Królikowski (57' Brożek)
Stalec (82' Koziołek)

3-5-2

podczas meczu

Mecz dwóch czołowych zespołów mógł się podobać tylko w pierwszej połowie, było sporo sytuacji podbramkowych, szybkich akcji. O drugiej połowie chciałoby się zapomnieć.

Po 10-minutowym rozpoznaniu gospodarze ruszyli do ataku, w 10 minucie sygnałem był mocny strzał Bani nad poprzeczką. W 11 minucie Księżyc egzekwował kornera, podawał piłkę na krótki słupek, gdzie zza pleców obrońców Wisłoki wyskoczył Robert Ziółkowski, trącił piłkę głową i było 1-0 dla Cracovii.

W 4 minuty później pogubiła się obrona gości, do bezpańskiej piłki doszedł Bania, po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Gospodarze nadal częściej atakowali, dopiero w 27 min goście przeprowadzili szybką akcję, strzelał zza linii pola karnego Mirek.

Ciekawie zrobiło się w ostatnim kwadransie. W 31 min po mocnym uderzeniu Księżyca piłka przeszła obok słupka. W dwie minuty później oglądaliśmy efektowną akcję "pasów", Gruszka zagrał piłkę na skrzydło do Wacka, ten po dynamicznym rajdzie zacentrował na pole karne, ale Gruszka nie trafił w światło bramki. Za moment Gruszka popisał się znakomitym, długim podaniem do Banii, który w dogodnej pozycji strzelił za słabo i Nalepka piłkę wyłapał.

W samej końcówce trzy okazje wypracowali goście, w 36 min mocno z wolnego uderzył Gromala, ale w środek bramki. W minutę później zabawa zawodników Cracovii w polu karnym skończyła się utratą piłki, ta trafiła do stojącego na 5 metrze Benedyka, jego strzał zablokował Fudali. W 38 min Paluch z najwyższym trudem wybił piłkę na róg uderzeniu Benedyka z wolnego z 25 m.

Zupełnie inny przebieg miała II połowa. Cracovia cofnęła się do obrony, nie potrafiła utrzymać piłki w strefie środkowej (zwłaszcza po zejściu z boiska aktywnego w I połowie Gruszki). Goście niemal stale przebywali na połowie "pasów", ale grali nieporadnie, nie wypracowując żadnej stuprocentowej pozycji.

Na boisku panował chaos. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, w 71 min ofiarna interwencja Fudalego zapobiegła utracie bramki (w ostatniej chwili zablokował strzał Gromali).

Ciekawie zrobiło się dopiero w ostatnich 10 minutach. W 80 min znakomicie strzelał z wolnego, z 20 metrów najlepszy gracz "pasów" Ziółkowski. Piłkę zmierzającą w same "okienko" wybił na róg Nalepka. W 85 min bramkarz gości wybiegł zza pole karne i faulował szarżującego Hermaniuka. Sędzia pokazał bramkarzowi Wisłoki tylko żółtą kartkę, choć powinien wyciągnąć czerwony kartonik. W 87 min ponownie próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z wolnego Ziółkowski, Nalepka był jednak na posterunku.

W Cracovii bezbłędną partię rozegrali Ziółkowski i bramkarz Paluch, dobrze grała cała obrona, bardzo nierówno pomocnicy, mało widoczni byli napastnicy. Urazu stopy doznał Fudali, nie wiadomo czy zagra w środę z Sandecją. Goście kilka razy pogubili się w obronie, w ataku byli mało przekonywujący.

Źródło: Dziennik Polski

Trenerzy o meczu

Andrzej Bahr, trener Cracovii

- Jestem zadowolony z gry tylko w pierwszej połowie, w drugiej oddaliśmy inicjatywę rywalowi. Nie potrafiliśmy uporządkować gry. Wiem, że te drugie 45 minut było dla kibiców Cracovii koszmarem. Zmieniłem Gruszkę, bo mamy w perspektywie dwa mecze w tygodniu z Sandecją i Dalinem. Wystawiłem do pomocy Bagnickiego, bo uważam, że młodym piłkarzom trzeba dawać szansę. Kto wie czy w najbliższych meczach nie zagra ktoś z młodzieży w ataku? Kopyść opuścił boisko, bo doznał lekkiej kontuzji. Na uraz kostki narzeka Fudali.

Marcin Ciurkot, trener Wisłoki

- Straciliśmy bramkę po kardynalnym błędzie naszej obrony, która zagapiła się po rzucie rożnym. Był to typowo remisowy mecz, nie zasłużyliśmy na porażkę, choć prawdą jest, że w drugiej połowie, mając sporą przewagę, nie wypracowaliśmy żadnych klarownych sytuacji. Jedna bramka strzelona przez gospodarzy zadecydowała. Ale taka jest piłka...

Mecze sezonu 2000/01

ŠK Tvrdošín 2000-07-28 ŠK Tvrdošín - Cracovia 0:7  Polonia Przemyśl 2000-08-05 Cracovia - Polonia Przemyśl 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2000-08-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  Lublinianka Lublin 2000-08-16 Cracovia - Lublinianka Lublin 3:0  Wisłoka Dębica 2000-08-19 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:0  Dalin Myślenice 2000-08-27 Dalin Myślenice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2000-08-30 Cracovia - Korona Kielce 3:0  Stal Sanok 2000-09-03 Stal Sanok - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2000-09-09 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  LKS Niedźwiedź 2000-09-13 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:0  Lewart Lubartów 2000-09-16 Cracovia - Lewart Lubartów 4:0  Hutnik Kraków 2000-09-23 Hutnik Kraków - Cracovia 0:2  Resovia Rzeszów 2000-09-27 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:0  Siarka Tarnobrzeg 2000-09-30 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:0  Stal Rzeszów 2000-10-07 Cracovia - Stal Rzeszów 2:0  Unia Tarnów 2000-10-14 Unia Tarnów - Cracovia 1:0  Pogoń Staszów 2000-10-22 Cracovia - Pogoń Staszów 1:3  Podgórze Kraków 2000-10-25 Podgórze Kraków - Cracovia 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-10-28 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:1  Łada Biłgoraj 2000-11-12 Łada Biłgoraj - Cracovia 2:1  Armatura Kraków 2000-11-19 Armatura Kraków - Cracovia 0:4  Cracovia_herb 2001 Trening Noworoczny  Słomniczanka Słomniki 2001-03-03 Słomniczanka Słomniki - Cracovia 1:6  Polonia Przemyśl 2001-03-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:0  Puszcza Niepołomice 2001-03-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:4  Lublinianka Lublin 2001-03-24 Lublinianka Lublin - Cracovia 0:2  Wisłoka Dębica 2001-03-31 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-04-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Dalin Myślenice 2001-04-08 Cracovia - Dalin Myślenice 4:1  Korona Kielce 2001-04-14 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Garbarnia Kraków 2001-04-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:3  Stal Sanok 2001-04-22 Cracovia - Stal Sanok 2:0  Górnik Wieliczka 2001-04-28 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-05-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:0  Lewart Lubartów 2001-05-05 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Górnik Brzeszcze 2001-05-09 Górnik Brzeszcze - Cracovia 3:4  Hutnik Kraków 2001-05-13 Cracovia - Hutnik Kraków 1:1  Resovia Rzeszów 2001-05-19 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-05-23 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0  Stal Rzeszów 2001-05-27 Stal Rzeszów - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-05-30 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:4  Unia Tarnów 2001-06-02 Cracovia - Unia Tarnów 2:0  Pogoń Staszów 2001-06-09 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Proszowianka Proszowice 2001-06-11 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:3  Unia Tarnów 2001-06-20 Unia Tarnów - Cracovia 0:0  Łada Biłgoraj 2001-06-23 Cracovia - Łada Biłgoraj 5:1  Unia Tarnów 2001-06-26 Cracovia - Unia Tarnów 2:0