Nalepka (77' Szeliga)
Rusin (60' Domin)
Szczoczarz (70' Szymański)

.

Cracovia zdobyła 3 punkty, które znacznie przybliżają ją do II ligi wobec straty dwóch punktów przez Kolportera. Ale była to wygrana odniesiona po bardzo wyrównanym, ostrym pojedynku: po dwóch czerwonych kartkach goście kończyli mecz w dziewiątkę.
Pierwsza połowa była zaskoczeniem - lepszym zespołem okazała się Stal, grająca agresywnie, szybko. Ustawienie 4-5-1 było pozornie defensywne, ale po przechwyceniu piłki goście natychmiast ruszali większą liczbą graczy do ataku. Cracovia nie mogła złapać swego rytmu gry, grała za wolno, dużo było niedokładnych podań, powiedziałbym chaosu.
Po pierwszej połowie goście mogli prowadzić jedną, a nawet dwiema bramkami. Wprawdzie na początku meczu dwa razy groźnie strzelali Nowak i Ziółkowski, ale potem goście mieli trzy "setki". W 13 min po centrze Pszenicznego główkę Szczoczarza z paru metrów instynktownie odbił. .. głową Paluch. W 16 min po strzale Szczoczarza piłkę z linii bramkowej wybił Wacek. Ukoronowaniem dobrej gry Stali był efektowny gol w 33 minucie.
I nadeszła 45 minuta. Cracovia po błyskawicznej kontrze wyrównała. A goście stracili na dodatek obrońcę Walata, który w środku pola brutalnie faulował Hajduka. Sędzia "puścił" grę, ale po strzeleniu gola pokazał zawodnikowi Stali czerwony kartonik. W ciągu kilkunastu sekund na Stal spadły dwa ciosy.
Właśnie 45 minuta miała przełomowe znaczenie dla spotkania. Po przerwie Stal, grając w dziesiątkę, nie była już tak odważna i dynamiczna w ataku. Bardziej koncentrowała się na obronie. Cracovia osiągnęła sporą przewagę, ale z trudem dochodziła do pozycji strzeleckich. Raz Pomiankowi dopisało szczęście, kiedy po mocnym strzale Gizy z ok. 20 metrów piłka trafiła w słupek.
Goście bronili się rozsądnie aż do 71 minuty, kiedy to Hajduk pokazał, co to znaczy w futbolu błyskawiczne, prostopadłe podanie. W 79 min goście stracili jeszcze jednego gracza - za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Rzucidło. Dziewiątka stalowców broniła się jednak z dużą determinacją, a "Pasy" były jakby trochę rozkojarzone.
To był jeden z najciekawszych meczów III-ligowych w Krakowie. Duże tempo, zmienne sytuacje, efektowne gole. Stal potwierdziła dobrą opinię, wielkim talentem jest napastnik Łukasz Szczoczarz. Cracovii długo gra nie układała się, ale chwała piłkarzom za dwie efektowne akcje, które przesądziły losy meczu. W obronie świetnie grał Robert Ziółkowski, jak zawsze harował wzdłuż bocznej linii boiska Tomasz Wacek, w ataku brawa należą się Piotrowi Bani, za bramkę i asystę, Pawłowi Nowakowi za ogromne serce do gry i gola.
Jak padły bramki
0-1
Błyskawiczna kontra gości, Po strzale Kędziora piłka odbiła się od słupka, a dobitka Rusina trafiła do siatki.
1-1
Równie piękna kontra Cracovii, długie podanie Dudzińskiego do Bani, ten po dynamicznym rajdzie podał w tempo, na długi słupek, do Nowaka, który z paru metrów zdobył gola.
2-1
Kapitalne prostopadłe podanie Hajduka, Bania znalazł się sam przed Pomiankiem i nie zmarnował okazji.

Piotr Bania zaliczył w meczu asystę przy golu Nowaka, jego druga bramka rozstrzygnęła losy spotkania.
- Przy pierwszym dla nas golu dostałem doskonałe podanie od Marcina Dudzińskiego, kiedy wbiegłem w pole karne, widziałem z lewej strony nadbiegającego Pawła Nowaka. A przy drugiej bramce wykorzystałem świetne podanie na dobieg Krzyśka Hajduka. Znalazłem się sam przed Pomiankiem. Byłem spokojny, miałem dużo czasu, by strzelić precyzyjnie. To było jedno z najtrudniejszych spotkań w III Lidze. Stal była bardzo groźna.

Pogoda dla obrońcy
Za najlepszego piłkarza meczu został uznany przez dziennikarzy Robert Ziółkowski i tradycyjnie otrzymał butelkę szampana.
- To był dla nas szalenie trudny mecz. Ale ja lubię takie mecze i grę na mokrym, ciężkim boisku - mówił po meczu - W taką pogodę gra mi się znacznie lepiej niż podczas upałów. Próbowałem po rzutach wolnych wrzucać piłkę na pole karne, ale tym razem nic z tego nie wyszło. Czy jesteśmy już w II lidze? Jeszcze poczekajmy, ale na pewno jesteśmy teraz znacznie bliżej. Z kim wypiję szampana? Jeśli koledzy wyrażą zgodę, to z moją dziewczyną Kasią Rachwalik, siatkarką Dalinu Myślenice.

Źródło: Dziennik Polski

Mecze sezonu 2002/03

Pogoń Szczecin 2002-07-21 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Polonia Warszawa 2002-07-21 Cracovia - Polonia Warszawa 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-07-31 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:1  Lewart Lubartów 2002-08-11 Lewart Lubartów - Cracovia 0:2  Skawinka Skawina 2002-08-14 Cracovia - Skawinka Skawina 7:2  Korona Kielce 2002-08-17 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Siarka Tarnobrzeg 2002-08-25 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2002-08-28 Cracovia - Unia Tarnów 3:0  Proszowianka Proszowice 2002-09-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2002-09-04 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Łada Biłgoraj 2002-09-07 Cracovia - Łada Biłgoraj 7:0  Sandecja Nowy Sącz 2002-09-14 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:2  Polonia Przemyśl 2002-09-21 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 2002-09-29 Stal Rzeszów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2002-10-09 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  Pogoń Staszów 2002-10-13 Cracovia - Pogoń Staszów 6:1  LKS Niedźwiedź 2002-10-19 Cracovia - LKS Niedźwiedź 7:0  Nida Pińczów 2002-10-26 Nida Pińczów - Cracovia 1:3  Hutnik Kraków 2002-11-03 Cracovia - Hutnik Kraków 2:0  Motor Lublin 2002-11-06 Motor Lublin - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2002-11-10 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:0  Pogoń Skotniki 2002-11-17 Pogoń Skotniki - Cracovia 2:4  Cracovia_herb 2003 Trening Noworoczny  Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2003-01-23 Piotrcovia-Ptak Piotrków Trybunalski - Cracovia 5:3  GKS Katowice 2003-01-30 GKS Katowice - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2003-02-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  Viktoria Žižkov 2003-02-09 Viktoria Žižkov - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2003-03-02 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Skawinka Skawina 2003-03-23 Skawinka Skawina - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2003-03-30 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Pogoń Miechów 2003-04-02 Pogoń Miechów - Cracovia 0:3  Siarka Tarnobrzeg 2003-04-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 3:1  Górnik Wieliczka 2003-04-12 Górnik Wieliczka - Cracovia 2:3  Lewart Lubartów 2003-04-16 Cracovia - Lewart Lubartów 5:0  Unia Tarnów 2003-04-19 Unia Tarnów - Cracovia 0:2  Garbarnia Kraków 2003-04-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 k.4:2  Proszowianka Proszowice 2003-04-27 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:1  Łada Biłgoraj 2003-05-01 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2003-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Polonia Przemyśl 2003-05-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:2  Stal Rzeszów 2003-05-14 Cracovia - Stal Rzeszów 2:1  Podgórze Kraków 2003-05-21 Podgórze Kraków - Cracovia 0:8  Pogoń Staszów 2003-05-25 Pogoń Staszów - Cracovia 2:1  Hutnik Kraków 2003-06-01 Hutnik Kraków - Cracovia 5:2  Nida Pińczów 2003-06-08 Cracovia - Nida Pińczów 5:0  LKS Niedźwiedź 2003-06-14 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:3  Motor Lublin 2003-06-21 Cracovia - Motor Lublin 2:0