2005-08-18 Nieftianik Almietjewsk - Cracovia 3:4

(1:1; 0:2; 2:1)

"ZWYCIĘSTWO HOKEISTÓW" -
cracovia.pl

ZWYCIĘSTWO HOKEISTÓW

POLYGON CUP ? DZIEŃ 1 Biorąca udział w międzynarodowym turnieju POLYGON CUP w Nitrze na Słowacji Cracovia rozegrała pierwszy mecz. Przeciwnikiem był rosyjski Neftianik Almetiewsk. Pasy pokonały Rosjan 4:3 (1:1, 2:0, 1:2).

Cracovia: Radziszewski - Csorich, Piotrowski B., Laszkiewicz, Slaboń, Sarnik - Dulęba, Urban, Voznik, Horny, Potoczny - Galant, Marcińczak, Pasiut, Śliwa, Piotrowski M.- Gąska, Kolendra, Urban St., Chabior, Twardy

Neftianik: Silwestrow- Pietuszkin, Prigunow, Niczmatulin, Krutow, Dolina - Dimitriew, Zinin, Lieontiew, Chanow, Baranow - Jerolajew, Frałow, Korniłow, Donica - Czinarchow, Bieczanin, Rachmatul, Łabow, Szangariejew

Bramki: Zinin 2 (6.31 i 45.31), Frałow (56.56) dla Neftianik Almetiewsk oraz Pasiut (15.07), Urban P. (31.08), Laszkiewicz (37.53) i Horny (56.18) dla Cracovii. Mecz był bardzo szybki i zdecydowany. Rosjanie prezentowali się bardzo dobrze, szczególnie pod względem świetnej techniki jazdy na łyżwach. I to oni jako pierwsi zdobyli bramkę. W drugiej tercji Rosjanom puściły nerwy i sypnęły się kary. Grę w przewadze na zimno wykorzystywali zawodnicy Cracovii. Wpierw piękną kombinacją popisali się Pavel Urban z Martinem Voznikiem i ten pierwszy wykończył akcję mocnym strzałem. 6 minut później po asyście Cshoricha Laszkiewicz wpisał się na listę strzelców. Na początku III tercji Rosjanie ruszyli do odrabiania strat, ale Karel Horny podwyższył na 4:2, a kiedy chwilę później Frałow doprowadził do stanu 4:3 zaczął się okres przewagi zawodników rosyjskich. Rosjanie wycofali bramkarza i mogą mówić o szczęściu, ponieważ strzał któregoś z naszych obrońców z własnej tercji trafił w słupek pustej bramki. Po meczu doszło do serii rzutów karnych. Zakończyły się one remisem 1:1.

W pierwszym meczu turnieju mistrz Polski GKS Tychy przegrały ze słowackim HKM Zvolen 3:6. Kolejnym przeciwnikiem Pasów jutro będzie właśnie GKS Tychy.

W ostatnim spotkaniu gospodarze HKM Nitra pokonała czeskiego II=ligowca Dukla Jihlava 4-1.
Źródło: cracovia.pl 18 sierpnia 2005 [1]