2007-02-23 Cracovia - Podhale Nowy Targ 0:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaczek
Hokej.png
1 kolejka, II runda, etap Play-off, Ekstraliga
Kraków, piątek, 23 lutego 2007

Cracovia - Podhale Nowy Targ

0
:
4

(0:1; 0:2; 0:1)

Sędzia: G. Porzycki (Oświęcim)
Widzów: 2 000


Podhale Nowy Targ - hokej mężczyzn herb.png


Skład:
Radziszewski (Kachniarz)

Piekarski
Csorich
L.Laszkiewicz
Słaboń
Hartmann

Galant
Gil
Podlipni
Prokop
Pinc

Marcińczak
Dulęba
M. Piotrowski
Pasiut
D.Laszkiewicz

Wajda
Kozendra
Safarik
Cieślak
Witowski
Bramki
0:1
0:2
0:3
0:4
Różański (8')
Zapała (24')
Sroka (28')
Baranyk (56')
Skład:
Rajski (Bartkiewicz)

Zamojski
Łabuz
Malasiński
Bakrlik
B.Piotrowski

Sroka
Wilczek
Różański
Zapała
Kacir

Buril
Jakes
Baranyk
Voznik
Łyszczarczyk

Piekarz
Łeśniowski
Iskrzycki
Malinowski
Sulka

Prasa

Otwarcie dla "Szarotek" - Dziennik Polski 24.02.2007

Otwarcie drugiej rundy play-off o miejsca 1.-4. dla "Szarotek". Nowotarżanie wygrali w Krakowie z aktualnym jeszcze mistrzem Polski 4-0 i teraz dwukrotnie podejmować będą na swoim lodzie "Pasy".

W zespole Podhala pojawił się Różański, choć przez cały tydzień nie trenował. Trener Pysz wystawił do pierwszego ataku nominalnego obrońcę B. Piotrowskiego. Cracovia w zapowiadanym składzie, choć w III tercji, kiedy widmo porażki zaglądało w oczy "Pasów" trener Rohaczek rzucił do boju Kozendrę i Safarika.

Mecz znakomicie ułożył się dla gości, w 4 minucie 7 sekundzie strzelał Różański, krążek odbił się od Marcińczaka i wpadł do siatki zdezorientowanego Radziszewskiego.

Od pierwszych minut widać było, że Podhale gra bardo uważnie w obronie, nastawia się na kontry. Krakowianie niby mieli przewagę, ale długo nie mogli wypracować dobrych pozycji strzeleckich. W 16 min wydawało się, że będzie 1-1, do pustej bramki strzelał Hartmann , ale Wilczek w ostatniej chwili wybił krążek kijem! Za moment "Pasy" stanęły znowu przed szansą, strzelali z bliska Hartmann, po nim Csorich i jeszcze Pinc. Ale Tomasz Rajski był jak skała.

Na początku drugiej tercji Cracovia rzuciła się do ataku, w 23 min L.Laszkiewicz jechał sam na bramkarza, położył go już na lodzie, strzelił pod poprzeczkę, ale Rajski złapał krążek do wyciągniętej "łapawicy". To była superinterwencja! Kilkanaście sekund później Rajski miał wielkie szczęście, po strzale Podlipniego krążek odbił się od słupka. Poszła kontra gości, Zapała pojechał sam na Radziszewskiego, mocno strzelił z kilku metrów i "przestrzelił" bramkarza.

27 minuta, na ławkę kar wędruje Podlipni, goście świetnie rozegrali krążek, Sroka huknął jak z armaty i Radziszewski był bezradny. 3-0 dla "Szarotek", które grają teraz spokojnie, na luzie. Widać, że goście są szybsi od krakowian, bardziej dynamiczni, mają w swoich szeregach więcej indywidualności.

W 31 min Podhale nie wykorzystało przez 40 sekund gry w podwójnej przewadze. W 38 min Cracovia mogła mówić o szczęściu, krążek po atomowym strzale Kacirza odbił się od słupka. Za moment Baranyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Radziszewskim.

Na początku III tercji krakowianie grali przez 35 sekund w podwójnej przewadze, ale Rajski był nie do pokonania. Jeszcze raz w 46 min "Pasy" miały podwójną przewagę przez 57 sekund i nie potrafiły strzelić gola. Krakowianie grali nerwowo, chaotycznie. Podhalanie byli w tej tercji wyraźnie lepsi.

Dobrą grę udokumentowali goście czwartą bramką zdobytą przez Baranyka w 56 minucie. Dostał długie podanie od Jakesa i przy biernej postawie obrońców Cracovii wykorzystał sytuację sam na sam z Radziszewskim.

Zasłużona wygrana Podhala, ojcem zwycięstwa był znakomicie broniący Tomasz Rajski. Goście dobrze grali w defensywie, paraliżując akcje ofensywne krakowian. A "Pasy" w tym meczu zawiodły. Po trochę pechowo straconych dwóch bramkach nie potrafiły się już podnieść.

Początek play-off pomyślny dla Podhala, ale jak zgodnie twierdzą obaj trenerzy szanse obu zespołów na awans są nadal równe. - Każdy mecz jest inny - twierdzi Wiktor Pysz. Na pewno Podhale ma przewagę psychiczną. Czy potrafi to zdyskontować w niedzielnym meczu w Nowym Targu?