3-5-2
Mecz następnego dnia:

2007-02-28 Cracovia II - Beskidy Andrychów 7:0

Teraz Pasy

Po sobotniej porażce na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna (0:2) mecz z Koroną Kielce w ramach rozgrywek o Puchar Ekstraklasy miał być generalną próbą przed piątkowym meczem z Legią Warszawa inaugurującym rozgrywki ligowe. Tak jednak nie było.

Trener Stefan Majewski zdecydował się zabrać do Kielc bardzo odmłodzoną kadrę piłkarzy w której zabrakło wielu podstawowych zawodników. Trener Korony Ryszard Wieczorek potraktował mecz z Cracovią bardzo prestiżowo wystawiając aktualnie najsilniejszy skład w którym zabrakło jedynie chorych Gajtkowskiego i Kaczmarka.

Porównanie składów obu drużyn nie pozostawiało złudzeń kto jest faworytem tego spotkania. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga Korony, która kilkakrotnie znalazła się w polu karnym Cracovii jednak obrona Pasów spisywała się na tyle dobrze, że Olszewski nie musiał interweniować.

W 18 minucie rajd lewą stroną przeprowadził Sobolewski, dośrodkował na 10 metr do Robaka, który strzałem głową tuż przy słupku pokonał bramkarza Cracovii. 1:0 dla Korony...

Podbudowani zdobyciem bramki gospodarze mocno natarli czego efektem był rzut karny. Sławomir Olszewski doskonale wyczuł nie tylko strzał z jedenastu metrów Mariusza Zganiacza, ale również dobitkę Pawła Sasina.

W 26 minucie Korona powinna prowadzić już 2:0 jednak doskonałej sytuacji nie wykorzystał Sobolewski strzelając z 3 metrów w boczną siatkę.

W 30 minucie jedną z nielicznych akcji Cracovii zapoczątkował na własnej połowie Piotr Giza jednak strzał Sebastiana Kurowskiego z 16 metrów zablokowali obrońcy.

W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili szybki atak prawą stroną i po dośrodkowaniu Sasina Sobolewski uderzył głową tuż nad poprzeczką.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy kolejna bramkowa okazja Korony. Golański trafił w słupek z rzutu wolnego z odległości 25 metrów.

W ostatniej minucie pierwszej połowy ambitnie walczący zespół Cracovii mógł doprowadzić do wyrównania. Akcję prawą stroną zapoczątkował Joao Paulo, wrzucił piłkę w pole karne do Piotra Gizy, który przerzucił ją wzdłuż bramki do Piotra Bani, któremu jednak zabrakło kilku centymetrów by skutecznie umieścić piłkę w siatce.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski dokonał dwóch zmian. W miejsce Kurwoskiego i Joao Paulo weszli młodzi Mateusz Jeleń i Bartłomiej Dudzic.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli z wielkim impetem. W 47 minucie Sławomir Olszewski nogami wybronił strzał Sasina, ale trzy minuty później był bezradny gdy po rzucie rożnym Marcin Robak strzałem głową z 12 metrów w długi róg umieścił piłkę w siatce. 2:0 dla gospodarzy...

W 58 minucie szybką akcję Cracovii zapoczątkował na własnej połowie Paweł Wojciechowski i Piotr Giza, a skutecznie wykończyła ją dwójka wprowadzonych po przerwie juniorów Mateusz Jeleń i Bartłomiej Dudzic. Piotr Giza precyzyjnie dograł na prawą stronę do Jelenia, a ten wrzucił piłkę na piąty metr na głowę nadbiegającego Dudzica i piłka wpadła do siatki zaskoczonego Mielcarza! Bramka dla Cracovii!

Po zdobyciu kontaktowej bramki przez Cracovię inicjatywa nadal należała do gospodarzy jednak obrońcy i bramkarz Cracovii interweniowali z dużym szczęściem.

Jedną z nielicznych kontr Cracovii zapoczątkował Piotr Bania jednak Dudzic z 16 metrów uderzył zbyt lekko.

W końcowych minutach trener Stefan Majewski dokonał dwóch zmian. W miejsce Piotra Gizy i Macieja Łuczaka weszli Rafał Dzwonek i Tomasz Baliga.

Już w doliczonym czasie gry Korona mogła podwyższyć wynik meczu lecz Grzegorz Bonin, a chwilę później Maciej Kowalczyk w dogodnych sytuacjach nie zdołali pokonać Sławomira Olszewskiego.

Ze względu na skład w jakim Cracovia wystąpiła w tym meczu, to spotkanie należy traktować jako sprawdzenie młodych piłkarzy i zawodników, którzy rywalizują o miejsce w podstawowym składzie.

Cracovia wystąpiła w składzie bardzo podobnym do przegranego 0:3 meczu z Lechią Gdańsk i w spotkaniu ze znacznie silniejszym rywalem dublerzy i młodzież pokazali się ze znacznie lepszej strony.

- Młodzi zawodnicy pokazali, że przy odrobinie szczęścia mogą rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastce - mówił po meczu trener Stefan Majewski.
Źródło: Teraz Pasy

"Olszewski ratuje przed klęską" -

Olszewski ratuje przed klęską

Końcowy wynik zdaje się wskazywać na wyrównany mecz.

Tak jednak nie było, pojedynek niemal cały czas toczył się pod dyktando gospodarzy. Gdyby nie świetnie broniący Sławomir Olszewski, „Pasy" mogły wyjechać z Kielc z bagażem kilku bramek.

Już po podaniu składów stało się jasne, że szanse krakowian na korzystny wynik są minimalne. Trener Majewski wystawił niemal rezerwową jedenastkę, z podstawowego składu z ostatniego meczu z Łęczną grał tylko Karwan. Na boisku widzieliśmy niemal samą młodzież uzupełnioną Gizą, Banią i Basterem. Jak widać, krakowski szkoleniowiec postanowił rzucić swoich nastolatków na głęboką wodę. A gospodarze zagrali niemal w najsilniejszym składzie, tylko bez Gajtkowskiego. Od początku dominowała Korona, szczególnie groźne były akcje lewym skrzydłem, gdzie zupełnemu żółtodziobowi Łuczakowi przyszyło staczać pojedynki z bardzo dobrze grającym Pawłem Sobolewskim, pozyskanym przez kielczan z Jagiellonii.

Do 18 minuty krakowianie utrzymywali wynik bezbramkowy, choć gol wisiał w powietrzu. W właśnie w tej minucie Sobolewski dokładnie podał na 10. metr, z interwencją spóźnił się Karwan i Robak strzałem głową uzyskał prowadzenie. Za moment bramkarz Cracovii wyłapał groźne dośrodkowanie Kowalczyka. W 22 minucie Olszewski nie dał się pokonać Zganiaczowi z rzutu karnego (sprokurował go Karwan, łapiąc za rękę Kaczmarka). Wyczuł niezbyt precyzyjny strzał w lewy róg i odbił piłkę w bok.

W 27 min „Pasy” mogły mówić o wielkim szczęściu, po centrze z prawej strony na dwa metry przed bramką z piłka minęli się najpierw Kowalczyk, potem Sobolewski. Cracovia miała olbrzymie problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Dopiero w 32 min Giza zagrał dobrą piłkę do Kurowskiego, ale jego strzał z 17 m zablokowali obrońcy. W końcowe pierwszej połowy gospodarze mieli kilka bramkowych szans. W 34 min Sobolewski uderzył piłkę głową z 10 metrów, ta minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 40 min potężnie z 25 metrów uderzył z wolnego Gdański, Olszewski zdołał piłkę wybić na słupek. W 45 min Olszewski ratował się wybiegiem przed szarżującym Robakiem. W drugiej połowie trener Majewski wprowadził na boisko kolejnych młodych graczy. Jeleń grał za Joao Paulo, Dudzic za Kurowskiego. U gospodarzy nie pojawił się już Zganiacz. Początek drugiej połowy to znowu przewaga Korony. W 48 min po raz kolejny Olszewski ratował gości, broniąc nogami strzał z najbliższej odległości Sasina. Ale w 50 min golkiper Cracovii był bezradny, po centrze z kornera Sobolewskiego, najwyżej wyskoczył Robak, „ściął” piłkę głową, która wpadła pod poprzeczkę. Po tej bramce gospodarze zwolnili tempo akcji. W 59 min Giza znakomicie wypatrzył po prawej stronie Jelenia, dograł mu idealnie piłkę, ten za- centrował na 6. metr, gdzie Dudzic efektowną „główką” posłał ją do siatki. Pierwsza naprawdę groźba akcja i gol.

Ta bramka dodała otuchy młodym graczom Cracovii, gra się wyrównała. Ale akcje gospodarzy z kontry były groźniejsze. 64 min - po ziemi strzelał Golański, Olszewski pewnie piłkę wyłapał. 81 min - z 12 m uderzył Sobolewski, znowu Olszewski nie dał się zaskoczyć. W 86 min Cracovia wyprowadziła szybką kontrę, po lewej stronie piłkę otrzymał Dudzic, minął Djokovicia, który ratując sytuacje, obalił krakowianina na ziemię, za co otrzymał żółty kartonik. Ale tym faulem uratował swój zespól przed groźną, bramkową sytuacją. W doliczonym czasie gry dwie pozycje mieli gospodarze, ale strzały Bonina i Kowalczyka znakomicie bronił Olszewski.

2-1 dla gospodarzy. Wynik nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku. W Cracovii pierwszoplanową postacią był bramkarz Olszewski, bronił bezbłędnie, jest w wysokiej formie. I oto trener Majewski ma zapewne poważny dylemat przed Legią - na kogo postawić, na Cabaja (był niepewny w meczu z Łęczną) Czy na Olszewskiego?

Na ciepłe słowa w Cracovii zasługują dwaj młodzi gracze - strzelec gola Dudzic i waleczny, choć chaotyczny w środku pola Kostrubała. 78 minut grał Giza. Nie błyszczał, ale prawdą jest, że jedyne groźne akcje Cracovii, w tym gol, powstawały po jego podaniach. Wczoraj Giza nie za bardzo miał z kim grać, dostawał mało piłek.
Źródło: Dziennik Polski 28 lutego 2007

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3