Baster
Bania
Dudziński (78' Przytuła)

2004-05-15 Kmita Zabierzów - Cracovia II 4:0

Bardzo ważny mecz z GKSem w Bełchatowie toczył się na bardzo ciężkim, nasiąkniętym wodą boisku i w padającym deszczu. Pierwsze minuty nie przyniosły bramek, ani groźnych sytuacji pod bramkami. Walka toczyła się głównie w środku boiska.

W 22 minucie pierwszy groźny strzał z około 18 metrów oddał Baran, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. 2 minuty później podobnym uderzeniem z rzutu wolnego Garguly odpowiadają gospodarze. Jednak w 37 minucie prowadzenie po strzale Kazimierza Węgrzyna z kilku metrów zdobywa Cracovia. Wcześniej piłkę z rzutu wolnego wrzucił w pole karne Łukasz Skrzyński - 1-0 !!!. W 42 minucie mogło być już 1-1, ale nasz zespół uratował słupek po strzale Dziedzica z kilku metrów.
Druga połowa od samego początku była szybsza niż pierwsza. Oczywiście wynik determinował poczynania obu drużyn. Piłkarze Bełchatowa koniecznie chcieli wyrównać. W 57 minucie mogło być już 2-0, ale piła po strzale głową Węgrzyna minęła bramkę. Chwile później szybka kontra Cracovii, w dogodnej sytuacji znalazł się Bania, ale niepotrzebnie chciał jeszcze podać do tyłu do Dudzińskiego i sytuacja została zmarnowana.
W 66 minucie kolejna szybka kontra Cracovia, w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znajduje się Piotr Bania i strzałem w długi róg pokonuje bramkarza rywali. 2-0 !!!.
W 86 minucie było bardzo groźnie pod bramką Cracovii, ale najpierw Olszewski wygrał pojedynek sam na sam z Chmiestem, a potem dwóch piłkarzy Bełchatowa nie potrafiło trafić do pustej bramki.
W 88 minucie Cracovia mogła dobić rywali trzecim golem, ale Bojarski trafił tylko w boczną siatkę. Więcej goli już w tym meczu nie było. Cracovia pokonała GKS 2-0 i bardzo przybliżyła się do awansu.

Opis meczu GW:
Twierdza Bełchatów padła! "Pasy" przerwały serię dziewięciu zwycięskich spotkań rywala z rzędu. Wspomagana przez liczną grupę kibiców Cracovia w ulewnym deszczu odniosła bardzo ważną (i zasłużoną) wygraną. Gromkie śpiewy "Hej! Hej! Cra-co-via!!!" niosły się po całym Bełchatowie. "Pasy" nadal zajmują czwarte miejsce w tabeli, ale do drugiego Bełchatowa tracą tylko trzy punkty. W sobotę do Krakowa przyjeżdża lider - Pogoń Szczecin Dobra passa bełchatowian mogła imponować. Na swoim stadionie podopieczni trenera Mariusza Kurasa ostatnio przegrali w lecie zeszłego roku, w trzeciej kolejce ze Szczakowianką Jaworzno, dziewięć miesięcy temu! W dodatku GKS był na fali wznoszącej się - dziewięć wygranych meczów robiło spore wrażenie. Sympatycy "Pasów" - pamiętający słabą postawę z pierwszej połowy środowego meczu z Podbeskidziem - mogli się obawiać o wynik.
Walczący "Dudzio"
Przed meczem jedyną niewiadomą w składzie Cracovii był partner Piotra Bani w ataku. Szkoleniowiec krakowian Wojciech Stawowy mówił, że na to miejsce kandydują Wojciech Ankowski, Krzysztof Przytuła i Marcin Dudziński. Z wypowiedzi trenera można było wywnioskować, że zagra "Ana", który w tej rundzie jeszcze nie wystąpił ("Aż się pali do grania, może będzie zaskoczeniem dla rywala?"). Dlatego pewną niespodzianką było pojawienie się na boisku Dudzińskiego.
- Po ostatnim treningu przypuszczałem, że trener na mnie postawi - mówił po meczu zmęczony "Dudzio". - Zostawiłem sporo zdrowia na boisku. Lepiej się gra z takimi zespołami jak Bełchatów, który preferuje otwartą piłkę, podobnie jak my - oceniał krakowski napastnik. "Dudzio" w swoim stylu walczył ofiarnie o każdą piłkę. Jeśli na boisku leżał zawodnik w koszulce w biało-czerwone pasy, można było w ciemno stawiać, że to właśnie Dudziński. W końcówce dało o sobie znać zmęczenie, dlatego został zmieniony.
Ulewa
Już przed meczem nad bełchatowskim stadionem rozdarły się chmury. Po ulewie przed bramkami utworzyły się błotne kałuże. Bełchatowianie próbowali ratować murawę, zasypując wodę piaskiem. Na niewiele się to zdało. Cały czas było ślisko. Niesprzyjająca pogoda prawdopodobnie sprawiła, że kameralny obiekt wypełnił się zaledwie w jednej trzeciej.
Przez pierwszy kwadrans trwało badanie sił. Obie ekipy zagęściły pole gry, licząc, że rywal popełni jakiś wymuszony błąd. Początkowo niewiele było składnych akcji. Najpierw w 6. min pomylił się sędzia. Przy ofensywnym wejściu Piotr Giza był faulowany przez Janusza Jelonkowskiego. Arbiter Hubert Siejewicz z Białegostoku uznał, że pomocnik Cracovii chce wymusić rzut wolny, i pokazał mu żółtą kartkę. Przy podobnej sytuacji dla Bełchatowa nie sięgnął jednak po kartonik.
Potem coraz częściej "Pasy" zaczęły zagrażać Aleksandrowi Ptakowi. Giza po składnej zespołowej akcji uderzył obok słupka (19. min), Arkadiusz Baran z woleja przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką (21.). W 25. min Jelonkowski ściągnął piłkę szykującemu się do główki Dudzińskiemu.
Dyscyplina
Kluczem do końcowego sukcesu było zdyscyplinowanie taktyczne. Podkreślali to zgodnie i trenerzy, i zawodnicy. Ale były momenty, kiedy parcie do przodu przysłaniało dyscyplinę. Choćby w 34. min, gdy przy rzucie rożnym (pierwszym dla "Pasów"!) w pole karne Bełchatowa zawędrowali wysocy obrońcy: Kazimierz Węgrzyn i Michał Świstak. Powinni być asekurowani przez niższych graczy z pomocy. Gospodarze szybko wybili piłkę z dala od własnej bramki, w środku pola przy wyskoku z futbolówką minął się Krzysztof Radwański. Okazało się, że na bramkę Sławomira Olszewskiego pędzi czwórka bełchatowian, mając przed sobą osamotnionych Łukasza Skrzyńskiego i Marka Bastera. Gracze GKS-u nie wykorzystali liczebnej przewagi. Wracający Radwański zdołał zepchnąć zawodnika gospodarzy na aut.
Głowa "Kazka"
To chyba był moment przełomowy. W 36. min rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonywał Skrzyński. Z podobnego miejsca "Skrzynia" zdobył bramkę w meczu z Radomskiem w Krakowie. Wtedy strzelił w krótki róg. Bełchatowianie lepiej ustawili mur, dlatego nasz zawodnik zdecydował się wrzucić piłkę w pole karne. Do mocno podkręconej futbolówki najwyżej wyskoczył Węgrzyn. Lekko ją trącił, ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. "Kazek" utonął w objęciach szczęśliwych kolegów. Kibice "Pasów" odpalili race, radością wybuchła loża honorowa zajmowana przez krakowskich oficjeli. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Giza, ale po jego strzale z dystansu piłka przeleciała tuż obok słupka.
Serca fanów "biało-czerwonych" zadrżały przed przerwą. Po dwójkowej akcji Marcina Chmiesta i Janusza Dziedzica ten drugi z 10 m trafił w prawy słupek bramki Olszewskiego. Piłka odbiła się od pleców jednego z obrońców i wyszła na róg.
Przyćmione gwiazdy
Jeszcze niedawno czołowymi zawodnikami Bełchatowa interesowały się kluby z ekstraklasy. O snajpera Chmiesta i rozgrywającego Łukasza Gargułę rozpytywały Groclin i Legia Warszawa. Pierwszego przyćmił Bania, drugiego - Giza. Wystarczyła do tego 67. min. Wtedy w środku pola piłkę przejął "Gizmo", z łatwością minął jednego rywala, zostawił za plecami kolejnych dwóch bełchatowian i odegrał na prawą stronę do Bani. Najlepszy strzelec II ligi znalazł się przed Ptakiem i uderzeniem po ziemi, z kąta, zdobył swoją szesnastą bramkę.
Z bełchatowskiej dwójki dobre wrażenie sprawiał Chmiest, który często mieszał w szeregach obronnych "Pasów". Spory problem miał z nim Krzysztof Radwański. W 63. min w jednej akcji "Radwan" pozwolił sobie zabrać piłkę, oszukać się zwodem i nie zablokować centry Chmiesta. Najlepszą okazję napastnik GKS-u miał w 86. min, gdy znalazł się oko w oko z Olszewskim. Trafił jednak w niego, a Dziedzic odbitą piłkę posłał nad poprzeczką pustej bramki. Już w doliczonym czasie gry po raz drugi dopisało szczęście krakowianom. Rezerwowy Robert Kolendowicz po rogu z linii pola karnego trafił w prawy słupek.
Powrót Ankowskiego
Na ostatnie minuty na boisku pojawił się Ankowski. Napastnik "Pasów" nie grał w pierwszej drużynie od września zeszłego roku. Blisko 20 min zagrał też Paweł Drumlak, dla którego był to drugi mecz w Cracovii. Chwilę po wejściu złapał głupią żółtą kartkę (przytrzymał rywala za koszulkę na środku boiska). A że to jego siódme "żółtko", tym samym eliminuje go z meczu z Pogonią, jego byłym klubem. - Dostałem kartkę, nie ma co się dopatrywać tu podtekstów - uciął pomocnik.
Pogoń, a potem z górki?

Po sobotnim zwycięstwie Cracovia traci trzy punkty do drugiego Bełchatowa. "Pasy" mają jednak najlepszą sytuację spośród drużyn z czołówki - korzystny terminarz i dobry bilans bezpośrednich spotkań z rywalami (Bełchatów, Zagłębie, Radomsko). Sobotni mecz u siebie z Pogonią (początek o godz. 17) kończy serię trudniejszych przeciwników.
Źródło: TerazPasy.pl

"Dokopali się zwycięstwa" -

Dokopali się zwycięstwa

Mecz o kolosalnym znaczeniu. Cracovia, przegrywając w Bełchatowie, traciła praktycznie szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy, pozostawały tylko nadzieje na 3. miejsce i na baraż. A gospodarze chcieli odskoczyć od krakowian, podtrzymać znakomitą passę 9 zwycięstw pod rząd.

Sobotni, deszczowy wieczór w górniczym Bełchatowie okazał się szczęśliwy dla Cracovii, która dokopała się zwycięstwa... Krakowianie przystąpili do meczu dobrze nastawieni taktycznie i psychicznie. Grali agresywnie, pressingiem, nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie akcji. Znacznie lepiej, od pierwszych minut, radziła sobie druga linia krakowian, w zespole GKS dawało się odczuć brak kontuzjowanego od dłuższego czasu Szarpaka i zawieszonego za kartki Hinca. Akcje GKS były chaotyczne. Po 20 minutach względnego spokoju zarysowała się przewaga „pasów”, sygnał do ataków dał Baran, uderzając z ponad 20 metrów minimalnie nad poprzeczką. W 26 min podawał ze skrzydła Giza, obrońca Berliński w ostatniej chwili ściągnął piłkę z głowy Dudzińskiego. W 36 min Gizie zabrakło centymetrów, by na 8 metrze dojść do dośrodkowania Dudzińskiego. Dobra gra Cracovii ukoronowana została bramką Kazimierza Węgrzyna w 38 minucie. - Ten gol to w 90 procentach zasługa Łukasza Skrzyńskiego, który znakomicie za- centrował na pole karne z wolnego, ja tylko musnąłem piłkę czubkiem głowy - mówił po meczu Węgrzyn. Za moment mogło być 2-0, zaskakująco uderzył z 20 metrów Giza, podkręcona piłka, bita z olbrzymią siłą, przeleciała tuż obok słupka.

W 43 min gospodarze mieli tak na dobrą sprawę jedyną szansę bramkową w 1. połowie, z lewej strony podawał ekskrakowianin Chmiest (wyróżniający się gracz GKS), piłka po strzale Dziedzica zatrzymała się na słupku. Szczęście, nie po raz pierwszy w tym meczu, było po stronie Cracovii. Druga połowa przebiegała według scenariusza, atakowali gospodarze, ale goście grali bardzo aktywnie i ich kontry były szalenie groźne. Już w 48 min „petarda” Bani z dystansu o centymetry minęła słupek. W 56 min po rzucie rożnym główkował Węgrzyn nad poprzeczką. W 59 min znowu po szybkiej kontrze w pole karne wpadł Bania, ale zamiast strzelać, zdecydował się na podanie do Dudzińskiego, którego zablokowali obrońcy. Co się odwlecze... W 67 min po perfekcyjnej kontrze „pasów”, znakomitym podaniu Gizy Bania zdobył swoją 16. bramkę w tych rozgrywkach. - Piotrek wystawił mi piłkę idealnie, celowałem w długi róg i wpadło - mówił po meczu Bania.

Ataki gospodarzy były nadal chaotyczne, ich gracze byli o pół tempa wolniejsi od krakowian. Cracovia grała świetnie do 80 minuty. Ale w końcówce meczu zrobiło się dramatycznie. W 82 .min po strzale z wolnego Popka piłka musnęła poprzeczkę. W 86 min Chmiest znalazł się sam przed Olszewskim, ten zdołał jednak odbić piłkę, ta trafiła do Dziedzica, który przestrzelił, mając przed sobą pustą bramkę. W 89 min z 11 m strzelał Kolendowicz, ale na szczęście dla krakowian piłka trafiła w plecy Radwańskiego. Za moment mogło być 3-0, po kontrze Bojarski z kąta strzelił w zewnętrzną stronę siatki. Już w doliczonym czasie gry strzał Kolendowicza wylądował na słupku.

Cracovia zagrała w Bełchatowie świetnie i ze szczęściem. Taki jest futbol, nie wystarczy czasem grać bardzo dobrze, o czym „pasy” mogły przekonać się w Lubinie, gdzie były zespołem lepszym, a przegrały 0-1. Teraz w Bełchatowie jedno poszło w parze z drugim. Mądra gra, skuteczność i uśmiech fortuny. Trzy w jednym...
ANDRZEJ STANOWSKI
Źródło: Dziennik Polski 17 maja 2004

"Pasy bliżej ekstraklasy" -
Gazeta Wyborcza

Pasy bliżej ekstraklasy

Dobra passa bełchatowian mogła imponować. Na swoim stadionie podopieczni trenera Mariusza Kurasa ostatnio przegrali w lecie zeszłego roku, w trzeciej kolejce ze Szczakowianką Jaworzno, dziewięć miesięcy temu! W dodatku GKS był na fali wznoszącej się - dziewięć wygranych meczów robiło spore wrażenie. Sympatycy „Pasów” - pamiętający słabą postawę z pierwszej połowy środowego meczu z Podbeskidziem - mogli się obawiać o wynik.

WALCZĄCY „DUDZIO”

Przed meczem jedyną niewiadomą w składzie Cracovii był partner Piotra Bani w ataku. Szkoleniowiec krakowian Wojciech Stawowy mówił, że na to miejsce kandydują Wojciech Ankowski, Krzysztof Przytuła i Marcin Dudziński. Z wypowiedzi trenera można było wywnioskować, że zagra „Ana”, który w tej rundzie jeszcze nie wystąpił („Aż się pali do grania, może będzie zaskoczeniem dla rywala?”). Dlatego pewną niespodzianką było pojawienie się na boisku Dudzińskiego. - Po ostatnim treningu przypuszczałem, że trener na mnie postawi - mówił po meczu zmęczony „Dudzio”. - Zostawiłem sporo zdrowia na boisku. Lepiej się gra z takimi zespołami jak Bełchatów, który preferuje otwartą piłkę, podobnie jak my - oceniał krakowski napastnik. Dudziński w swoim stylu walczył ofiarnie o każdą piłkę - od pierwszego gwizdka do 78. minuty, gdy został zmieniony. Jeśli na boisku leżał zawodnik w koszulce w biało-czerwone pasy, można było w ciemno stawiać, że to właśnie Dudziński. W końcówce dało o sobie znać zmęczenie, dlatego został zmieniony.

ULEWA

Już przed meczem nad bełchatowskim stadionem rozdarły się chmury. Po ulewie przed bramkami utworzyły się błotne kałuże. Bełchatowianie próbowali ratować murawę, zasypując wodę piaskiem. Na niewiele się to zdało. Cały czas było ślisko. Niesprzyjająca pogoda prawdopodobnie sprawiła, że kameralny obiekt wypełnił się zaledwie w jednej trzeciej. Przez pierwszy kwadrans trwało badanie sił. Obie ekipy zagęściły pole gry, licząc, że rywal popełni jakiś wymuszony błąd. Początkowo niewiele było składnych akcji. Najpierw w 6. min pomylił się sędzia. Przy ofensywnym wejściu Piotr Giza był faulowany przez Janusza Jelonkowskiego. Arbiter Hubert Siejewicz z Białegostoku uznał, że pomocnik Cracovii chce wymusić rzut wolny, i pokazał mu żółtą kartkę. Przy podobnej sytuacji dla Bełchatowa nie sięgnął jednak po nią. Potem coraz częściej „Pasy” zaczęły zagrażać Aleksandrowi Ptakowi. Giza po składnej zespołowej akcji uderzył obok słupka (19. min), Arkadiusz Baran z woleja przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką (21.). W 25. min Jelonkowski ściągnął piłkę szykującemu się do główki Dudzińskiemu.

DYSCYPLINA

Kluczem do końcowego sukcesu było zdyscyplinowanie taktyczne. Podkreślali to zgodnie i trenerzy, i zawodnicy. Ale były momenty, kiedy parcie do przodu przysłaniało dyscyplinę. Choćby w 34. min, gdy przy rzucie rożnym (pierwszym dla „Pasów”!) w pole karne Bełchatowa zawędrowali wysocy obrońcy: Kazimierz Węgrzyn i Michał Świstak. Powinni być asekurowani przez niż¬ szych graczy z pomocy. Gospodarze szybko wybili piłkę z dala od własnej bramki, w środku pola przy wyskoku z futbolówką minął się Krzysztof Radwański. Okazało się, że na bramkę Sławomira Olszewskiego pędzi czwórka bełchatowian, mając przed sobą osamotnionych Łukasza Skrzyńskiego i Marka Bastera. Gracze GKS-u nie wykorzystali liczebnej przewagi. Wracający Radwański zdołał zepchnąć zawodnika gospodarzy na aut.

GŁOWA „KAZKA”

To chyba był moment przełomowy. W 36. min rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonywał Skrzyński. Z podobnego miejsca „Skrzynia” zdobył bramkę w meczu z Radomskiem w Krakowie. Wtedy strzelił w krótki róg. Bełchatowianie lepiej ustawili mur, dlatego nasz zawodnik zdecydował się wrzucić piłkę w pole karne. Do mocno podkręconej futbolówki najwyżej wyskoczył Węgrzyn. Lekko ją trącił, ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. „Kazek” utonął w objęciach szczęśliwych kolegów. Kibice ,,Pasów” odpalili race, radością wybuchła loża honorowa zajmowana przez krakowskich oficjeli. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Giza, ale po jego strzale z dystansu piłka przeleciała tuż obok słupka. Serca fanów „biało-czerwonych" zadrżały przed przerwą. Po dwójkowej akcji Marcina Chmiesta i Janusza Dziedzica ten drugi z 10 m trafił w prawy słupek bramki Olszewskiego. Piłka odbiła się od pleców jednego z obrońców i wyszła na róg.

PRZYĆMIONE GWIAZDY

Jeszcze niedawno czołowymi zawodnikami Bełchatowa interesowały się kluby z ekstraklasy. O snajpera Chmiesta i rozgrywającego Łukasza Gargułę rozpytywały Groclin i Legia Warszawa. Pierwszego przyćmił Bania, drugiego - Giza. Wystarczyła do tego 67. min. Wtedy w środku pola piłkę przejął „Gizmo”, z łatwością minął jednego rywala, zostawił za plecami kolejnych dwóch bełchatowian i odegrał na prawą stronę do Bani. Najlepszy strzelec U ligi znalazł się przed Ptakiem i uderzeniem po ziemi, z kąta, zdobył swoją szesnastą bramkę. Z bełchatowskiej dwójki dobre wrażenie sprawiał Chmiest, który często mieszał w szeregach obronnych „Pasów”. Spory problem miał z nim Krzysztof Radwański. W 63. min w jednej akcji „Radwan” pozwolił sobie zabrać piłkę, oszukać się zwodem i nie zablokować centry Chmiesta. Najlepszą okazję napastnik GKS-u miał w 86. min, gdy znalazł się oko w oko z Olszewskim. Trafił jednak w niego, a Dziedzic odbitą piłkę posłał nad poprzeczką pustej bramki. Już w doliczonym czasie gry po raz drugi dopisało szczęście krakowianom. Rezerwowy Robert Kolendowicz po rogu z linii pola karnego trafił w prawy słupek.

POWRÓT ANKOWSKIEGO

Na ostatnie minuty na boisku pojawił się Ankowski. Napastnik „Pasów” nie grał w pierwszej drużynie od września zeszłego roku. Blisko 20 min zagrał też Paweł Drumlak, dla którego był to drugi mecz w Cracovii. Chwilę po wejściu złapał głupią żółtą kartkę (przytrzymał rywala za koszulkę na środku boiska). A że to jego siódme „żółtko”, tym samym eliminuje go z meczu z Pogonią, jego byłym klubem. - Dostałem kartkę, nie ma co się dopatrywać tu podtekstów - uciął pomocnik.

POGOŃ, A POTEM Z GÓRKI?

Po sobotnim zwycięstwie Cracovia traci trzy punkty do drugiego Bełchatowa. „Pasy” mają jednak najlepszą sytuację spośród drużyn z czołówki - korzystny terminarz i dobry bilans bezpośrednich spotkań z rywalami (Bełchatów, Zagłębie, Radomsko). Sobotni mecz u siebie z Pogonią (początek o godz. 17) kończy serię trudniejszych przeciwników.
MICHAŁ BOROŃ
Źródło: Gazeta Wyborcza 17 maja 2004

Trenerzy o meczu

- Grały dwie drużyny, które aspirują do ekstraklasy. Ogromnie cieszę się z naszej wygranej, gratuluję wszystkim piłkarzom. Zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie, pod tym względem to było nasze najlepsze spotkanie. No i szczęście było tym razem po naszej stronie. W pierwszej połowie graliśmy agresywnie na całym boisku, w drugiej połowie nastawiliśmy się na kontry i po jednej ze świetnych akcji Bania podwyższył na 2-0. Cieszę się z jego gola, bo nasz kapitan nadal prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi. Zmiany były spowodowane zmęczeniem i urazami graczy, dlatego wymieniłem Świstaka i Gizę, ten drugi został kopnięty w piszczel. Ale mam nadzieję, że w najbliższą sobotę w Krakowie z Pogonią Szczecin zagra.

Mariusz Kuraś (GKS Bełchatów)

- Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę o ekstraklasę. Skończyła się nasza wspaniała seria 9 wygranych pod rząd. Tak to w życiu bywa, każda seria ma swój koniec. Ale dlaczego nie mielibyśmy zacząć teraz nowej zwycięskiej serii? Nie graliśmy przecież źle, zabrakło nam trochę piłkarskiego szczęścia, były słupek, poprzeczka. Mamy teraz przerwę w II lidze, pauzujemy, to powinno nam dobrze zrobić, Zespół się odbuduje psychicznie. Miałem trochę kłopotów ze składem, jeśli wypada kilku podstawowych graczy, to niełatwo ich zastąpić. Jeśli w Realu brakuje Zidane, to nawet tak wielki klub ma problemy.

Mecze sezonu 2003/04

Cracovia_herb 2003-07-09 Cracovia - Cracovia II 2:2  Widzew Łódź 2003-07-12 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Turbacz Mszana Dolna 2003-07-13 Turbacz Mszana Dolna - Cracovia 0:5  Pogoń Szczecin 2003-07-17 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Górnik Łęczna 2003-07-22 Górnik Łęczna - Cracovia 1:1  Polonia Przemyśl 2003-07-22 Polonia Przemyśl - Cracovia 3:2  Stal Mielec 2003-07-23 Stal Mielec - Cracovia 1:3  Polonia Warszawa 2003-07-26 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2003-08-02 Cracovia - Podbeskidzie 1:1  Polar Wrocław 2003-08-09 Cracovia - Polar Wrocław 2:0  Ceramika Opoczno 2003-08-13 Stasiak Opoczno - Cracovia 2:0  Ruch Chorzów 2003-08-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  RKS Radomsko 2003-08-23 RKS Radomsko - Cracovia 1:1  Arka Gdynia 2003-08-30 Cracovia - Arka Gdynia 0:0  Jagiellonia Białystok 2003-09-03 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2003-09-07 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 3:2  Piast Gliwice 2003-09-13 Piast Gliwice - Cracovia 0:2  Zagłębie Lubin 2003-09-20 Cracovia - Zagłębie Lubin 3:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2003-09-27 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2003-10-04 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2003-10-12 Cracovia - GKS Bełchatów 0:0  Pogoń Szczecin 2003-10-17 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:0  Górnik Konin 2003-10-25 Cracovia - Aluminium Konin 6:1  Jutrzenka Zakopane 2003-10-29 Jutrzenka Zakopane - Cracovia 1:12  ŁKS Łódź 2003-11-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Tłoki Gorzyce 2003-11-15 Cracovia - Tłoki Gorzyce 3:0  Szczakowianka Jaworzno 2003-11-23 Szczakowianka Jaworzno - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2004 Trening Noworoczny  Legia Warszawa 2004-01-25 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Arka Gdynia 2004-02-07 Arka Gdynia - Cracovia 2:1  Szczakowianka Jaworzno 2004-02-11 Garbarnia Szczakowianka - Cracovia 3:3  Górnik Polkowice 2004-02-14 Górnik Polkowice - Cracovia 0:0  Ekranas Poniewież 2004-02-25 Ekranas Poniewież - Cracovia 2:0  Amkar Perm 2004-02-28 Amkar Perm - Cracovia 1:0  Randers FC 2004-03-02 Cracovia - Randers FC 2:0  Polar Wrocław 2004-03-13 Polar Wrocław - Cracovia 0:2  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2004-03-21 Cracovia - Stasiak/KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1  Ruch Chorzów 2004-03-27 Ruch Chorzów - Cracovia 0:0  RKS Radomsko 2004-04-03 Cracovia - RKS Radomsko 2:1  Arka Gdynia 2004-04-10 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2004-04-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Piast Gliwice 2004-04-29 Cracovia - Piast Gliwice 2:0  Zagłębie Lubin 2004-05-03 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2004-05-12 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2  GKS Bełchatów 2004-05-15 GKS Bełchatów - Cracovia 0:2  Pogoń Szczecin 2004-05-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Górnik Konin 2004-05-29 Aluminium Konin - Cracovia 0:3  ŁKS Łódź 2004-06-02 Cracovia - ŁKS Łódź 4:1  Tłoki Gorzyce 2004-06-06 Tłoki Gorzyce - Cracovia 1:0  Szczakowianka Jaworzno 2004-06-11 Cracovia - Szczakowianka Jaworzno 8:1  Górnik Polkowice 2004-06-19 Cracovia - Górnik Polkowice 4:0  Górnik Polkowice 2004-06-26 Górnik Polkowice - Cracovia 0:4