Bławat
Wasilewski
Woźniak (libero)
Paluch

Siatkarze AZS Cracovii Politechniki Krakowskiej pomimo porażki w inauguracyjnym meczu z gospodarzami (LKS Orzeł Parzęczew 1:3), awansowali do finałowego turnieju o wejście do II ligi siatkówki mężczyzn, dzięki dzisiejszemu zwycięstwu 3:0 nad zespołem ubiegłorocznego II ligowca Orkana Nisko.

Siatkarze AZS Cracovia Politechnika zajęli drugie miejsce w grupie 1 i przyjdzie im jechać do Białej Podlaskiej na turniej finałowy, którego organizatorem będzie Klub Sportowy AZS AWF Biała Podlaska (zwycięzca półfinałowej grupy 3). Ponadto rywalami AZS Cracovia Politechnika Krakowska będą drużyny: Czarni Pruszcz Gdański oraz MKS Urbex Cuprum Lubin.

AZS CRACOVIA POLITECHNIKA KRAKOWSKA - AKS TORA ORKAN NISKO 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

AZS Cracovia Politechnika Krakowska: Chodakowski, Fornal, Kieć (c), Laskowski, Bławat, Wasilewski - Woźniak (libero) oraz Paluch. Trener: Jerzy Piwowar

Mecz miał niezwykle wyrównany przebieg. W pierwszym secie mimo trzypunktowego prowadzenia AZS Cracovia (7:4) po dwóch serwisowych asach Chodakowskiego, Orkan Nisko wyszedł na prowadzenie 17:16 i od tego momentu gra toczyła się o przysłowiowy punkt za punkt. Skuteczny pojedynczy blok na skrzydle Kiecia, a chwilę później na środku Wasilewskiego pozwoliły akademikom odskoczyć punktowo i rozstrzygnąć pierwszego seta na swoja korzyść.

W drugim secie siatkarze AZS Cracovia objęli prowadzenie już na samym początku 3:0 i grali do końca utrzymując pewne prowadzenie (8:3, 12:6, 22:19).

W trzecim secie akademicy podobnie jak we drugim od początku przejęli inicjatywę, a skuteczny tego dnia zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki Chodakowski punktował zespół Orkana Nisko. Zespół z Niska potrafił doprowadzić jeszcze do remisu 19:19, ale szczelny blok i skuteczne ataki pozwolił wygrać całe spotkanie AZS Cracovia i uzyskać awans do finałowej fazy.