Piecuch
Garbarczyk

Prasa

Najlepsi bramkarze - Dziennik Polski 17.09.2007

Sensacji w Krakowie nie było. Na początku rozgrywek Polonia sprawiła dużą niespodziankę, pokonując w Nowym Targu mistrza Polski Podhale, wczoraj nie sprostała Cracovii, która pewnie wygrała 6-1.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak dość długo nie mogli pokonać bardzo dobrze broniącego w całym spotkaniu Szydłowskiego. Goście mądrze bronili się, atakując tylko kontrami. I w 14 min mogli nawet prowadzić 1-0, ale krążek po strzale Mraćki trafił w słupek.

W 17 min "Pasy" wyprowadziły szybką kontrę, rywalom urwał się D.Laszkiewicz i było 1-0. Na 25 sekund przed końcem tercji z niebieskiej "huknął" Černý i Szydłowski był bezradny.

W 23 min swego pierwszego gola dla Cracovii zdobył pozyskany z Unii Sebastian Kowalówka. - Zagrałem po raz pierwszy od pierwszych minut. Jestem środkowym, ale trener ustawia mnie na razie w ataku z Czechami Hlouchem i Badžo. Moim marzeniem jest grać w Cracovii z moim bratem Adrianem, który gra obecnie w Naprzodzie.

W tej tercji przewaga Cracovii była spora, na kolejną bramkę czekaliśmy jednak aż do 36 min, wtedy "Pasy" wykorzystały grę w przewadze i Kłys mocnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka razy bliski strzelenia gola był L.Laszkiewicz, w 34 min wydawało się, że musi wreszcie zdobyć swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, ale Szydłowski wygrał pojedynek sam na sam.

Trzecia tercja to dwie bramki dla Cracovii autorstwa Słabonia i Pasiuta, honorowego gola dla Polonii strzelił Mraćka.

Najlepszymi zawodnikami w obu zespołach byli bramkarze - Szydłowski i [[Rafał Radziszewski|Radziszewskii]. Krakowianie zaprezentowali kilka efektownych akcji, ale nadal w ich grze jest za dużo chaosu.

Trenerzy o meczu

Rudolf Rohaczek (Cracovia)

Najlepsi na lodzie byli obaj bramkarze Szydłowski i Radziszewski. Mieliśmy szybko przechodzić do ataków, ale nie zawsze się nam to udawało. Stwarzamy dużo sytuacji, ale ze strzelaniem bramek jest gorzej. Nie grał Rosjanin Spirin, pojechał po wizę do Moskwy, powinien wrócić na piątkowy mecz ze Stoczniowcem.

Andrzej Tkacz (Polonia)

Wygrał zespół bezwzględnie lepszy, dysponujący znacznie mocniejsza kadrą. Ale mogliśmy osiągnąć lepszy wynik, powiedzmy 3:6. Lecz nasi zawodnicy potrzebują co najmniej 5 sytuacji, by zdobyć gola. Jest nad czym pracować.