Karasiński
Marciniak (46' Błotni)

"Zastraszająca niemoc" -

Zastraszająca niemoc

Zaskakująca niemoc ogarnęła wczoraj piłkarzy Cracovii. Grali fatalnie, zawiodła zazwyczaj pewna do tej pory defensywa, zupełnie nie "kleiła" się gra linii środkowej, a napastnicy jedynie na papierze stanowili zagrożenie dla bramki rutynowanego Wyparły. Część kibiców było przekonanych, że "Pasy" "puściły" ten mecz. Nie mam na to żadnych dowodów, ale z czystym sumieniem mogę napisać, że piłkarze Cracovii grają z meczu na mecz coraz gorzej.

Goście, którzy mają nóż na gardle, też niczym nie zaimponowali, ale walczyli bardzo ambitnie, potrafili wykorzystać dwa kardynalne błędy obrony gospodarzy. Tak było najpierw w 24 minucie, potem pod koniec meczu w 84 minucie.
Po stracie gola Cracovia miała momentami sporą przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Rozgrywano piłkę wzdłuż i wszerz boiska, najczęściej akcje "Pasów" kończone były górnymi wrzutkami na pole karne, gdzie bez trudu wyłapywał je Wyparło.
Efektem dużej przewagi Cracovii były praktycznie dwie dobre sytuacje w drugiej połowie, najpierw w 72 min rozpędzony Podsiadło strzelił z 6 metrów nad poprzeczką, w ostatniej minucie sam przed bramką gości znalazł się Hermaniuk, ale Wyparło nie dał się zaskoczyć, broniąc strzał z paru metrów.
Nie potwierdził przydatności do zespołu pozyskany z Ukrainy Hubar, brakuje mu szybkości, ogrania. Powinien najpierw pograć w rezerwie, jeśli tam strzeli kilka bramek można mu będzie dać szansę gry w I zespole. W 68 min przykrej kontuzji, mocnego rozcięcia głowy doznał kapitan Pogoni Świąder, którego odwieziono szpitala.

Jak padły bramki

1:0 - Po wrzutce na pole karne trójka obrońców gospodarzy przyglądała się jak Tomasz Karasiński przyjmuje piłkę, a potem strzela z 11 metrów.
2:0 - Centra z lewej strony, nie atakowany przez Bagnickiego Karasiński spokojnie przyjął piłkę i mocnym strzałem z 12 metrów w długi róg pokonał Palucha.

Cytat meczu:

- Do końca tego roku moim panem jest Antoni Ptak z Łodzi. Na razie gram w Leżajsku, co będzie jesienią - zadecyduje pan Ptak. - BOGUSŁAW WYPARŁO - bramkarz Pogoni
Andrzej Stanowski
Źródło: Dziennik Polski 15 kwietnia 2002

"Skuteczna pogoń" -

Skuteczna pogoń

Goście to drużyna bardzo zdesperowana, wszak walczą o ligowy byt. A że mają w składzie kilku rutyniarzy — Barnaka, Karasińskiego, mogą okazać się groźni dla najlepszych. Skutecznie gonią stracony dystans. Cracovia chciała zmazać plamę (ostatni remis z Niedźwiedziem), a tymczasem zaprezentowała się jeszcze gorzej niż ostatnio. Wyparło był praktycznie bez-robotny. Pogoń bez kompleksów ruszyła na gospodarzy, którzy pozbawieni Hajduka (kartki), Wacka (kontuzja) nie przedstawiali takiej wartości jak dawniej. W 22 min Bednarz wszedł jak chciał w obronę gospodarzy i strzelił z 15 metrów ale Paluch zdołał wybić piłkę na róg. Po minucie było jednak 0:1. Karasiński miał pełną swobodę na środku pola karnego, zdołał przełożyć piłkę z nogi na nogę i umieścił piłkę pod poprzeczką. Aktywa Cracovii w tej części gry sprowadzały się do uderzenia Ziółkowskiego z rzutu wolnego w ręce Wyparły, strzału Dudy z 18 m też w środek bramki i uderzenia Morawskiego z kąta. Po przerwie goście zadowoleni z prowadzenia bardzo umiejętnie bronili przewagi, zaś gospodarzom brakowało pomysłów na rozmontowanie dobrze poczynającej sobie obrony. W 77 min powinien być jednak remis. Podsiadło otrzymał doskonałe podanie, szarżował na bramkę, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i posłał ją nad wychodzącym bramkarzem. Po błędzie obrony Karasiński strzałem w „długi" róg zdobył drugą bramkę dla drużyny z Leżajska. Gospodarze zerwali się do ataków, jakich nie widzieliśmy przez pierwsze 86 minut. Skąd to nagłe ożywienie, gdy mecz był już przegrany? Ziółkowski strzelił z rzutu wolnego w bramkarza, po rzucie wolnym pośrednim z pola karnego, nad poprzeczką uderzał Bania, a w ostatniej akcji meczu Hermaniuk trafił w Wyparłę.
Jacek ŻUKOWSKI
Źródło: Gazeta Krakowska 15 kwietnia 2002

Trenerzy o meczu

Grzegorz Kmita, Cracovia

- Do pola karnego rywali graliśmy w miarę przyzwoicie, ale ze skutecznością było bardzo źle. Natomiast dwa koszmarne błędy w obronie kosztowały nas drogo. Błędy w III lidze się zdarzają, ale tych błędów było w tym meczu za dużo. Będziemy to analizować. Wypada mi tylko przeprosić kibiców Cracovii za tak fatalny występ.

Roman Gruszecki, Pogoń

- Mecz toczył się w ospałym tempie, obu zespołom brakowało dokładności. Mogę być zadowolony tylko ze zdobycia 3 punktów. Graliśmy tak - jak przeciwnik pozwala, a "Pasy" pozwalały nam dzisiaj na dużo.

Mecze sezonu 2001/02

Wisłoka Dębica 2001-08-05 Cracovia - Wisłoka Dębica 0:0  Górnik Wieliczka 2001-08-11 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Korona Kielce 2001-08-18 Korona Kielce - Cracovia 2:2  Lewart Lubartów 2001-08-24 Cracovia - Lewart Lubartów 2:3  Łada Biłgoraj 2001-08-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-09-01 LKS Niedźwiedź - Cracovia 1:1  Pogoń Leżajsk 2001-09-08 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Pogoń Staszów 2001-09-12 Cracovia - Pogoń Staszów 2:1  Polonia Przemyśl 2001-09-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:2  Lech Poznań 2001-09-19 Cracovia - Lech Poznań 2:2 k.1-4  Proszowianka Proszowice 2001-09-23 Cracovia - Proszowianka Proszowice 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-09-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-10-06 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:2  Stal Kraśnik 2001-10-13 Stal Kraśnik - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 2001-10-21 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Borek Kraków 2001-10-23 Borek Kraków - Cracovia 0:4  Star Starachowice 2001-10-28 Star Starachowice - Cracovia 1:4  Świt Krzeszowice 2001-11-03 Świt Krzeszowice - Cracovia 0:1  Unia Tarnów 2001-11-10 Unia Tarnów - Cracovia 0:3  Wieczysta Kraków 2001-11-17 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:1  Cracovia_herb 2002 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2002-02-26 Cracovia - Okocimski Brzesko 4:0  LKS Niedźwiedź 2002-03-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:1  Wisłoka Dębica 2002-03-09 Wisłoka Dębica - Cracovia 2:2  Górnik Wieliczka 2002-03-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  Skawinka Skawina 2002-03-19 Skawinka Skawina - Cracovia 1:1 k.4:2  Korona Kielce 2002-03-23 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Lewart Lubartów 2002-03-30 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Łada Biłgoraj 2002-04-06 Cracovia - Łada Biłgoraj 2:0  LKS Niedźwiedź 2002-04-09 Cracovia - LKS Niedźwiedź 0:0  Pogoń Leżajsk 2002-04-13 Cracovia - Pogoń Leżajsk 0:2  Pogoń Staszów 2002-04-20 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2002-04-27 Cracovia - Polonia Przemyśl 0:0  Proszowianka Proszowice 2002-05-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 2:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2002-05-11 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Kraśnik 2002-05-18 Cracovia - Stal Kraśnik 1:1  Stal Stalowa Wola 2002-05-25 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:2  Star Starachowice 2002-06-01 Cracovia - Star Starachowice 4:0  Świt Krzeszowice 2002-06-08 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  Unia Tarnów 2002-06-15 Cracovia - Unia Tarnów 2:1