ataku Łatkę (transfer z Legii), Rowickiego i Dźwigałę. Cracovia natomiast w pierwszych minutach nie wykorzystała fantastycznych okazji. Już w 1 min. Hermaniuk z 3 metrów trafił w bramkarza Olczaka, w 13 min. — także z 3 metrów — przeniósł piłkę ponad bramkę. Te zmarnowane pozycje spowodowały załamanie w zespole, do ataku poszła Polonia. Po podaniu Apryjasa w 17 min. Łatka pokonał Holochera. 7 minut później Olejnik był sam na sam z Olczakiem, ale słaba technika przeszkodziła mu w oddaniu celnego strzału.

W II połowie grę kontrolowała Polonia. W 57 min. goście skontrowali: Stromecki strzelił, Holocher odbił piłkę w bok, ale nie pilnowany Wędzyński umieścił ją w siatce. Dwie minuty później: Olejnik próbował lobować Olczaka, lecz trafił prosto w jego ręce. W 72 min. Wrześniak uderzył w poprzeczkę Polonii. To było wszystko, co gospodarze zdziałali w sobotę. W 61 min. za kopnięcie przewodnika bez piłki Olejnik dostał czerwoną kartkę.

0-1 Łatka, 17 min:, 0-2 Wędzyński, 57 min.

CRACOVIA: Holocher —- Węgiel, Bobariko, Leśnowolski, Kubik — Siemieniec, Owca, Wrześniak, Apryjas (62 min. Duda) — Hermaniuk (46 min. Marcinkowski), Olejnik.

Sędziował P. Smaczny z Katowic. Widzów 1 tys. Żółte kartki: Stromecki, Dźwigała, Wędzyński. Czerwona: Olejnik.

Mecze sezonu 1991/92

Start Nowy Sącz 1991-07-24 Start Nowy Sącz - Cracovia 1:2  Wisłoka Dębica 1991-07-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:1  Stomil Olsztyn 1991-08-04 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:2  Unia Tarnów 1991-08-07 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  GKS Bełchatów 1991-08-11 GKS Bełchatów - Cracovia 3:1  Gwardia Warszawa 1991-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:1  Olimpia Elbląg 1991-08-28 Olimpia Elbląg - Cracovia 3:0  Jagiellonia Białystok 1991-09-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Stal Rzeszów 1991-09-07 Stal Rzeszów - Cracovia 5:0  Korona Kielce 1991-09-11 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Avia Świdnik 1991-09-14 Cracovia - Avia Świdnik 1:1  Wisła Płock 1991-09-21 Petrochemia Płock - Cracovia 1:1  Wieczysta Kraków 1991-09-25 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:3  Chemik Bydgoszcz 1991-09-29 Cracovia - Chemik Bydgoszcz 1:2  Błękitni Kielce 1991-10-05 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1991-10-13 Cracovia - Polonia Warszawa 0:2  Bocheński Bochnia 1991-10-16 KS Bocheński - Cracovia 2:2  Boruta Zgierz 1991-10-19 Boruta Zgierz - Cracovia 4:0  Siarka Tarnobrzeg 1991-10-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:1  Resovia Rzeszów 1991-11-02 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Sandecja Nowy Sącz 1991-11-10 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Bukowina Czerniowce 1991-11-24 Cracovia - Bukowina Czerniowce 3:1  Cracovia_herb 1992 Trening Noworoczny  Górnik Konin 1992-01-22 Cracovia - Górnik Konin 1:1  Górnik Konin 1992-01-25 Cracovia - Górnik Konin 3:2  Jadowiczanka Jadowniki 1992-01-30 Cracovia - Jadowiczanka 5:0  Wawel Kraków 1992-02-01 Cracovia - Wawel Kraków 4:1  Tesla Stropkov 1992-02-05 Cracovia - Tesla Stropkov 2:2  Tarnovia Tarnów 1992-02-09 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:0  Świt Krzeszowice 1992-02-12 Cracovia - Świt Krzeszowice 2:0  Tarnovia Tarnów 1992-02-16 Cracovia - Kabel Kraków 0:1  Górnik Konin 1992-02-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  Hutnik Kraków 1992-02-23 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Bolesław Bukowno 1992-02-27 Cracovia - Bolesław Bukowno 5:0  Jagiellonia Białystok 1992-03-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:3  Górnik Siersza 1992-03-04 Cracovia - Górnik Siersza 1:2  Wisłoka Dębica 1992-03-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2  Stomil Olsztyn 1992-03-14 Stomil Olsztyn - Cracovia 1:1  Wanda Kraków 1992-03-18 Wanda Kraków - Cracovia 0:5  GKS Bełchatów 1992-03-22 Cracovia - GKS Bełchatów 0:1  Korona Kielce 1992-03-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Gwardia Warszawa 1992-04-05 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0  Olimpia Elbląg 1992-04-12 Cracovia - Olimpia Elbląg 0:1  Jagiellonia Białystok 1992-04-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1  Stal Rzeszów 1992-04-26 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0  Avia Świdnik 1992-04-29 Avia Świdnik - Cracovia 2:0  Wisła Płock 1992-05-03 Cracovia - Petrochemia Płock 2:1  Kabel Kraków 1992-05-06 Kabel Kraków - Cracovia 4:2  Chemik Bydgoszcz 1992-05-09 Chemik Bydgoszcz - Cracovia 4:1  Błękitni Kielce 1992-05-17 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Polonia Warszawa 1992-05-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:2  Boruta Zgierz 1992-05-31 Cracovia - Boruta Zgierz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 1992-06-06 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 3:0  Resovia Rzeszów 1992-06-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3  Widzew Łódź 1992-06-16 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Sandecja Nowy Sącz 1992-06-20 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5:2