Kozendra
Landowski

PRASA

Nie wykorzystali szansy - Gazeta Wyborcza 22.01.2007

Cracovia nie wykorzystała szansy, by wrócić na pozycję lidera. O porażce zadecydowało fatalne 14 minut pierwszej tercji, po których "Pasy" przegrywały aż 0:4. W 6. min Jarosław Dołęga minął Rafała Radziszewskiego i wpakował krążek do pustej bramki, a po minucie było 2:0, bo Rudolf Vercik poszedł z kontrą, a akcję wykończył Lian Furo. Potem Cracovia traciła gole między 13. i 14. minutą. Najpierw Furo zdobył bramkę, gdy na ławce kar odpoczywał Daniel Laszkiewicz, a potem znów dał o sobie znać Dołęga. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej tercji Ondrej Prokop trafił do siatki torunian. Po tym, jak Vercik otrzymał karę pięciu minut w trzeciej tercji, Cracovia zwietrzyła swoją szansę i zdobyła gola. Michał Piotrowski uderzył z niebieskiej linii, lot krążka zmienił jeszcze Daniel Laszkiewicz. Wcześniej doszło do dziwnej sytuacji, gdy Tomasz Proszkiewicz jeździł przez minutę z krążkiem i nikt nie mógł mu go odebrać. W końcówce na bramkę Tomasza Wawrzkiewicza strzelali Michał Pinc i Grzegorz Pasiut, ale gola zdobyli gospodarze. Łukasz Chrzanowski wpakował krążek do pustej bramki po tym, jak trener Rudolf Rohaczek zdjął Radziszewskiego. Cracovia zdołała jeszcze strzelić czwartego gola.