2008/09 Turniej im. Karola Wojtyły

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia U-19 zajęła IV miejsce w turnieju im. Karola Wojtyły w Rzymie

Młodzi Cracovianie rozpoczęli rozgrywki od fazy półfinałowej. W pierwszym spotkaniu górą byli młodzianie Lazio Rzym, którzy wygrali 3:0. W meczu o 3 miejsce dopiero po rzutach karnych Cracovia musiała uznać wyższość swoich rówieśników z Chorwacji. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla NK Zagrzeb. Ostatecznie Pasy zajęły 4 miejsce w turnieju.


1. CPF Karpaty
2. SS Lazio Rzym
3. NK Zagrzeb
4. Cracovia

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Już jutro (26.09) reprezentacja piłkarzy Cracovii U-19 pojedzie na czwartą edycję turnieju im. Karola Wojtyły do Rzymu. Podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej organizatorzy wyjazdu, trenerzy jak i zawodnicy opowiadali o planach oraz przygotowaniach do turnieju.

Nasi piłkarze będą walczyć o trofeum nazwane imieniem Naszego Papieża od fazy półfinałowej. To z kim się w niej zmierzą zależy od wyników meczów rozegranych dziś i jutro. W turnieju oprócz Cracovii wystąpują m.in. takie zespoły jak: AS Roma, Lazio Rzym, Brescia Calcio, Sampdoria Genua, Parma FC oraz Polonia Warszawa.

- Cracovia Kraków dostąpiła tego zaszczytu, iż zagra od razu w półfinale tego turnieju. Zawdzięczamy to Naszemu Papieżowi, kochał sport, a jego ukochanym klubem sportowym była właśnie Cracovia. I w związku z tym, że w tym roku przypada 30 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, Cracovia Kraków została specjalnie uhonorowana właśnie w ten sposób - powiedział dr Stafan Bielański, korespondent La Gazetta Dello Sport, który jest jednym z organizatorów wyjazdu Pasów do słonecznej Italii.

Na pytania dziennikarzy, zadane trenerowi Marcinowi Sadko i trenerowi Piotrowi Góreckiemu, jak zamierza przygotować się Cracovia do tego turnieju, oboje zgodnie stwierdzili, że jakoś specjalnie nie mają zamiaru się przygotowywać. Zawodnicy, grający na co dzień w spotkaniach Młodej Ekstraklasy i Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, są w rytmie treningowym i są dobrze przygotowani.

- Będzie to dla nas niesamowite doświadczenie zmierzyć się z drużynami z najwyższej półki. Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować Cracovię w takim turnieju - dodał nasz młody zawodnik Łukasz Sosnowski.

Na zakończenie konferencji rzecznik prasowy Cracovii Marek Mazurczak powiedział: - Jest to dla nas duże wyróżnienie, że będziemy mogli pokazać się na takim turnieju. Oprócz aspektów sportowych bardzo chcemy być obecni podczas modlitwy Anioł Pański, jak również odwiedzić grób naszego największego kibica jakim był Jan Paweł II. Wydaję mi się, że taki wyjazd zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Źródło: Michał Nowak - Cracovia.pl [1]