2008-09-30 NK Zagrzeb U-19 - Cracovia U-19 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_NK Zagrzeb U-19

Trener:
Skoko
pilka_ico
Turniej im. Karola Wojtyły
Rzym (Włochy), wtorek, 30 września 2008

NK Zagrzeb U-19 - Cracovia U-19

1
:
1

(0:1)
karne
5:4


Herb_Cracovia U-19

Trener:
Sadko, Górecki
Skład:
Hercek
Stiglec
Jugović
Urbat
Medić
Dedić
Sessar
Tovsić
Srancetic
Markić
Giglar


bramki Bramki

Srancetic (82')
0:1
1:1
Filip (10')
Skład:
Szwiec
Urbański
Sosnowski
Janus (60' Polek)
Kupiec
Kusiak (46' Kozioł)
Klich (53' Szatan)
Dynarek
Wilk
Filip (75' Połomski)
Boruch (46' Terlik)
Mecz poprzedniego dnia:

2008-09-29 Lazio Rzym U-19 - Cracovia U-19 3:0Opis meczu

Cracovia.pl

Zawodnicy Cracovii już w 10 minucie spotkania objęli prowadzenie. Bartłomiej Filip dopadł do prostopadłego podania z głębi pola i pokonał bramkarza gospodarzy. W dalszej części spotkania gra się wyrównała. Gracze Cracovii mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale marnowali dogodne sytuacje. W 35 minucie fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Pasów, Świec, który pięknie wybronił jedenastkę egzekwowaną przez zawodnika z Zagrzebia.

W drugiej części spotkania przewagę uzyskała drużyna NK Zagrzeb, która próbowała za wszelką cenę wyrównać stan spotkania. Niestety, udało się im to w 82 minucie, kiedy to Srancetic pokonał bramkarza Cracovii.

Tak więc po regulaminowych 90 minutach wynik brzmiał 1:1. Nastąpiła więc seria rzutów karnych, gdzie górą byli zawodnicy NK. Warto również nadmienić, że po raz kolejny sędzia dał się Cracovii we znaki. Przy pierwszym strzale zawodnika z Zagrzebia, bramkarz Cracovii wybronił karnego w pięknym stylu, ale ku zaskoczeniu wszystkich na stadionie, sędzia spotkania nakazał powtórzenie jedenastki. Taki prezent został skrzętnie wykorzystany przez drużynę NK, która już do końca perfekcyjnie wykonywała rzuty karne.


Źródło: Michał Nowak - Cracovia.pl [1]

Trenerzy o meczu

Piotr Górecki (jeden z trenerów Cracovii U-19)

Szkoda straconej szansy. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni. Zebraliśmy cenne doświadczenie grając z wymagającymi przeciwnikami. Wydaje mi się, że w przekroju tych dwóch spotkań, zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie jako zespół, co zresztą zostało docenione przez miejscowych menadżerów, którzy bardzo nas chwalili.

Źródło: Michał Nowak - Cracovia.pl [2]