4-4-2

"Kto ma receptę na Stawowego?" -

Kto ma receptę na Stawowego?

Dzisiaj o godz. 18 mecz o PP: Cracovia - Arka Gdynia.

Dzisiaj piłkarze Cracovii grają w 1/8 Pucharu Polski, ich rywalem będzie Arka Gdynia, a mecz rozpocznie się w Krakowie o godz. 18 (poprowadzi go arbiter Włodzimierz Milczarek z Piotrkowa Trybunalskiego).

„Pasom” nie wiedzie się w lidze, czy odkują się w Pucharze Polski? W poprzedniej rundzie krakowianie wygrali wysoko w Pruszkowie ze Zniczem 5-2, Arka pokonała Unię Janikowo 2-1. Trener Stefan Majewski uważa, że Arka ma najsilniejszy personalnie skład w II lidze, mocniejszy nawet niż przed rokiem, kiedy grała w I lidze. - Czeka nas ciężkie zadanie, ale naszym atutem jest własne boisko. Wierzę, że strzelimy gole dające nam awans - mówi trener.

Czy na boisko w podstawowym składzie wybiegnie Marcin Bojarski? - Po kontuzji, a miałem ponad 5-tygodniową przerwę w treningach, nie jestem jeszcze przygotowany na 90 minut gry. Ale chciałbym choćby w mniejszym wymiarze czasowym pomóc kolegom, to jednak zależy od trenera - twierdzi piłkarz. Łukasz Szczoczarz to jest jeden z tych piłkarzy Cracovii, którego do „Pasów” sprowadzał Stawowy. - To trener Stawowy ściągnął mnie do Cracovii. Dzisiaj chciałbym się trenerowi odwdzięczyć bramką strzeloną... Arce! Grałem już kiedyś przeciwko trenerowi Stawowemu, jako 16-latek debiutowałem w Stali Rzeszów przeciwko Proszowiance i zdobyłem wtedy 2 gole - mówi z uśmiechem Szczoczarz.

W Cracovii nie zagrają kontuzjowani Jacek Wiśniewski (wznowi treningi za tydzień), Michał Karwan (po urazie kostki już biega, do zajęć z kolegami wróci po niedzieli), Karol Kostrubała (wczoraj poddał się artroskopii kolana, wznowi treningi za 3-4 tygodnie). Kamil Witkowski nadal przebywa w szpitalu, dzisiaj z niego wychodzi, badania są pomyślne dla piłkarza. W kadrze na mecz z Arką jest 18 zawodników, bramkarze: Cabaj i Olszewski, obrońcy: Kulig, Skrzyński, Radwański, Wacek i Wojciechowski, pomocnicy: Baran, Kłus, Nowak, skrzydłowi i napastnicy: Bojarski, Pawlusiński, Moskała, Szczoczarz, Szwajdych, Dudzic, Tatara i Karcz.

Kasy na stadionie zostaną otwarte od godz. 16.30, bilety w cenie 15 zł, dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.
Źródło: Dziennik Polski 31 października 2007

Terazpasy.pl

Mecz rozpoczął się od... gromkiego okrzyku "Wojciech Stawowy!" jakim kibice Pasów przywitali niedawnego trenera Cracovii.

Pierwsze minuty meczu należały do piłkarzy Cracovii. W 5 minucie Marcin Bojarski dograł Dariusza Pawlusińskiego, który uderzył z 10 metrów lecz Norbert Witkowski obronił. Trzy minuty później bramkarz gości uprzedził szarżującego w polu karnym Tomasza Moskałę, a po chwili obronił celny strzał Dariusza Pawlusińskiego z 20 metrów.

W 26 minucie Arka mogła objąć prowadzenie jednak Marcin Cabaj w znakomitym stylu wybronił potężny strzał z woleja Olgierda Moskalewicza. Piłkarze Cracovii odpowiedzieli akcją Pawła Nowaka i strzałem Marcina Bojarskiego wybronionym przez Witkowskiego.

W 35 minucie boisko opuścił Arkadiusz Baran, a jego miejsce zajął Tomasz Wacek. W 36 minucie po błędzie obrony gości Marcin Bojarski dograł do Pawła Nowaka jednak bramkarz Arki zdołał wybić piłkę na róg. Tuż przed przerwą Olgierd Moskalewicz celnie uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów jednak bramkarz Cracovii nie dał się zaskoczyć.

Tuż po przerwie goście częściej niż w pierwszej połowie gościli na połowie Cracovii jednak nie zagrozili poważniej bramce Cabaja.

W 55 minucie w miejsce Tomasza Moskały wszedł Bartłomiej Dudzic i w swojej pierwszej akcji groźnie szarżował na bramkę Witkowskiego jednak naciskany przez obrońcę strzelił nad bramką. Po chwili strzelali: tuż obok bramki Tomasz Wacek i celnie Łukasz Szczoczarz.

W 65 minucie goście objęli prowadzenie. Radosław Wachowicz uderzył potężnie z 20 metrów i piłka wpadła do siatki.

Trzy minuty później indywidualną akcję przeprowadził Marcin Bojarski, ale jego strzał w znakomitym stylu obronił Witkowski. W 75 minucie ponownie Bojarski strzelał jednak tym razem piłka o metr minęła słupek.

W 89 minucie mogło być 0:2, ale po kontrze Arki Marcin Cabaj wygrał pojedynek z Radosławem Wróblewskim.

* * *

Z uwagi na fatalną postawę drużyny trenera Stefana Majewskiego w ligowych rozgrywkach, Puchar Polski był ostatnią, niestety niewykorzystaną szansą na to, aby obecnego sezonu - jeszcze przed jego półmetkiem - nie trzeba było uznać za całkowicie stracony.

Prowadzona przez byłego szkoleniowca Cracovii Wojciecha Stawowego Arka Gdynia szczególnie w pierwszej połowie zagrała nieco inaczej (mniej ofensywnie) niż tego powszechnie oczekiwano na stadionie przy ul. Kałuży. - W niedzielę gramy bardzo ważny mecz derbowy z Lechią Gdańsk, dlatego specjalnie na mecz z Cracovią przygotowaliśmy specjalną, nieco "spokojniejszą" taktykę - tłumaczył przedmeczowe założenia II trener Arki Gdynia Robert Jończyk.

Cracovia rozegrała niezłe spotkanie, w przekroju całego meczu była drużyną przeważającą, stworzyła kilka dogodnych sytuacji bramkowych jednak żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Arka rzadziej zagrażała bramce Marcina Cabaja, ale to właśnie goście dość szczęśliwie po strzale z dystansu i rykoszecie zdobyli jedyną bramkę meczu, przesądzającą o awansie do kolejnej rundy.

Równo z końcowym gwizdkiem kibice odśpiewali byłemu szkoleniowcowi Cracovii znane "Wojciech Stawowy! Najlepszy trener ligowy!", a obecnego trenera Pasów żegnały niewybredne okrzyki i symboliczne białe chusteczki...

- To są kibice? - pytał po meczu rozgoryczony i obrażony trener Stefan Majewski.
Źródło: Terazpasy.pl 4 kwietnia 2007

"Chusteczki dla trenera" -
Gazeta Wyborcza

Chusteczki dla trenera

Cracovia odpadła z Pucharu Polski po meczu z drugoligową Arką Gdynia po błędzie Marcina Cabaja. Ale i tak najwięcej oberwało się trenerowi Stefanowi Majewskiemu, którego pożegnały wyzwiska i białe chusteczki .

••

To nie byli kibice, prawdziwi zawsze są z drużyną i jej pomagają - stwierdził szkoleniowiec Cracovii. Majewski długo nie podnosił się z ławki rezerwowych po ostatnim gwizdku. Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji pachwiny zszedł z boiska Arkadiusz Baran, który nie zagra także w najbliższą sobotę z Zagłębiem Lubin. Po kolejnym brutalnym faulu Krzysztofa Sobieraja, stopera Arki, i braku reakcji ze strony arbitra wściekły trener Majewski wbiegł na murawę.

Dwoił się i troił najlepszy wśród gospodarzy, niedawny rekonwalescent Marcin Bojarski. Dwie wyśmienite okazje zmarnował jednak Paweł Nowak. Za pierwszym razem strzelił bardzo niecelnie, a w 37. minucie zbyt późno zdecydował się na strzał i zamiast gola wyszedł rzut rożny. - Potraktowaliśmy mecz bardzo poważnie. Profesora Filipiaka nie było z powodów rodzinnych, ale przyjechał do nas dzień wcześniej i życzył nam powodzenia - powiedział Bojarski. Dużo emocji wywołał spiker, który po angielsku zwrócił się do Nigela Kennedy’ego, słynnego skrzypka, a także kibica Aston Villi i Cracovii.

Do przerwy gospodarze mogli mówić o dużym szczęściu, gdy po rzucie rożnym Olgierd Moskalewicz z woleja trafił w Cabaja. Cracovia mogła zapewnić sobie zwycięstwo w pierwszym kwadransie po zmianie stron. Choć sytuacji było bez liku, bramka nie padła. - Jak człowiek bardzo chce, to czasami nie wychodzi - usprawiedliwiał poczynania podopiecznych Majewski. - Trzeba na kolanach iść do Częstochowy i modlić się, by Cracovia zaczęła strzelać gole - martwił się Dariusz Pawlusiński.

W 66. minucie Marcin Wachowicz przebiegł kilka metrów z piłką i zdecydował się na uderzenie z ponad 20 metrów, które trafiło do siatki między nogami Cabaja. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Łukasza Skrzyńskiego, ale i tak bramkarz Cracovii powinien ją złapać. -Wszyscy wieszają na mnie psy, jest mi cholernie przykro, bo kibice potraktowali mnie jak jakiegoś szmaciarza. Próbowałem ruszyć nogą, ale trudno obronić strzał, jak bramkarz idzie w jedną stronę, a piłka w drugą - tłumaczył Cabaj. - Nie zasłużyłem na takie traktowanie.

„Wojtek Stawowy, najlepszy trener ligowy” i „Dziękujemy” - skandowali kibice gospodarzy. A gdy za moment poprosili Arkę, „Dajcie nam strzelić” przyniosło to odwrotny efekt - Radosław Wróblewski dwa razy stanął przed szansą na podwyższenie rezultatu. Trener Arki przepraszał zazadyszkę na konferencji. - Trochę się cieszyliśmy. Dla nas naj ważniejsza jest II liga i niedzielne derby z Lechią Gdańsk-podsumował Stawowy. - Nie zawalił ani trener, ani prezes, sędzia czy kibice tylko my, piłkarze - bił się w piersi Bojarski.

- Nie mam pretensji do zawodników, stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, Arka była o jedną bramkę lepsza - zrewanżował się trener Cracovii.
WALDEMAR KORDYL
Źródło: Gazeta Wyborcza 1 listopada 2007

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2007/08

Chicago Fire 2007-06-22 Chicago Fire - Cracovia 1:0  Górnik Wieliczka 2007-06-30 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 4:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 0:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  BKS Bolesławiec 2007-07-10 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Cracovia 0:4  GKP Gorzów Wielkopolski 2007-07-10 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Rot-Weiß Erfurt 2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1  Plik:Mehrkam Pars Teheran herb.png 2007-07-15 Cracovia - Mehrcampars Teheran 2:1  VfL Osnabrück 2007-07-19 VfL Osnabrück - Cracovia 5:1  Sportfreunde Siegen 2007-07-20 Sportfreunde Siegen - Cracovia 2:1  Hamburger SV (U-23) 2007-07-21 Hamburger SV (U-23) - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2007-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2007-08-04 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Polonia Bytom 2007-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2007-08-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  ŁKS Łódź 2007-08-25 Cracovia - ŁKS Łódź 0:0  Górnik Zabrze 2007-09-01 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-09-15 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:1  Jagiellonia Białystok 2007-09-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:1  Widzew Łódź 2007-09-22 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Znicz Pruszków 2007-09-26 Znicz Pruszków - Cracovia 2:5  Zagłębie Sosnowiec 2007-09-29 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0  Widzew Łódź 2007-10-02 Cracovia - Widzew Łódź 3:2  Korona Kielce 2007-10-06 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków 2007-10-20 Cracovia - Wisła Kraków 1:2  Korona Kielce 2007-10-23 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Lech Poznań 2007-10-26 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Arka Gdynia 2007-10-31 Cracovia - Arka Gdynia 0:1  Zagłębie Lubin 2007-11-03 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2007-11-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2007-11-18 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:2  GKS Bełchatów 2007-11-24 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:2  Jagiellonia Białystok 2007-11-27 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Legia Warszawa 2007-11-30 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Widzew Łódź 2007-12-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 2007-12-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Piast Gliwice 2008-01-19 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Warta Sieradz 2008-01-19 Cracovia - Warta Sieradz 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-01-26 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 2:1  Górnik Wieliczka 2008-02-02 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:1  Stal Stalowa Wola 2008-02-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Rapid Bukareszt 2008-02-08 Rapid Bukareszt - Cracovia 2:1  Dnipro Dniepropietrowsk 2008-02-11 Dnipro Dniepropietrowsk - Cracovia 4:1  Crvena Zvezda Belgrad 2008-02-14 Cracovia - Crvena Zvezda Belgrad 2:1  Śląsk Wrocław 2008-02-16 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1  Górnik Zabrze 2008-02-27 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Jagiellonia Białystok 2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2008-03-05 Cracovia - Górnik Zabrze 0:2  ŁKS Łódź 2008-03-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2008-03-15 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2008-03-22 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Widzew Łódź 2008-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2008-04-05 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2008-04-12 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:1  Wisła Kraków 2008-04-20 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2008-04-26 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Zagłębie Lubin 2008-05-03 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-05-07 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 3:0  GKS Bełchatów 2008-05-10 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:1