Spirin
Cieślak

Prasa

Piłkarska bramka - Dziennik Polski 24.09.2007

Trwa dobra passa hokeistów Cracovii, wczoraj po bardzo zaciętym i twardym meczu wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem 2-1 i zostali liderem! A we wtorek podejmują u siebie wicelidera TKH Toruń.

W pierwszej tercji krakowianie aż 5-krotnie wędrowali na ławkę kar i musieli bronić się przed atakami rywala. Dwa razy "pasy" grały nawet w podwójnym osłabieniu Obrona "Pasów" i bramkarz Radziszewski spisywali się jednak dobrze i sosnowiczanie gola nie zdobyli. A krakowianie mogli prowadzić od 5 min, ale Jaworski wybronił uderzenie L. Laszkiewicza z paru metrów.

W 28 minucie gospodarze zdobyli prowadzenie, po strzale z kąta G. Da Costy, podawał mu Twardy, były gracz Cracovii. W 34 min mogło być 2-0 dla gospodarzy, ale G. Da Costa przegrał pojedynek z Radziszewskim.

W 37 minucie arbiter podyktował rzut karny przeciwko Zagłębiu, za zatrzymanie krążka ręką w polu bramkowym przez jednego z graczy z Sosnowca. L.Laszkiewicz ze stoickim spokojem pojechał na bramkę Jaworskiego i pewnie ulokował krążek w siatce. Za moment Badžo strzelał z 6 m, tuż obok słupka.

W 39 min na lodowisko posypały się jabłka, słonecznik i arbiter zdecydował się przerwać mecz, dla uporządkowania lodu. Drugą tercję dogrywano po 15-minutowej przerwie. I w 40 min Pasiut zagrał krążek nogą do M.Piotrowskiego, a ten wymanewrował Jaworskiego i "Pasy" prowadziły 2-1. To była trochę bramka w... piłkarskim stylu.

Ostatnie 20 minut to była nadal ostra walka. Pozycje miały oba zespoły, najlepsze ze strony Cracovii Hlouch i Spirin, ze strony Zagłębia - Jaros.

Wielkie emocje zrobiły się w ostatnich 5 minutach. Najpierw przez ponad 60 sekund gospodarze grali z przewagą dwóch zawodników, ale nie pokonali świetnie interweniującego Radziszewskiego, który był jednym z bohaterów meczu.

W końcówce nie wytrzymali nerwowo hokeiści Zagłębia, zaczęli prowokować graczy Cracovii, najpierw na ławkę kar powędrował T. Kozłowski. Gospodarze wyszli z kontrą, ale Dronia spudłował z 5 metrów. W ostatniej minucie faulowali M. Kozłowski i Puzio i krakowianie spokojnie dowieźli wygraną do ostatniego gwizdka arbitra.Trwa dobra passa hokeistów Cracovii, wczoraj po bardzo zaciętym i twardym meczu wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem 2-1 i zostali liderem! A we wtorek podejmują u siebie wicelidera TKH Toruń.