Grzywacz (83' Stępień)
Kowalkowski
Zachaczewski

4-4-2

Dwie bardzo różne połowy meczu rozegrali młodzi piłkarze Cracovii (wzmocnieni jedynie Łukaszem Tupalskim z pierwszego zespołu), którzy na własnym stadionie podejmowali swoich rówieśników z Lechii Gdańsk. Paradoksalnie gdy grali dobrze - stracili gola, a gdy po przerwie prezentowali się słabiej - zdobyli wyrównującą bramkę.

Początek spotkania był bardzo udany dla podopiecznych trenera Marcina Gędłka, którzy przeprowadzili kilka efektownych, kombinacyjnych akcji. Już w 6 minucie Jakub Kaszuba trafił piłką w słupiek, a dwie minuty później Sebastian Kurowski w dobrej sytuacji strzelił tuż obok bramki. W 24 minucie po akcji duetu Kaszuba - Kurowski bramkarz Lechii znakomicie interweniował. Po chwili Łukasz Puciłowski wrzucił piłkę z prawej strony do Kurowskiego, ale i tym razem Kurowski strzelając głową nie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych.

W tej części gry Cracovia zdecydowanie przeważała niemal nie schodząc z połowy rywala, który ograniczał się do nielicznych, ale za to bardzo groźnych kontr. Po jednym z takich kontrataków gdańszczanie błyskawicznie wymienili piłkę na linii pola karnego, a Łukasz Pietroń obsłużony doskonałym podaniem za plecy obrońców minął bramkarza Cracovii Martina Szwieca i bez problemów umieścił piłkę w siatce. 0:1...

Po przerwie Lechia jeszcze bardziej starała się pilnować dostępu do własnej bramki, umiejętnie zagęściła środek boiska i piłkarze Cracovii mieli duże problemy z przedostaniem się pod pole karne gości.

Skutecznie wykorzystaną szansą na wyrównanie okazał się stały fragment gry. W 59 minucie Kacper Tatara wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam wprowadzony po przerwie Bartosz Tomczuk efektownie trącił piłkę piętą w powietrzu co zupełnie zmyliło bramkarza i futbolówka wpadła do siatki. 1:1.

Wydawało się, że po strzeleniu wyrównującej bramki Cracovia zdecydowanie zaatakuje, aby rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Tymczasem to goście przejęli inicjatywę, częściej atakowali i byli bliżsi strzelenia zwycięskiej bramki. Najlepszą okazję mieli trzy minuty przed końcem spotkania, gdy wprowadzony kilka minut wcześniej Radosław Stępień z kilku metrów trafił w poprzeczkę bramki Cracovii.

Po czterech kolejkach piłkarze Cracovii z dorobkiem 4. punktów zajmują 11. miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy.

Źródło: TerazPasy.pl [1]

"Efektowny gol Tomczuka" -

Efektowny gol Tomczuka

W zaległym meczu Młodej Ekstraklasy Cracovia zremisowała na swoim boisku z Lechią Gdańsk 1-1.

To było szybkie, ciekawe spotkanie. W pierwszych 30 minutach inicjatywa należała do „Pasów”, które pokazały kilka dobrych, kombinacyjnych akcji. Na początku meczu dwa razy dobrze podawał piłkę kolegom Puciłowski, za pierwszym razem po strzale Kaszuby piłka odbiła się od słupka, za moment z 10 metrów uderzał Kurowski, tuż obok słupka. Była jeszcze sytuacja Kurowskiego, wybroniona przez bramkarza.

Goście czyhali na kontrę i w 29 min Pietroń oszukał obu krakowskich stoperów, znalazł się sam przed bramkarzem, ograł go i trafił do bramki. W 58 minucie Cracovia wyrównała, gol był zasługą rezerwowych, dobrze z wolnego podawał Tatara, a Tomczuk efektownych strzałem zdobył gola. Oczekiwano ataków gospodarzy, tymczasem to goście osiągnęli teraz przewagę i mieli kilka bardzo dobrych okazji, ale nie wykorzystali ich Szuprykowski, Pietroń (nie trafił do bramki z 10 metrów), najlepszą sytuację miał na 3 minuty przed końcem Weber, ale po jego strzale z bliska piłka odbiła się od poprzeczki.

W ostatnich 30 minutach „Pasy” wyraźnie opadły z sił, zawodników zaczęły łapać skurcze. Jedyne zagrożenie dla bramki Lechii powstało w 76 min, z wolnego uderzał Sacha, pół metra obok słupka.
AS
Źródło: Dziennik Polski września 2008

Mecze sezonu 2008/09 (Cracovia (ME) )

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2008-07-10 Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia (ME) 3:1  Garbarnia Kraków 2008-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia (ME) 2:1  Hutnik Kraków 2008-07-16 Hutnik Kraków - Cracovia (ME) 3:2  Ruch Chorzów (ME) 2008-07-19 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 0:0  Polonia Bytom (ME) 2008-07-26 Cracovia (ME) - Polonia Bytom (ME) 2:2  Śląsk Wrocław (ME) 2008-08-01 Cracovia (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 2:1  Cracovia_herb 2008-08-06 Cracovia - Cracovia (ME) 4:1  Piast Gliwice (ME) 2008-08-10 Cracovia (ME) - Piast Gliwice (ME) 2:1  Cracovia_herb 2008-08-12 Cracovia - Cracovia (ME) 0:3  ŁKS Łódź (ME) 2008-08-16 ŁKS Łódź (ME) - Cracovia (ME) 3:1  Cracovia_herb 2008-08-28 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Wisła Kraków (ME) 2008-08-30 Wisła Kraków (ME) - Cracovia (ME) 2:0  Lechia Gdańsk (ME) 2008-09-09 Cracovia (ME) - Lechia Gdańsk (ME) 1:1  Ruch Chorzów (ME) 2008-09-13 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 0:2  Legia Warszawa (ME) 2008-09-20 Legia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 1:2  Polonia Bytom (ME) 2008-10-04 Polonia Bytom (ME) - Cracovia (ME) 1:2  Śląsk Wrocław (ME) 2008-10-13 Cracovia (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 2:1  Polonia Warszawa (ME) 2008-10-18 Cracovia (ME) - Polonia Warszawa (ME) 1:2  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2008-10-27 Odra Wodzisław Śląski (ME) - Cracovia (ME) 0:1  Jagiellonia Białystok (ME) 2008-11-04 Cracovia (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 0:0  GKS Bełchatów (ME) 2008-11-08 Cracovia (ME) - GKS Bełchatów (ME) 1:2  Arka Gdynia (ME) 2008-11-12 Arka Gdynia (ME) - Cracovia (ME) 2:2  Górnik Zabrze (ME) 2008-11-17 Cracovia (ME) - Górnik Zabrze (ME) 1:1  Lech Poznań (ME) 2008-11-23 Lech Poznań (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Jagiellonia Białystok (ME) 2008-12-01 Jagiellonia Białystok (ME) - Cracovia (ME) 1:1  Arka Gdynia (ME) 2008-12-08 Cracovia (ME) - Arka Gdynia (ME) 3:3  Cracovia_herb 2009 Trening Noworoczny  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2009-01-25 Cracovia (ME) - Bruk-Bet Nieciecza 3:2  Górnik Wieliczka 2009-01-31 Cracovia (ME) - Górnik Wieliczka 0:3  Okocimski Brzesko 2009-02-05 Cracovia (ME) - Okocimski Brzesko 3:2  KS Olkusz 2009-02-18 Cracovia (ME) - KS Olkusz 5:5  Unia Tarnów 2009-02-21 Cracovia (ME) - Unia Tarnów 3:2  Okocimski Brzesko 2009-02-28 Cracovia (ME) - Okocimski Brzesko 4:4  ŁKS Łódź (ME) 2009-03-07 Cracovia (ME) - ŁKS Łódź (ME) 3:1  Lechia Gdańsk (ME) 2009-03-16 Lechia Gdańsk (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Wisła Kraków (ME) 2009-03-23 Cracovia (ME) - Wisła Kraków (ME) 2:1  Piast Gliwice (ME) 2009-03-28 Piast Gliwice (ME) - Cracovia (ME) 0:0  Ruch Chorzów (ME) 2009-04-06 Ruch Chorzów (ME) - Cracovia (ME) 1:1  Legia Warszawa (ME) 2009-04-11 Cracovia (ME) - Legia Warszawa (ME) 0:2  Śląsk Wrocław (ME) 2009-04-18 Śląsk Wrocław (ME) - Cracovia (ME) 4:0  Polonia Bytom (ME) 2009-04-25 Cracovia (ME) - Polonia Bytom (ME) 1:2  Polonia Warszawa (ME) 2009-05-02 Polonia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 2:0  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2009-05-10 Cracovia (ME) - Odra Wodzisław Śląski (ME) 1:2  GKS Bełchatów (ME) 2009-05-17 GKS Bełchatów (ME) - Cracovia (ME) 2:0  Górnik Zabrze (ME) 2009-05-24 Górnik Zabrze (ME) - Cracovia (ME) 3:3  Lech Poznań (ME) 2009-05-29 Cracovia (ME) - Lech Poznań (ME) 1:2