2008-02-01 Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia 7:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stoczniowiec Gdańsk - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
Ekstraliga
Gdańsk, piątek, 1 lutego 2008, 19:15

Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia

7
:
4

(1:0; 3:1; 3:3)

Sędzia: Zarodkiewicz z Katowic
Widzów: 2 500


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaczek
Skład:
Odrobny

Vitek
Jankowski
Rzeszutko
Rompkowski
Pospisil

Furo
Urbanowicz
Strużyk
Bigos
Skrzypkowski

Młynarski
Leśniak
Poziomkowski
Wróbel
Sowiński

Bramki
Vitek (6')

Wróbel (37')
Strużyk (40')
Jankowski (40')
Bigos (42')
Vitek (43')Rzeszutko (55')
1:0
1:1
2:1
3:1
4:1
5:1
6:1
6:2
6:3
7:3
7:4

S.Kowalówka (34')

Mihalik (44')
Csorich (45')
Badžo (56')

Kary
12 min. 57 min.
Skład:
Jakubowski

Csorich
Kuc
L.Laszkiewicz
Słaboń
Badžo

Dulęba
Buril
M.Piotrowski
Pasiut
Drzewiecki

P.Noworyta
Kłys
Hlouch
Mihalik
Verčík

Landowski
Wajda
Witowski
S.Urban
S.Kowalówka

Prasa

Czarny dzień "Pasów" - Dziennik Polski 02.02.2008

To był czarny dzień hokejowych "Pasów". Krakowianie zagrali w Gdańsku fatalnie, zostali wręcz zdeklasowani przez osłabionego Stoczniowca, który na początku III tercji prowadził już 6-1. Marzenia o wyprzedzeniu w tabeli GKS Tychy (potknęły się w Sosnowcu) legły w gruzach.

Przed meczem wydawało się, że wszystko przemawia za krakowianami, ostatnio wzmocnili skład trzema obcokrajowcami (kolejny Słowak Kmec ma zagrać w niedzielę przeciwko Podhalu), grali na cztery formacje. Gospodarze wystąpili bez pięciu podstawowych graczy, tylko na trzy ataki, a nominalny obrońca Wróbel z uwagi na brak napastników musiał zagrać w ataku!

Co to jednak znaczy chcieć! Gospodarze od pierwszych minut grali agresywnie, pressingiem, a krakowianie dosłownie snuli się po lodzie. Jakby samo zwycięstwo miało im wpaść w ręce. Grali wolno, bez agresji, mnóstwo było niedokładnych podań i niepotrzebnych fauli.

Przewaga gospodarzy w I tercji została udokumentowana golem zdobytym w 7 min po dobitce przez Vitka. O fatalnej grze krakowian najlepiej świadczy fakt, że pierwszą sytuację bramkową stworzyli dopiero w 19 min.

W II tercji "Pasy" nadal spały na lodzie. Akcje jeżdżących i grających zdecydowanie szybciej gospodarzy były znacznie groźniejsze, ale parę razy Jakubowski (zastąpił w tym meczu Radziszewskiego) ratował krakowian.

W 35 min krakowianie grali w przewadze, po strzale S. Kowalówki krążek odbił się od kija Rompkowskiego i zmylił Odrobnego. Ale ta bramka wcale nie ożywiła gry gości, którzy zaczęli seryjnie faulować. Zaczęło się od nieprzepisowego ataku M. Piotrowskiego, który za atak na Wróbla otrzymał karę 5 min plus karę meczu. Grający w przewadze w ostatnich 4 minutach gospodarze zdobyli trzy gole, dwukrotnie grając w pięciu na trzech. Ostatnia w tej tercji bramka padła na 4 sekundy przed syreną.

Trzecia tercja zaczęła się dla "Pasów" fatalnie. W kolejnej podwójnej przewadze Bigos podwyższył na 5-1, a minutę później po błędzie obrońcy Cracovii i strzale Vitka było 6-1.

Zapowiadał się pogrom gości. Tak wysokie prowadzenie zdekoncentrowało graczy Stoczniowca i "Pasy" w ciągu 65 sekund zdobyły dwa gole (Mihalik, Csorich). Po chwili powinno być 4-6, ale P. Nowyta z 2 metrów nie pokonał Odrobnego! Potem był efektowny gol Rzeszutki po kontrze, a rozmiary porażki zmniejszył Badžo po dobrym podaniu L.Laszkiewicz.

Trener Rudolf Rohaczek tłumaczył po meczu, że w ostatnim czasie jego drużyna mocno trenowała przed play-off. Wczorajszy mecz powinien być dla krakowian ostrzeżeniem. Grając w takim stylu, bez agresji, "na stojąco", nie osiągnie się wiele w play-off. Nie może być żadnym usprawiedliwieniem zejście z lodu kontuzjowanego Hloucha.

A wczorajszy mecz można skomentować krótko - "Pasy", wstyd!