Bilety

Sprzedanych biletów 1281.

"Grali dla Adamusa" -

Grali dla Adamusa

Małe derby Krakowa wygrała pewnie Cracovia, pieczętując swoje zwycięstwo dwoma golami w ostatnich 11 minutach.

I połowa była mało ciekawa, Wawel schowany za podwójną gardą koncentrował się głównie na grze destrukcyjnej. Cracovia atakowała od pierwszych minut. W 10 min ze skrzydła wzdłuż linii dośrodkował Wacek, ale nikt z zawodników Cracovii nie zdążył zamknąć akcji.
W 16 min w polu karnym Wawelu powstało duże zamieszanie, w końcu piłkę usiłował wybić Pater, ale uczynił to źle, futbolówka trafiła pod nogi Księżyca, który z 12 m posłał ją do siatki.
Potem gra siadła, ataki Wawelu były anemiczne, Cracovii mało przemyślane. Dopiero w 38 min po zagraniu Bastera, Zegarek strzelił, ale w wybiegającego bramkarza Chrobaka.
W drugiej odsłonie oglądaliśmy znacznie ciekawszy mecz. Wawel próbował atakować, ale wobec niemrawej postawy napastników nie mógł wypracować dogodnych pozycji. Znacznie groźniejsze były akcje gospodarzy, tym bardziej że wprowadzony po przerwie Kmak (w miejsce kontuzjowanego Zegarka, uraz kręgosłupa) był szybki, bojowy.
W 51 min po kontrze Hrapkowicz znalazł się sam przed bramką Wawelu, ale strzelił obok słupka. W 65 min po centrze Rusina, trzech zawodników Wawelu nie sięgnęło piłki na 6 metrze. W 70 min kolejna kontra "Pasów", Księżyc miał przed sobą tylko Chrobaka, ale trafił w jego nogi. 75 min - po dynamicznym rajdzie Wacek ograł już Chrobaka, ale ten zdołał w ostatniej chwili odbić jego strzał, do piłki doskoczył Bagnicki i mając przed sobą pustą bramkę, z 5 metrów trafił w... słupek.
W 79 min znowu dynamiczny Wacek przedarł się w pole karne, blokował go Mączka, upadając dotknął piłki ręką i sędzia wskazał na jedenastkę. Ziółkowski uderzył mocno i precyzyjnie i było 2-0. To 9. gol Ziółkowskiego w tym sezonie, w tym 6. uzyskany z rzutu karnego. W 83 min Fudali znakomicie podał piłkę na dobieg do Kmaka, który po dynamicznym rajdzie strzelił bardzo mocno w długi róg. Chrobak nie miał nic do powiedzenia.

W takich okolicznościach Cracovia wygrała 3-0, demonstrując dobre przygotowanie kondycyjne do sezonu. Gorzej było z płynnością akcji, ale ciężkie boisko stanowiło dla obu zespołów znaczne utrudnienie. - Niech pan napisze, że graliśmy dla trenera Adamusa, którego już z nami nie ma, ale który przygotowywał nas do rundy wiosennej - mówił kapitan Cracovii Tomasz Siemieniec. Także Wawel pokazał, że nie przespał zimy. Bez napastników trudno jednak myśleć nawet o remisie, jeśli na dodatek obrona przy stanie 0-0 popełnia tak prosty błąd.
Andrzej Stanowski
Źródło: Dziennik Polski 13 marca 2000

"Grali dla trenera" -

Grali dla trenera

Borykająca się z finansowymi problemami Cracovia pokazała, że stać ją cały czas na ambitną walkę o zwycięstwa i o dobre miejsce w tabeli. Wawel natomiast mimo starań, nie był w stanie zagrozić rywalowi i musi zadać sobie jeszcze wiele trudu, by uratować III-ligowy byt. Pierwsza połowa stała na dość słabym poziomie. Inicjatywę posiadały „pasy", ale gospodarze nie stwarzali sobie okazji strzeleckich. Powroźnik raz dobrze wypuścił Hrapkowicza, ale temu odskoczyła piłka i nie był w stanie złożyć się do strzału.

W 16 min w zamieszaniu podbramkowym źle wybijał piłkę Pater, trafiła ona pod nogi Księżyca, który nie namyślając się, kopnął ją w stronę bramki. Futbolówka otarła się jeszcze o któregoś z zawodników Wawelu i wtoczyła się do siatki. „Wojskowi" atakowali sporadycznie, ale Paluch nie musiał interweniować ani razu. Cracovii zaś brakowało animuszu pod bramką rywali i Chrobak także nie był narażony na stres.

Pięć minut po przerwie w kapitalnej sytuacji znalazł się Hrapkowicz, któremu idealnie dograł piłkę Powroźnik. Napastnik popędził sam na bramkę rywali i znajdując się oko w oko z bramkarzem strzelił niecelnie. Lepszym wariantem finalizowania tej akcji byłoby podanie do Kmaka. W 69 min z ostrego kąta strzelał Księżyc, trafiając w bramkarza. W 75 min gospodarze przeprowadzili naj-ładniejszą akcję meczu. Kmak dograł piłkę do Wacka, ten w polu karnym ograł obrońcę i strzelił, ale wprost w golkipera Wawelu, który odbił piłkę. Będący 3 metry przed bramką Bagnicki dobijał, ale tylko on wie jak to się stało, że trafił w słupek! Ta znakomita okazja na zmianę wyniku nie zemściła się na Cracovii. Niebawem dopisało jej szczęście, gdyż leżący na murawie Mączka dotknął piłki ręką, a że działo się to w polu karnym, arbiter podyktował „jedenastkę". Niezawodnym jak zwykle egzekutorem okazał się Ziółkowski. Po chwili Kmak, który bardzo udanie zastąpił niemrawego Hrapkowicza znalazł się sam przed bramkarzem i strzelił trzeciego gola. Uwieńczył w ten sposób swoją bardzo dobrą grę, pokazując jak z zimną krwią należy wykorzystywać takie dogodne sytuacje.

— Graliśmy dla trenera Ireneusza Adamusa — powiedział po meczu Piotr Powroźnik — i jemu chcemy dedykować ten wynik.
Jacek ŻUKOWSKI
Źródło: Gazeta Krakowska 13 marca 2000

Trener Cracovii Bronisław Karelus o meczu

— Mecz nie był zbyt ładny, gdyż zabrakło płynnych akcji. Był to jednak sprawdzian, jak przepracowało się przerwę zimową i odpowiedź na to pytanie w naszym przypadku musi być pozytywna, choć okresami nie wyglądało to ciekawie. Wawel nie wypracował sobie sytuacji bramkowych, a my z pozoru mało grając, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, jakie mieli choćby Hrapkowicz czy Bagnicki. Bezbłędnie zaprezentowała się obrona. Pomocnicy dobrze wywiązywali się z zadań destrukcyjnych, gorzej natomiast było z ofensywą. Po przerwie pewnie grał Fudali, dobrze wypad! wprowadzony do gry Kmak. Wszedł, gdy gra „siadała" jako zmiennik Hrapkowicza i mocno pracował. Zegarek odniósł kontuzję pleców, ale jest to naciągnięcie, więc niebawem wróci do gry. Bagnicki nie wykorzystał znakomitej sytuacji — zgubiła go nonszalancja. Wynik uważam za sprawiedliwy. Drużyna gra przede wszystkim dla siebie, by się pokazać. Na razie pełnię obowiązki pierwszego trenera, ale oficjalnej nominacji na tę funkcję nie było.

Trener Wawelu Ryszard Górecki o meczu

— Nie udało się nam od dobrego wyniku rozpocząć rundy. Cracovia to jednak wciąż bardzo solidny zespół i mimo chwilowych niepowodzeń finansowych ma swoją wartość. Szkoda byłoby, gdyby zaprzepaściła szansę przed jaką stoi i nie awansowała do drugiej ligi. Gospodarze zagrali dojrzale taktycznie, doskonale się asekurowali. Oceniam przeciwników bardzo pozytywnie. W pierwszej połowie wcale nie grali słabiej, tylko chcieli rozpoznać przeciwnika. Dopóki moi zawodnicy pamiętali o obowiązkach taktycznych — przez 10 minut udawało się prowadzić równorzędną grę. Później straciliśmy gola, w tej sytuacji źle piłkę wybijał Pater i graliśmy już zbyt bojaźliwie i za wolno. Brakuje nam napastników, nie ma też nikogo, kto przytrzymałby piłkę. Pracy czeka nas więc mnóstwo. Mimo że przyszli zawodnicy z Wisły, to nie wystarczy to, potrzeba nam jeszcze wzmocnienia składu. Liczymy na utrzymanie się w III lidze, ale będzie na pewno trudno.

Mecze sezonu 1999/00

Wawel Kraków 1999-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 0:2  Tomasovia Tomaszów Lubelski 1999-08-14 Cracovia - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1  Sandecja Nowy Sącz 1999-08-18 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1999-08-21 Cracovia - Lublinianka Lublin 2:0  Wisłoka Dębica 1999-08-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:2  Błękitni Kielce 1999-09-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:0  Avia Świdnik 1999-09-11 Avia Świdnik - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 1999-09-18 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 1999-09-22 Stal Polimarky Rzeszów - Cracovia 0:2  Pogoń Leżajsk 1999-09-25 Pogoń Leżajsk - Cracovia 1:0  Dalin Myślenice 1999-10-03 Cracovia - Dalin Myślenice 1:0  Górnik Wieliczka 1999-10-09 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Stal Sanok 1999-10-17 Cracovia - Stal Herb Sanok 5:0  Unia Tarnów 1999-10-23 Unia Tarnów - Cracovia 3:0  Proszowianka Proszowice 1999-10-30 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:1  Tłoki Gorzyce 1999-11-06 Tłoki Gorzyce - Cracovia 2:1  MZKS Kozienice 1999-11-11 Cracovia - MZKS Kozienice 2:0  Cracovia_herb 2000 Trening Noworoczny  Janina Libiąż 2000-02-02 Janina Libiąż - Cracovia 1:4  Karpaty Siepraw 2000-02-09 Cracovia - Karpaty Siepraw 5:1  Proszowianka Proszowice 2000-02-16 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:2  Dalin Myślenice 2000-02-20 Dalin Myślenice - Cracovia 3:7  Zjednoczeni Branice 2000-03-05 Złomex Branice - Cracovia 0:5  Wawel Kraków 2000-03-11 Cracovia - Wawel Kraków 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2000-03-18 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia 0:2  Sandecja Nowy Sącz 2000-03-26 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Gościbia Sułkowice 2000-03-29 Gościbia Sułkowice - Cracovia 1:1 k.2:3  Lublinianka Lublin 2000-04-01 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:0  Wisłoka Dębica 2000-04-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:1  Błękitni Kielce 2000-04-16 Błękitni Kielce - Cracovia 0:1  Avia Świdnik 2000-04-19 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Wieczysta Kraków 2000-04-26 Wieczysta Kraków - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2000-04-29 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:1  Stal Rzeszów 2000-05-03 Cracovia - Stal Rzeszów 1:0  Pogoń Leżajsk 2000-05-06 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0  Dalin Myślenice 2000-05-14 Dalin Myślenice - Cracovia 0:4  Proszowianka Proszowice 2000-05-17 Cracovia - Proszowianka Proszowice 0:0 k.4:2  Górnik Wieliczka 2000-05-20 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  Wawel Kraków 2000-05-23 Wawel Kraków - Cracovia 2:1 k.2:4  Stal Sanok 2000-05-27 Stal Herb Sanok - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2000-05-31 Cracovia - Unia Tarnów 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-06-04 Proszowianka Naftomontaż Proszowice - Cracovia 3:3  Tłoki Gorzyce 2000-06-11 Cracovia - Tłoki Gorzyce 1:0  MZKS Kozienice 2000-06-17 MZKS Kozienice - Cracovia 2:0