Sowula (73' Mirek)
Paszkiewicz (46' Burliga)

"Niedźwiedź powalony" -

Niedźwiedź powalony

W przypadku Cracovii można mówić o szczęśliwej siódemce, to już trzeci mecz, w którym "Pasy" zdobyły siedem goli, tym razem nie tracąc żadnego. A gdyby krakowianie wykorzystali wszystkie wypracowane pozycje, to na Kałuży padły wynik dwucyfrowy.

Zgodnie z przewidywaniami, od pierwszych minut atakowały "Pasy", ale goście dopóki mieli siły, bronili się dzielnie. Nawet kontratakowali. Gospodarze nie wykorzystali kilku sytuacji, dwukrotnie Nowak z paru metrów trafiał piłką w szczęśliwie interweniującego bramkarza Zarychtę. W 31 min Kmak po raz drugi zobaczył żółtą kartkę i od tego momentu gościom przyszło grać w dziesiątkę. Kiedy jednak wydawało się, że dociągną bezbramkowy wynik do przerwy, w ostatnich 90 sekundach I połowy "Pasy" odczarowały bramkę Zarychty.
Po przerwie jednym pytaniem były rozmiary zwycięstwa gospodarzy, którzy atakowali non stop. Było wiele ciekawych akcji oskrzydlających, kilkanaście pozycji strzeleckich, piłka 5-krotnie wpadała do siatki Zarychty. To paradoks - gospodarze strzelili siedem goli, a jednak można mieć pretensje do ich skuteczności.
Odnotujmy 11. bramkę Wojciecha Ankowskiego w tym sezonie, natomiast Łukasz Skrzyński strzelił swoje pierwsze gole ligowe w barwach Cracovii.
Jak padły bramki
1-0
Nieudana pułapka ofsajdowa gości i Ankowski z bliska trafił do siatki
2-0
Po rzucie rożnym, bitym przez Nowaka, piłka dotarła do Skrzyńskiego, który z 2 metrów strzelił celnie.
3-0
Podawał z lewego skrzydła Ankowski, z 8 m w róg bramki uderzył Nowak.
4-0
Szybka akcja Nowak - Bania, ten ostatni z paru metrów nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
5-0
Rajd Piszczka lewym skrzydłem, wyłożenie piłki na 8 metr, gdzie spokojnie przymierzył do siatki Nowak.
6-0
Po rzucie rożnym pod bramką gości powstało zamieszanie, akcje przy drugim słupku zamknął Ziółkowski, wpychając piłkę do siatki.
7-0

Z roku podawał Piszczek, Skrzyński wyskoczył najwyżej i celną główką pokonał Zarychtę.

Źródło: Dziennik Polski 21 października 2002

"Siedem to norma" -

Siedem to norma

Kolejne bardzo efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Cracovii, którzy rozgromili przeżywający ogromne problemy organizacyjne Niedźwiedź. Przez godzinę grali w liczebnej przewadze, gdyż Kmak został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ale nawet gdy

siły byłyby wyrównane, z pewnością udowodniliby swą wyższość. Choć przez 43 min goście utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Zawdzięczają to fatalnej skuteczności Cracovii. Gospodarze łatwo wypracowywali sobie pozycje strzeleckie, ale z finalizacją były kłopoty. Wie coś o tym choćby Paweł Nowak, który dwukrotnie stawał przed kapitalnymi szansami na zdobycie gola - w 17 min po koronkowej akcji Radwańskiego, Ankowskiego, Nowak znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzelił w niego. 8 min później było podobnie, po rzucie wolnym Ziółkowskiego Zarychta wybił piłkę przed siebie, dopadł do niej Nowak, ale skierował ją w golkipera. Gdy goście grali już w osłabieniu, pozostała im tylko rozpaczliwa obrona. Nie dotrwali do przerwy — Skrzyński wyłożył piłkę Ankowskiemu, a ten strzelił do pustej bramki. A w 45 min Nowak zacentrował piłkę z rzutu rożnego, a wbił ją do siatki z bliska Skrzyński.

Wygrana Cracovii stała się w tym momencie pewna, niewiadomą pozostawały tylko jej rozmiary. Nowak dopiął swego 4 min po przerwie, choć w tej akcji bliski powodzenia był Ankowski, ale podał jednak piłkę koledze, który strzelił z 7 m. Z bliska do siatki trafił też Bania, po podaniu Nowaka. Piszczek postanowił trochę podryblować, w pełni mu się to udało, a w końcu zagrał do Nowaka, który nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w pustej już bramce. Bardzo dobrze grający w tym spotkaniu Ziółkowski, ale nie narażony na wielkie trudności wpisał się na listę strzelców w 69 min, posyłając piłkę do siatki głową po podaniu Nowaka. Wreszcie swoją drugą bramkę w barwach Cracovii zdobył Skrzyński — Piszczek dogrywał piłkę z kornera, a stoper gospodarzy umiejętnie nadstawił głowę. Krakowianie stworzyli sobie bardzo wiele okazji strzeleckich, ale ich nie wykorzystali. Kibice jednak nie będą o tym pamiętać, ale o kolejne przekonującej wygranej. Niedźwiedź mógł nawet strzelić honorowego gola, ale dobrze spisywał się Paluch.
Jacek ŻUKOWSKI

"Dwa kwadranse" -
Gazeta Wyborcza

Dwa kwadranse

Piłkarze Cracovii wciąż gromią rywali na własnym stadionie. Za strzelanie bramek wzięli się nawet obrońcy. W meczu z Niedźwiedziem zdobyli trzy gole

0 Siedem bramek krakowianie strzelili zaledwie w trzydziestu minutach. Przez prawie całą pierwszą połowę - mimo ciągłego zagrożenia bramki Niedźwiedzia - „Pasom” nie udawało się umieścić piłki w siatce. Kilka sytuacji zmarnował Paweł Nowak oraz Krzysztof Hajduk, któremu strzał w okienko bramkarz Marcin Zarychta wybił na róg. Niemoc strzelecką gospodarze przełamali dopiero tuż przed przerwą. Wcześniej, w 30. min, boisko opuścił były zawodnik Cracovii, a obecnie Niedźwiedzia Rafa, Kmak, który po faulu na Krzysztofie Piszczku otrzymał drugą żółtą kartkę. W tej sytuacji osłabiony zespół trenera Piotra Kocąba musiał cofnąć się na własną połowę. Ciągłe ataki na bramkę Zarychty zostały uwieńczone w 44. min golem Wojciecha Ankowskiego (to już jego jedenaste trafienie), który otrzymał piłkę od Piszczka i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Nim piłkarze udali się do szatni, wynik na 2:0 podwyższył obrońca Łukasz Skrzyński, kończąc akcję po rzucie różnym.

W 49. min Nowak po podaniu od Ankowskiego trafił z ostrego kąta. Siedem minut później Piotr Bania skutecznie wykończył akcję Nowaka, a w 62. min ponownie na listę strzelców wpisał się Nowak. Dwa kolejne gole były dziełem obrońców, którzy zdobywali je strzałami głową (w 69. min Robert Ziółkowski, a w 75. min ponownie Skrzyński). Drużyna Niedźwiedzia miała szansę na zdobycie honorowego gola, jednak silny strzał Dariusza Marca z ostrego kąta i główkę Pawła Grzebinogi obronił Łukasz Paluch.
WOJCIECH LUBIŃSKI
Źródło: Gazeta Wyborcza 21 października 2002

Trener Robert Jończyk, II trener Cracovii o meczu

- Jestem przekonany, że wygralibyśmy ten mecz, nawet gdyby rywal do końca grał pełną jedenastą, choć usunięcie z boiska Kmaka miało wpływ na rozmiary zwycięstwa. Najbardziej cieszy fakt, że od pierwszych minut narzucaliśmy rywalowi swój styl gry. Tak musimy grać także na wyjazdach.

Trener Piotr Kocąb, trener Niedźwiedzia o meczu

- Ciężko nam będzie podnieść się po tym pogromie. Strata Kmaka to był dla nas pierwszy poważny cios. W dziesiątkę nie mieliśmy szans z dobrze grającą Cracovią. Tym bardziej że nie wszyscy nasi piłkarze włożyli w ten mecz całe serce. Niektórzy gracze byli po meczu w takim nastroju, jakby się nic nie stało. Od dłuższego czasu źle się dzieje w Niedźwiedziu, to ostatni sygnał alarmowy...

Trzy pytania do Łukasza Skrzyńskiego
- Dwukrotnie trafiłeś do siatki rywala...
- Tak, te bramki cieszą mnie tym bardziej, że są to pierwsze gole zdobyte dla Cracovii w meczach ligowych. Choć były już bramki w meczach sparingowych.
- Komu dedykujesz te gole?
- Moim rodzicom, którzy we wtorek obchodzą 26. rocznicę ślubu.
- Lubisz pozycję stopera, wcześniej występowałeś w linii pomocy?
- Gram tam, gdzie postawi mnie trener. Od paru lat gram jako stoper. Lubię tę pozycję, trener pozwala mi się włączać do akcji ofensywnych, starałem się to dzisiaj czynić.

Mecze sezonu 2002/03

Pogoń Szczecin 2002-07-21 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Polonia Warszawa 2002-07-21 Cracovia - Polonia Warszawa 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-07-31 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:1  Lewart Lubartów 2002-08-11 Lewart Lubartów - Cracovia 0:2  Skawinka Skawina 2002-08-14 Cracovia - Skawinka Skawina 7:2  Korona Kielce 2002-08-17 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Siarka Tarnobrzeg 2002-08-25 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2002-08-28 Cracovia - Unia Tarnów 3:0  Proszowianka Proszowice 2002-09-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2002-09-04 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Łada Biłgoraj 2002-09-07 Cracovia - Łada Biłgoraj 7:0  Sandecja Nowy Sącz 2002-09-14 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:2  Polonia Przemyśl 2002-09-21 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 2002-09-29 Stal Rzeszów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2002-10-09 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  Pogoń Staszów 2002-10-13 Cracovia - Pogoń Staszów 6:1  LKS Niedźwiedź 2002-10-19 Cracovia - LKS Niedźwiedź 7:0  Nida Pińczów 2002-10-26 Nida Pińczów - Cracovia 1:3  Hutnik Kraków 2002-11-03 Cracovia - Hutnik Kraków 2:0  Motor Lublin 2002-11-06 Motor Lublin - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2002-11-10 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:0  Pogoń Skotniki 2002-11-17 Pogoń Skotniki - Cracovia 2:4  Cracovia_herb 2003 Trening Noworoczny  Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2003-01-23 Piotrcovia-Ptak Piotrków Trybunalski - Cracovia 5:3  GKS Katowice 2003-01-30 GKS Katowice - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2003-02-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  Viktoria Žižkov 2003-02-09 Viktoria Žižkov - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2003-03-02 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Skawinka Skawina 2003-03-23 Skawinka Skawina - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2003-03-30 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Pogoń Miechów 2003-04-02 Pogoń Miechów - Cracovia 0:3  Siarka Tarnobrzeg 2003-04-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 3:1  Górnik Wieliczka 2003-04-12 Górnik Wieliczka - Cracovia 2:3  Lewart Lubartów 2003-04-16 Cracovia - Lewart Lubartów 5:0  Unia Tarnów 2003-04-19 Unia Tarnów - Cracovia 0:2  Garbarnia Kraków 2003-04-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 k.4:2  Proszowianka Proszowice 2003-04-27 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:1  Łada Biłgoraj 2003-05-01 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2003-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Polonia Przemyśl 2003-05-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:2  Stal Rzeszów 2003-05-14 Cracovia - Stal Rzeszów 2:1  Podgórze Kraków 2003-05-21 Podgórze Kraków - Cracovia 0:8  Pogoń Staszów 2003-05-25 Pogoń Staszów - Cracovia 2:1  Hutnik Kraków 2003-06-01 Hutnik Kraków - Cracovia 5:2  Nida Pińczów 2003-06-08 Cracovia - Nida Pińczów 5:0  LKS Niedźwiedź 2003-06-14 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:3  Motor Lublin 2003-06-21 Cracovia - Motor Lublin 2:0