(3:1; 1:0; 0:1)

"CRACOVIA - GKS TYCHY 2:4 NA POLYGONIE" -
cracovia.pl

CRACOVIA - GKS TYCHY 2:4 NA POLYGONIE

Cracovia rozegrała drugi mecz na międzynarodowym turnieju POLYGON CUP w Nitrze na Słowacji. Tym razem przeciwnikiem był GKS Tychy. Pasy przegrały po bardzo ostrym i zażartym spotkaniu 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Bramki: Parzyszek (12.14), Gretka (13.14) Krzak (15.40), Ślusarczyk(28.16) dla GKS, Laszkiewicz (19.24), Potoczny (56.21) dla Cracovii Cracovia: Radziszewski - Csorich, Piotrowski B., Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik ? Dulęba, Urban, Voznik, Horny, Potoczny - Galant, Chabor, Pasiut, Śliwa, Piotrowski M. - Gąska, Kozendra, Urban St., Cieślak, Twardy

GKS Tychy: Elżbieciak - Gonera, Gwiżdż, Ślusarczyk, Parzyszek, Bagiński - Gretka, Majkowski, , Krzak, Justka, Sinka - Kuc, Śmielowski, Gawwna, Kasperczyk, Woźnica - Kramny, Cychowski, Kotlarik, Belica, Bober

W spotkaniu nie grał Oktawiusz Marcińczak, który doznał urazu w meczu z Rosjanami. Marcińczak wyjechał na rozgrzewkę, ale po krótkiej chwili wrócił do szatni. Początek meczu był obiecujący. Dwóch tyszan trafiło na ławkę kar i Cracovia grała w przewadze. Niestety, Pasy nie wykorzystały okazji. W 13 minucie Parzyszek i 0:1. Kiedy sytuacja zmieniła się i to Cracovia grała podwójnie osłabiona, Galant i Kozendra dostali karę meczu, GKS pokazało jak należy grać. Wpierw Gretka strzelił, kiedy Kozendra i Piotrowski siedzieli na ławce kar, a dwie minuty później Krzak w podobnej sytuacji strzelił nie do obrony. Cracovia dopiero pod koniec tercji świetna akcja Urbana z Laszkiewiczem i Leszek zdobywa pierwszą bramkę dla Pasow. Druga tercja zaczyna się od naporu Cracovii, ale bramkę zdobywają Tychy. Mecz był bardzo ostry i ponownie Cracovia grała z przewagą dwóch zawodników i znów nie wykorzystała tej szansy. To co dzień wcześniej stanowiło silną stronę Pasów w meczu z GKS zawiodło. Obrazu tego nie zmieniła trzecia część meczu. Na osłodę piękna bramka Martina Potocznego i mecz skończył się porażką. Tradycyjnie po meczu nastąpiła seria rzutów karnych. Cracovia okazała się lepsza. Wygrała 1:0 (każda drużyna wykonuje po trzy rzuty karne). Bramkę zdobył Laszkiewicz. Dziś jeszcze rozegrane zostaną dwa spotkania. Zvolen spotka się z Dukla Jihlava, a gospodarze Nitra z Almatiewskiem.

6. GKS Tychy 0 pkt. 3:6

Tabela uwzględnia punkty przyznane za serię rzutów karnych, które mają miejsce po każdym spotkaniu.
Źródło: cracovia.pl 19 sierpnia 2005 [1]