Grzesik
Biały

"Trzy koncertowe tercje" -

Trzy koncertowe tercje

Ostre strzelanie urządzili sobie hokeiści Cracovii w meczu z KH Sanok. Po trzech bramkach Kowalówki Pasy zdeklasowały sanoczan zwyciężając 9-1.

Cracovia tradycyjnie ostro natarła już od pierwszej minuty i w pierwszej tercji krążek trzykrotnie lądował w bramce Rockiego. Kiedy w drugiej części spotkania trafili kolejno: Rudolf Vercik i Josef Mihalik, jasne było że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Jednak mimo prowadzenia 5-0 podopieczni Rudolfa Rohaczka utrzymali wysokie tempo gry także w trzeciej odsłonie.

Szkoleniowiec Pasów pod nieobecność Słabonia i Radwańskiego mocno mieszał w ustawieniu poszczególnych formacji, co wyraźnie pobudziło zawodników do gry kombinacyjnej. Po honorowym trafieniu dla sanoczan (Mucha wykorzystał niefrasobliwość Rączki, który wypuścił krążek z łapawicy), Cracovia znów ruszyła do ataku.

Trafienia Patryka Noworyty na 6-1 (wyjechał sam na sam z bramkarzem wprost z ławki kar) oraz rajd Martina Dudasa przez całe lodowisko i kapitalna asysta przy golu na 7-1 (strzelał Michał Piotrowski), były ozdobą kolejnych minut spotkania. Końcówka trzeciej tercji to popis Leszka Laszkiewicza. Najpierw gol na 8-1, a potem asysta przy trzeciej bramce Sebastiana Kowalówki (na 9-1) ustaliły wynik tego jednostronnego pojedynku.
Źródło: TerazPasy.pl 25 listopada 2008 [1]