Majoros (58' Uszalewski)
Moskała (86' Baliga)

4-4-2

2008-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia (ME) 2:1

Podbeskidzie Bielsko Biała - szósty zespół II ligi (obecnie I ligi) - był rywalem Cracovii w pierwszym sparingu po powrocie z obozu przygotowawczego na Słowenii.

Gdyby dzisiaj rozpoczynały się rozgrywki ligowe to skład w jakim wystąpiłaby Cracovii niewiele różniłby się od tego jaki trener Stefan Majewski wystawił przeciwko Podbeskidziu. Szkoleniowiec Pasów nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich piłkarzy, bowiem plaga kontuzji jaka towarzyszy przygotowaniom Cracovii do sezonu wykluczyła z gry co najmniej siedmiu piłkarzy: Pawła Nowaka, Piotra Polczaka, Dariusza Pawlusińskiego, Bartłomieja Dudzica, Krzysztofa Radwańskiego, Kamila Witkowskiego i Marcina Krzywickiego.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli piłkarze Podbeskidzia, którzy częściej zagrażali bramce Cracovii. Żadnej z drużyn nie udało się jednak stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Obrona Cracovii tym razem ustrzegła się poważniejszych błędów, a nieliczne celne strzały pewnie bronił Marcin Cabaj.

W tej części gry z akcji ofensywnych w wykonaniu podopiecznych trenera Stefana Majewskiego na odnotowanie zasługuje tylko strzał Michała Karwana z linii pola karnego obroniony przez Szymańskiego.

Po przerwie trener Podbeskidzia wstawił do gry aż ośmiu zawodników rezerwowych, zaś trener Majewski dokonał tylko jednej zmiany wprowadzając Jakuba Kaszubę w miejsce Arkadiusza Barana.

Trzy minuty po wznowieniu gry Cracovia zdobyła pierwszą bramkę, gdy Węgier Arpad Majoros przeprowadził akcję lewą stroną boiska, wrzucił piłkę na dwunasty metr do Tomasza Moskały, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Podbeskidzia rzucili się do odrabiana strat, stworzyli dwie groźne sytuacje, których nie potrafili jednak zakończyć skutecznym strzałem.

W miarę upływu czasu tempo spotkania spadło, a na boisku niewiele się działo.

Sześć minut przed końcem spotkania Cracovia zdobyła drugiego gola. Tomasz Moskała wywalczył piłkę na prawej stronie boiska, odegrał do Sławomira Szeligi, ten precyzyjnie dośrodkował na siódmy metr do Jakuba Kaszuby, który strzałem głową ustalił wynik meczu: 2:0 dla Cracovii.

Źródło: TerazPasy.pl [1]

TS.Podbeskidzie.pl

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Dankowicach Podbeskidzie przegrało z Cracovią Kraków 0:2. Wynik jednak nie odzwierciedla do końca wydarzeń na placu gry. W pierwszej części gry bielszczanie mieli zdecydowaną przewagę, jednak brakowało skuteczności. Już w 7 minucie bramce krakowian zagroził Krzysztof Zaremba, a piłkę niepewnie na róg sparował Marcin Cabaj. W 13 minucie bliski szczęścia po rzucie rożnym był Łukasz Matusiak, jednak jego strzał został zablokowany przez rywali.

Chwilę później ładnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Tomasz Górkiewicz, jednak piłka przeleciała nad bramką. Rywale potrafili odpowiedzieć tylko jednym groźnym strzałem z za pola karnego - minimalnie nad poprzeczką przestrzelił Dariusz Kłus.

Drugą połowę Cracovia zaczęła od mocnego uderzenia. Już 3 minuty po wznowieniu gry wynik meczu otworzył Tomasz Moskała. Ambitni bielszczanie rzucili się jednak do odrabiania strat, czego efektem były dwie świetne okazje Sebastiana Ziajki i Adama Brzeziny. W obu akcjach brakowało jednak wykończenia. Górale nie zwalniali. W ciągu kilku minut dwa razy zaskoczyć Cabaja próbował Łukasz Gorszkow oraz raz Bernard Ocholeche. Z czasem jednak tempo gry nieznacznie spadło. Cracovia cierpliwie czekała na swoje okazje skutecznie wybijając z rytmu gry walczących Górali. W 84 minucie po ładnym dośrodkowaniu Moskały wynik meczu ustalił strzałem głową Jakub Kaszuba. Chwile wcześniej Moskała zmarnował sytuację sam na sam z Łukaszem Merdą. Przy interwencji nasz bramkarz nabawił się drobnej kontuzji.

Warto dodać, że spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Już po kilkunastu minutach gry piłkarze obu drużyn odczuwali zmęczenie. Zwłaszcza bielszczanie, którzy tym meczem zakończyli drugi, trwający 6 dni obóz przygotowawczy przed zbliżającym się sezonem.

Źródło: Oficjalny Serwis Klubu TS Podbeskidzie [2]

"Byli skuteczniejsi" -

Byli skuteczniejsi

Piłkarze Cracovii rozegrali w sobotę w Dankowicach mecz sparingowy z szóstym zespołem minionego sezonu w II lidze (obecnie I liga) Podbeskidziem Bielsko-Biała. Po bramkach Tomasza Moskały i Jakuba Kaszuby „Pasy” wygrały 2-0. Nareszcie - mogą powiedzieć piłkarze i trener Majewski, bo jest to pierwsza wygrana po czterech porażkach i jednym remisie.

Kontuzje i urazy wyeliminowały z gry aż siedmiu piłkarzy Cracovii: Pawła Nowaka, Piotra Polczaka, Dariusza Pawlusińskiego, Bartłomieja Dudzica, Krzysztofa Radwańskiego, Kamila Witkowskiego i Marcina Krzywickiego. Niektórzy na pewno nie szybko wrócą do gry (dotyczy to w pierwszym rzędzie Witkowskiego) pozostałych występ w inauguracyjnym meczu za 10 dni z Jagiellonią jest zagrożony. W pierwszej połowie więcej z gry mieli piłkarze Podbeskidzia, którzy częściej zagrażali bramce Cracovii. Najlepszą okazję zmarnował w 38 minucie Pater, który skiksował w idealnej sytuacji. Cracovia stworzyła mało okazji bramkowych, najgroźniej było po uderzeniu Karwana 15 metrów (po rzucie rożnym), ale bramkarz Podbeskidzia sparował piłkę zmierzająca pod poprzeczkę.

Po przerwie na boisku pojawiło się aż ośmiu nowych graczy Podbeskidzia, trener Majewski dokonał tylko jednej zmiany, za Barana wszedł młody napastnik Kaszuba. Trzy minuty po wznowieniu gry Cracovia zdobyła pierwszą bramkę, Węgier Arpad Majoros przeprowadził akcję lewą stroną boiska, podał piłkę na dwunasty metr do Tomasza Moskały, a ten precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Piłkarze Podbeskidzia rzucili się do odrabiana strat, stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje, których nie potrafili wykorzystać najpierw Ziajka, a za chwilę Sacha.

W 57 minucie Uszalewski zmienił Majorosa. Trzy minuty później po rzucie rożnym strzelał Karwan, ale piłka minęła poprzeczkę. Ostatnie 30 minut było mało ciekawe, z boiska wiało nudą. W 84 minucie Moskała ofiarnym wślizgiem wyłuskał piłkę, podał do Szeligi, ten zacentrował na 7-8 metr, a „główka” Jakuba Kaszuby była celna. To drugi gol tego młodego napastnika w spa ringach Cracovii. Wobec kontuzji Witkowskiego, Dudzica i Krzywickiego przed Kaszubą otwiera się szansa na powalczenie o miejsce w podstawowym składzie, a przynajmniej jako pierwszego zmiennika w ataku.

W sumie przeciętny mecz, w którym wygrała Cracovia, ale równie dobrze zwyciężyć mogło Podbeskidzie. Tym razem szczęście było przy „Pasach”, których trzeba pochwalić na skuteczność. Trzy sytuacje, dwa bramki. Podbeskidzie miało cztery pozycje bramkowe, ale nie potrafiło ich zamienić na gole.
AS
Źródło: Dziennik Polski lipca 2008

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2008/09

Okocimski Brzesko 2008-06-17 Okocimski Brzesko - Cracovia 3:2  Szachtior Soligorsk 2008-06-21 Cracovia - Szachtior Soligorsk 1:2  Kmita Zabierzów 2008-06-25 Kmita Zabierzów - Cracovia 0:1  Szachtior Soligorsk 2008-06-29 Szachtior Soligorsk - Cracovia 3:0  Hajduk Split 2008-07-02 Hajduk Split - Cracovia 2:0  NK Zadar 2008-07-06 NK Zadar - Cracovia 2:0  Varteks Varaždin 2008-07-08 Varteks Varaždin - Cracovia 3:1  MFK Ružomberok 2008-07-09 MFK Ružomberok - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-07-12 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:2  Arka Gdynia 2008-07-15 Arka Gdynia - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2008-07-17 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Polonia Bytom 2008-07-26 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Śląsk Wrocław 2008-08-01 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Cracovia_herb 2008-08-06 Cracovia - Cracovia (ME) 4:1  Piast Gliwice 2008-08-09 Piast Gliwice - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008-08-12 Cracovia - Cracovia (ME) 0:3  ŁKS Łódź 2008-08-15 Cracovia - ŁKS Łódź 2:0  Lechia Gdańsk 2008-08-24 Lechia Gdańsk - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008-08-28 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Wisła Kraków 2008-08-31 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Piast Gliwice 2008-09-03 Piast Gliwice - Cracovia 1:2  Śląsk Wrocław 2008-09-07 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Ruch Chorzów 2008-09-12 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2008-09-19 Cracovia - Legia Warszawa 0:3  Górnik Łęczna 2008-09-23 Górnik Łęczna - Cracovia 2:3  Śląsk Wrocław 2008-09-28 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:1  Polonia Bytom 2008-10-03 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2008-10-09 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2008-10-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Polonia Warszawa 2008-10-17 Polonia Warszawa - Cracovia 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-10-25 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 0:0  ŁKS Łódź 2008-10-28 Cracovia - ŁKS Łódź 3:0  Jagiellonia Białystok 2008-11-02 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:0  GKS Bełchatów 2008-11-07 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 3:0  Arka Gdynia 2008-11-11 Cracovia - Arka Gdynia 0:0  Górnik Zabrze 2008-11-16 Górnik Zabrze - Cracovia 0:2  Śląsk Wrocław 2008-11-19 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2008-11-22 Cracovia - Lech Poznań 0:1  Wisła Kraków 2008-11-26 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Jagiellonia Białystok 2008-11-29 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  Arka Gdynia 2008-12-07 Arka Gdynia - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2009 Trening Noworoczny  Górnik Wieliczka 2009-01-24 Cracovia - Górnik Wieliczka 4:1  Przebój Wolbrom 2009-01-28 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:0  Stal Stalowa Wola 2009-01-31 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:2  Start Otwock 2009-01-31 Cracovia - Start Otwock 2:0  FC Timişoara 2009-02-04 FC Timişoara - Cracovia 2:1  Sparta Praga 2009-02-06 Sparta Praga - Cracovia 3:1  Górnik Łęczna 2009-02-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:5  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2009-02-14 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0  GKS Katowice 2009-02-18 Cracovia - GKS Katowice 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2009-02-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Piast Gliwice 2009-02-28 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  ŁKS Łódź 2009-03-06 ŁKS Łódź - Cracovia 4:3  Lechia Gdańsk 2009-03-14 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:1  Polonia Warszawa 2009-03-18 Polonia Warszawa - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2009-03-22 Wisła Kraków - Cracovia 4:1  MŠK Žilina 2009-03-28 MŠK Žilina - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2009-04-04 Cracovia - Ruch Chorzów 0:0  Polonia Warszawa 2009-04-07 Cracovia - Polonia Warszawa 2:2  Legia Warszawa 2009-04-11 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Śląsk Wrocław 2009-04-17 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2009-04-24 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2009-05-03 Cracovia - Polonia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2009-05-09 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 2:1  GKS Bełchatów 2009-05-16 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 1:0  Górnik Zabrze 2009-05-23 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2009-05-30 Lech Poznań - Cracovia 2:2  Widzew Łódź 2009-06-05 Widzew Łódź - Cracovia 1:2  JKS Jarosław 2009-06-06 JKS Jarosław - Cracovia 1:0